مسیرساز

چه ادواتی موقع خرید پیپ باید خریداری شود

چه ادواتی موقع خرید پیپ باید خریداری شود

این مطلب اصلا قصد ترغیب به دخانیات را ندارد. اگه تصمیم بگیرید كه فقط پیپ بكشید، عملا خیلی از فرصت های دود كردن سیگار از برنامتون حذف می شه.


چه ادواتی هنگام خرید پیپ باید خریداری شود؟
دنیای پیپ و ادوات مربوط به اون دنیایی است که اسمش روشه دنیا ! پس یک دنیا حرف و مطلب و اطلاعات در موردش هست .

پیپ به زبان خیلی ساده :
پیپ ابزاری است که بطور خاص برای استعمال و تدخین توتون و تنباکو طراحی و ساخته شده است .
این مطلب صرفا جهت سیگاری ها نوشته شده و اصلا قصد ترغیب به دخانیات را ندارد. با مصرف دخانیات مرگ زودرس خود را بیمه کنید.بلکه هدف اینه که سیگاری های عزیز رو از سیگار جداکنیم و با پیپ پیوند بدیم.

1- دود پیپ رو بر خلاف دود سیگار وارد ریه نمی کند، بنابر این ریه شما سالم می ماند.
2- پیپ مثل سیگار نیست و نمی شه هر وقت و هر جایی کشید. باید یک جایی مستقر باشید و سر فرصت مراسم چاقیدن رو انجام بدید. پس اگه تصمیم بگیرید که فقط پیپ بکشید، عملا خیلی از فرصت های دود کردن سیگار از برنامتون حذف می شه.
3 - برای کم کردن نیکوتین و قطران سیگار و درست کردن سیگار های لایت و اولترا لایت، توتون اون رو با محلول های گوگردی شستشو میدن. کاغذ سیگار هم برای روشن موندن حلقه های فسفر داره. وقتی شما پیپ می کشید، تنباکوی خالص استفاده می کنید و اثری از گوگرد و فسفر و کاغذ نیست. مقدار زیادی از بوی بد سیگار مال همون فسفر و کاغذه.

ادوات پیپ :
در هنگام خرید پیپ یک سری لوازم جانبی هست(ادوات پیپ) که باید خریداری شود.

1- تمپر یا بیلچه پیپ :
تمپر ابزاری لازم برای پیپ کشیدن است، هر اسموکر پیپ به تمپر نیاز دارد . خوب همانگونه که از اسمش هم پیداشت (تمپر) معنای کوبنده یا کوبیدن می دهد، پس اولین و مهمترین وظیفه آن کوبیدن توتون در پیپ است. البته به این وسیله ساده به قولی آپشن هایی هم اضافه شده است. بعضی از تمپرها دارای سیخ کوچکی برای باز کردن گلوی چوبی پیپ و همچنین شل کردن توتون سوخته جهت بیرون ریختن آن هستند و بعضی ها هم دارای قاشق کوچکی هستند که می تواند بدنه داخلی پیپ را خراش داده تا توتون هایی که در اثر سوختن به بدنه پیپ چسبیده اند را خارج کند. البته در مورد قاشق باید گفت اشاره کرد که نباید به صورت جدی بدنه داخلی پیپ را خراشید. جهت صاف کردن این قسمت بهتر است از ریمر استفاده شود.بیلچه وسیله ای است جهت کوبیدن، سوراخ کردن و تراشیدن توتون که شما هنگام خرید پیپ حتما باید بیلچه آنرا نیز خریداری کنید.
پیشنهاد می شود یک تمپر خوب خریداری کنید و مواظب باشید آن را گم نکنید (گم شدن تمپر شایع ترین وسیله گم شده نزد طرفداران پیپ است). با کمک این وسیله می توانید اسموک بهتر و مطلوبتری تجربه کنید.

2 - فیلتر پیپ :

یکی از اساسی ترین موارد در هنگام پیپ کشیدن داخل ندادن دود حاصل از سوختن توتون به ریه هاست به همین دلیل به عقیده خیلی ها وجود فیلتر پیپ امری غیر ضروری است ، به عقیده این گروه یکی از معایب وجود سیستم فیلترینگ در صورت رعایت نکردن نظافت مرتب و منظم تاثیر بر روی طعم و مزه و کیفیت اسموک به دلیل وجود آلودگی در سیستم فیلترینگ است .اگر چه در بسیاری از نقاط دنیا بخصوص اروپای مرکزی استفاده از پیپ های فیلتر دار 9 میلی متری رایج و مرسوم است . در هر صورت استفاده کردن و یا نکردن از فیلتر امری سلیقه ای است .
انواع فیلتر :
۱- فیلتر ۹ میلیمتری کاربنی / فیلتر بالسا (چوب بالسا)
۲- فیلتر ۶ میلیمتری
۳- فیلتر کاغذ (۳ میلیمتر)
۴- فیلتر سوزنی (۳ میلیمتر)
جالبه بدونید که هر پیپ رو بر اساس نوع چوب اون و همچنین منطقه ساخت از ریشه ممکنه که فیلتر خاصی براش در نظر گرفته بشه.

3 - نخ تمیز کننده پیپ:

می توانید تعدای نخ یا فیتیله پاک کننده پیپ هم خریداری کنید. پاک کننده میله ای است که دور آن را الیاف نخ پوشانده است و یک طرف آن ریز تر از سمت دیگر آن است و یک سر آن برای پاک کردن دهنی و سر دیگر جهت پاک کردن لوله آتشگاه استفاده مک شود.

4 - مایع نظافت پیپ :
اگر واقعا می خواهید یک پیپ کش (پایپر) خوب بشید و به سلامتی خود اهمیت میدید حتما بایستی روزانه نظافت عادی کنید و هفتگی نظافت کلی انجام دهید.

5 زیردستی توتون پیپ :

زیردستی هوادهی توتون جهت هوادهی و آماده کردن توتون جهت تدخین استفاده می شود.
در چند مدل عرضه می شود :
1- زیر دستی چوبی توتون پیپ :در مدل چوبی جهت برش توتون های پلاگ ، کیک و فلیک
2 - زیر دستی چرمی توتون پیپ :مدل چرم خشک هم دارد که سبک تر است.
3- تا شو جمع شو :در مدل جمع شو جهت حمل و نقل
مدل دیگری از زیردستی هوادهی توتون جهت ارگانایزر و دیوایدر استفاده می شود و کلا برای ریخت و پاش کمتر مفید است.

6 - کیف پیپ چرمی :

کیف های پیپ معمولا از چرم طبیعی و به صورت دست دوز که چرم طبیعی ایرانی بهترین گزینه می باشد .که بسته به کارایی جهت حمل و نقل یه کیف و جهت ساماندهی و مسافرت کیف های متفاوتی استفاده می شود.
کیف های چند پیپ و کیف های هارد کیس هم طرفدار دارد و در چند لت عرضه می شود.

7 - جار شیشه ای نگهداری توتون پیپ :
نگهداری توتون پیپ در جار شیشه ای هم برای کهنه کردن دراز مدت توتون، و هم برای توتون هایی که بصورت روزانه استفاده میکنید میتونید بکار بگیرید.برای داشتن یک انبار/سرداب توتون و کهنه کردن توتون های دلخواه تون میتونید از ظرف (جار) های شیشه ای که درپوش واشردار دارند استفاده کنید. جارهای شیشه ای به این دلیل که عایق هوا و رطوبت و همینطور در اندازه های گوناگون در دسترس هستند بسیار مناسب نگهداری و کهنه کردن توتون می باشند.

8 - کبریت یا فندک سر کج :

همیشه پیپ خود را با کبریت و یا فندک مخصوص پیپ روشن کنید تا شعله آن آن مستقیما توتون را آتش بزند و دهانه پیپ شما نسوخته و تغییر رنگ ندهد. برای برگشت رنگ دهانه پیپ های سوخته از پولیش مخصوص استفاده کنید.
بجز موارد فوق اگر به طعم توتون خود اهمیت می دهید می توانید از فروشنده بخواهید یک بسته کریستال نیز به شما بدهد. کریستال قطعات کوچکی هستند که شما قبل از پر کردن پیپ در داخل آن می ریزید و طعم توتون را برای شما نرمتر و خنکتر می کند و سبب جذب مواد مضر موجود در پیپ و توتون خواهد شد، در حقیقت فیلتر دوم برای پیپ محسوب می شود.

از کجا پیپ و ادوات اصل بخریم؟
اگر در یک دهه گذشته در ایران راجع به ادوات پیپ صحبتی به میون می اومد نهایتا یک بیلچه چک ، فیلتر پیپ و نخ تمییز کننده پیپ توی ذهن ها می آمد ، امروز پاسارگادتاباک با تلاش تیم تحقیق و توسعه خودش که همگی از با تجربه های دنیای پیپ می باشند توانسته تنوع بی نظیری از ادوات مربوط به پیپ و توتون پیپ را برای ایرانیان عزیز و پایپ اسموکر های حرفه ای تهیه نماید.
امروز در وب سایت پایپ مگزین با هنر مدیریتی ماسترو رحیمی تنوع بی نظیری از ادوات سیگاربرگ را برای خود خرید کنید .از پیپ این هدیه خاص و سیگاربرگ تدخین لوکس جهان که بگذریم شاید نیاز باشد براب قشر ضعیف جامعه هم تدارک می دیدیم و ادواتی عوام پسندانه و اقتصادی تر چون ادوات سیگارپیچ را هم فراهم نمائیم و از همه مهم تر همه این محصولات فقط و فقط اصلی در پاسارگادتاباک تنها اسموک شاپ استاندارد ایران یک دهه می گذرد و همه مشتریان انجمن قهوه و انجمن پیپ قطعا قهوه های مجموعه پاسارگادتاباک را استفاده کرده اند.
اما قسمت جالب این وب سایت آنجایی است که محصولاتی خاص و کلکسیونی مثل پیپ و کبریت و فندک های خاص مثل زیپو و دیگر برند های اصلی و معتبر دنیا را همه در کنار هم ببینیم.از چوب سیگار های زیبا گرفته تا هومیدور های چشم نواز و جار های تخصصی نگهداری و کهنه کردن توتون ها تا پیپ هایی که ساخت و پرداخته هنر ماسترو رحیمی اولین طراح و سازنده پیپ ایران.

تولید و جهش تولید کالای داخلی همواره سیاست ماسترو رحیمی بوده و هست و شما تنوع بی نظیری از تولیدات ایرانی پاسارگادتاباک از پیپ و استند پیپ و کیف های چرمی پیپ و کیف های چرمی سیگارپیچ و کیف های سیگاربرگ و حتی استند سیگاربرگ را همه تولید ایران عزیز می توانید خریداری و از کالای ایرانی حمایت کنید.
لازم به ذکره در این وب سایت هیچ کالای دخانی عرضه نمی شود.
وب سایت تخصصی پیپ , ادوات پیپ,ادوات سیگاربرگ ,ادوات سیگارپیچ ,قهوه ,زیپو , کبریت و ...
جهت مشاهده ادوات پیپ به سایت pipesjournal.com مراجعه کنید.
یا با شماره های زیر جهت مشاوره و سفارش تماس بگیرد:
تلفن ثابت : 02126403383 - 02126403387
تلفن مدیریت : 09352200077
آدرس : بلوار میرداماد-ایستگاه متروی میرداماد-مجتمع تجاری اداری رز میرداماد-طبقه دوم تجاری واحد TS-12

1399/11/29
23:35:32
0.0 / 5
1023
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی