مسیرساز

وضعیت پروژه خویش را در سایت مسكن ملی ببینید

وضعیت پروژه خویش را در سایت مسكن ملی ببینید

طبق اعلام وزارت راه و شهرسازی، متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن که نسبت به واریز وجه اقدام نموده اند به پروژه های تعریف شده متصل و از راه پیامک به آنها اطلاع رسانی شده است؛ این افراد می توانند وضعیت تخصیص پروژه خویش را در سامانه اقدام ملی مشاهده کنند.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، بیش از ۵۰۴ هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن شروع شده و اغلب پروژه ها در حال اجراست. این مساله را مدتی قبل محمود محمودزاده ـ معاون وزیر راه و شهرسازی ـ به ایسنا اعلام کرد و اظهار داشت که طبیعتا پروژه ها در مناطق مختلف وضعیت متفاوتی دارند؛ بعضی در مراحل اسکلت و دیوارچینی، برخی در حال آماده سازی زمین و تعدادی هم در مراحل فوندانسیون. اینکه بیان می شود خیلی از پروژه ها هنوز شروع نشده یا حتی جانمایی نشده اطلاعات درستی نیست. ممکنست تعداد معدودی از پروژه ها به سبب برخی مشکلات هنوز شروع نشده باشد اما کلیت طرح در وضعیت مناسبی قرار دارد.
از جانب دیگر کسانی که واریز وجه داشته اند می توانند با مراجعه به سایت طرح اقدام ملی مسکن به آدرس tem.mrud.ir از آخرین وضعیت پروژه خود باخبر شوند.
روز ۲۹ بهمن ماه گزارشی را درباب بلاتکلیفی برخی متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن ارسال کردیم که دراین زمینه روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی توضیحاتی ارائه و اعلام نمود حدود ۵۰۰ هزار واحد تامین زمین شده، ۲۸۰ هزار واحد تعریف شده و ۱۳۸ هزار نفر واریز وجه داشته اند که پروژه های تعریف شده بمراتب بیش از متقاضیانی است که وجه واریز کرده اند.
در این توضیحات آمده است: «واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی مسکن برمبنای قیمت تمام شده و با بهره گیری از آورده متقاضیان و تسهیلات بانکی، راه اندازی و به متقاضیان واجد شرایط واگذار خواهد شد. در این طرح بعد از بررسی شرایط متقاضیان و تایید شرایط مدنظر، حساب مسدودی برای آنها افتتاح و به متقاضیان اعلام می شود تا آورده اولیه خودرا به آن حساب واریز نمایند.
بعد از واریز وجه و احراز توان اقتصادی، متقاضیان طرح به پروژه های تعریف شده در سامانه طرح اقدام ملی مسکن در شهر محل سکونت متقاضیان متصل می شوند. تا کنون ۱۳۸ هزار متقاضی نسبت به واریز وجه اولیه اقدام نموده اند که این متقاضیان به پروژه های تعریف شده متصل و به آنها بوسیله پیامک اطلاع رسانی شده است. بدیهی است این متقاضیان می توانند وضعیت تخصیص پروژه خودرا در سامانه طرح اقدام ملی مسکن نیز مشاهده کنند».
مسکن ملی در یک نگاه
شهریوماه ۱۳۹۸ طرح اقدام ملی مسکن با حضور رئیس جمهور کلنگ زنی شد و ۱۸ آبان ماه ۱۳۹۸ ثبت نام از متقاضیان در چهار استان شروع و سپس به دیگر استانها تسری پیدا کرد. برای این پروژه ۴۰۰ هزار واحد تعریف شد که در دور اول و دوم نام نویسی ۱.۶میلیون نفر بوسیله سایت tem.mrud.ir و پیامک ثبت نام کردند که ۴۶۰ هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند. نخستین واحدها به تعداد ۱۱ هزار و ۵۶۰ واحد در روز یکم آبان ماه ۱۳۹۹ به دستور رئیس جمهور افتتاح شد. این پروژه بوسیله آورده متقاضیان و ۱۰۰ میلیون تومان وام بانکی با نرخ سود ۱۸ درصد ایجاد می شود. آورده متقاضیان در مرحله اول حدود ۴۰ میلیون تومان است. میانگین قیمت این واحدها در کل کشور طبق آخرین برآورد از هزینه های تابستان ۱۳۹۹ به متری ۲.۷ میلیون تومان می رسد که البته باتوجه به کیفیت سازه ها در مناطق مختلف، قیمت ها متفاوت خواهد بود. ثبت نام مراحل اول، دوم و سوم به انتها رسیده است. فرصت ثبت نام در مرحله سوم از ۱۸ دی ماه ۱۳۹۹ شروع شد و پنجشنبه (۲۵ دی ماه) به پایان رسید. در صورت خالی شدن ظرفیت یا تامین زمین، امکان ثبت نام مجدد وجود دارد.
منبع:

1399/12/18
12:23:58
0.0 / 5
1207
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی