مسیرساز
جمالی نژاد اعلام كرد؛

ابلاغ دستورالعمل نحوه برگزاری آزمون بكارگیری نیرو در دهیاری ها

ابلاغ دستورالعمل نحوه برگزاری آزمون بكارگیری نیرو در دهیاری ها

مسیرساز: رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از ابلاغ دستورالعمل نحوه برگزاری آزمون بکارگیری نیرو در دهیاری های کشور به استانداران اطلاع داد.


به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، مهدی جمالی نژاد ضمن اعلام مطلب فوق اظهار نمود: در جهت اجرای تبصره (۳) ماده (۱) اصلاحیه آیین نامه استخدامی دهیاری های کشور (مصوب ۹۸.۶.۲۶ هیأت وزیران)، به منظور ایجاد فرصت های برابر و رویکرد حذف بکارگیری نیرو خارج از فضای رقابتی در فرایند ورود به دهیاری ها، «دستورالعمل نحوه برگزاری آزمون بکارگیری نیرو در دهیاری ها» توسط وزیر محترم کشور به استانداران ابلاغ گردید. وی افزود: بر مبنای دستورالعمل ابلاغی، بکارگیری نیرو در دهیاری، با لحاظ ساختار سازمانی مصوب و مجوزهای صادره، یک مرتبه در سال قابل انجام است.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور افزود: مطابق این دستورالعمل، بکارگیری نیرو در دهیاری منوط به تطبیق وضعیت نیروی موجود با ساختار سازمانی ابلاغی، پیشبینی اعتبار در بودجه سالیانه دهیاری و وجود پست بلاتصدی در ساختار سازمانی بوده و استانداری موظف به انتشار آگهی، از راه رسانه های عمومی و پایگاه اطلاع رسانی استانداری می باشد.

جمالی نژاد اضافه کرد: افراد شرکت کننده در آزمون ملزم به شرکت در آزمون علمی، مصاحبه و آزمون عملی به فراخور شغل مندرج در آگهی می باشند.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با اشاره به اینکه کمیته ای در سطح استان به منظور نظارت بر برگزاری آزمون تشکیل می شود، اظهار داشت: بدیهی است از این پس، هرگونه بکارگیری نیرو در دهیاری، در چارچوب قرارداد کار بدون تعهد استخدامی، بر مبنای ساختار مصوب و وفق دستورالعمل نحوه برگزاری آزمون امکان پذیر خواهد بود.

جمالی نژاد، معاونین هماهنگی امور عمرانی استانداری را مسئول حسن اجرای دستورالعمل و سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور را ناظر عالی بر روش اجرای آن ذکر نمود و با تاکید بر ممانعت از هرگونه اعمال سلیقه در بکارگیری نیرو در دهیاری ها، نظارت بر روش اجرای مفاد دستورالعمل را ضروری دانست.


منبع:

1399/11/26
22:54:07
0.0 / 5
664
تگهای خبر: ساخت , شركت , شهردار , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی