مسیرساز
حسین زهی:

دولت مكلف به تأمین مسكن برای دهك های متوسط و ضعیف جامعه است

دولت مكلف به تأمین مسكن برای دهك های متوسط و ضعیف جامعه است

به گزارش مسیرساز یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد که طرح جهش تولید و تأمین مسکن به دولت کمک خواهد نمود تا بر مبنای قانون اساسی به وظیفه اش در مورد تأمین مسکن برای دهک های متوسط و ضعیف جامعه عمل کند.


اسماعیل حسین زهی در گفت و گو با ایسنا، ضمن اشاره به بررسی طرح جهش تولید و تأمین مسکن در مجلس، بیان نمود: یکی از معضلاتی که ما در بازار مسکن با آن مواجه هستیم این است که دولت برنامه صحیحی در طول سالیان گذشته برای ساخت و تولید مسکن نداشت و این امر منجر گردید تا تعادل بین عرضه و تقاضا در بازار مسکن به هم بریزد.
ایشان در ادامه اظهار نمود: بر مبنای قانون اساسی دولت مکلف است مسکن با قیمت مناسب برای دهک های متوسط و ضعیف جامعه تهیه نماید، اما متاسفانه در این زمان آنطور که باید و شاید به این حوزه توجه نشده بود.
نماینده مردم خاش در مجلس خاطرنشان کرد: مجلس از روزهای آغازین خود بحث مسکن را در کمیسیون عمران دنبال کرد و طرح جهش تولید و تأمین مسکن با حضور نمایندگان دولت ساعت ها به بحث گذاشته شد. در نهایت بعد از تصویب کلیات این طرح این روزها مجلس در حال بررسی جزئیات این طرح است.
این عضو کمیسیون عمران مجلس در ادامه تصریح کرد: در این طرح با در نظر گرفتن زمین ارزان قیمت، مصالح ساختمانی و تسهیلات مناسب دولت موظف شده سالانه یک میلیون واحد مسکن در ظرف چهار سال آینده تولید و به بازار عرضه نماید. اجرایی شدن این طرح می تواند تعادل را بین عرضه و تقاضا در بازار مسکن برقرار کند.
حسین زهی در انتها تصریح کرد: از طرفی بر طبق این طرح شورایعالی مسکن به منظور برنامه ریزی، سیاست گذاری، نظارت و ایجاد هماهنگی بین دستگاههای اجرایی در حوزه مسکن تشکیل خواهد شد. ان شاءالله این طرح هفته جاری در مجلس نهایی شده و با اجرایی شدن آن شاهد بازگشت تعادل به قیمت مسکن و کمک به تأمین مسکن برای اقشار صدمه پذیر و ضعیف جامعه خواهیم بود.1399/11/25
23:12:42
0.0 / 5
790
تگهای خبر: بازار , تولید , دستگاه , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی