مسیرساز

بازار مسكن در محله های هدف اقشار متوسط

بازار مسكن در محله های هدف اقشار متوسط

به گزارش مسیرساز مناطق ۴، ۵، ۷ تا ۱۴ محدوده سکونتی اقشار متوسط در شهر تهران محسوب می شود؛ در میان این مناطق کمترین قیمت به منطقه ۱۴ با میانگین ۱۹ میلیون و ۶۰۷ هزار تومان در هر متر مربع و بالاترین قیمت به منطقه ۵ با متوسط هر متر مربع ۳۳ میلیون و ۹۵۲هزار تومان متعلق می باشد.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، مناطق میانی شهر تهران جزو محدوده پرتقاضا محسوب می شوند که همواره از نظر تعداد معاملات در رتبه های بالا قرار دارند. در این بین منطقه ۵ معمولا بیشترین تعداد قراردادهای خرید و فروش مسکن را به خود اختصاص می دهد که البته به علت رکود حاکم بر بازار مسکن در دیماه فقط ۳۹۷ فقره معامله مسکن در منطقه ۵ انجام شد. با این وجود منطقه ۵ کماکان رتبه یک را از نظر تعداد معاملات دیماه ۱۳۹۹ داشت. متوسط قیمت خانه در منطقه ۵ که محله هایی همچون پونک، جنت آباد، باغ فیض، حصارک، پرواز، آپادانا، اکباتان، شهران، شهرزیبا، شاهین و بلوار فردوس را در بر گرفته بالغ بر ۳۳ میلیون و ۹۵۲ هزار تومان در هر متر مربع است که رتبه ششم قیمتی را در مناطق شهر تهران به خود اختصاص می دهد.
منطقه ۴ هم که جزو مناطق پرتقاضا به حساب می آید در دیماه سال جاری دومین رتبه را از نظر تعداد معاملات مسکن در شهر تهران به خود اختصاص داد. در منطقه ۴ که وسعت زیادی دارد محله هایی همچون پاسداران، کاظم آباد، مجیدیه، شمس آباد، شمیران نو، ضرابخانه، شیان، تهرانپارس، حکیمیه، خاک سفید، قنات کوثر و نارمک شمالی قرار گرفته که دیماه سال جاری ۳۱۳ فقره قرارداد خرید و فروش مسکن در این منطقه به امضا رسید. متوسط قیمت مسکن در منطقه ۴ بر مبنای معاملات دیماه ۱۳۹۹ بالغ بر ۲۸ میلیون و ۵۸۸ هزار تومان بوده که رشد ۹۲ درصد را نسبت به دیماه سال گذشته نشان داده است.
یکی دیگر از محدوده های مورد نظر اقشار متوسط و پایین شهر تهران منطقه ۱۰ است که دیماه ۱۳۹۹ با ۲۶۰ فقره معامله مسکن رتبه چهارم را از نظر تعداد معاملات شهر تهران داشت. قیمت هر متر خانه در منطقه ۱۰ به صورت متوسط ۱۹ میلیون و ۱۲۹ هزار تومان است که رشد ۹۹ درصد را نسبت به دیماه سال قبل تجربه نمود. ساختار و بافت شهری متراکم، تراکم جمعیت بالا و البته فقدان فضای سبز مناسب از خصوصیت های منطقه ۱۰ به حساب می آید. این منطقه از شمال به خیابان آزادی، از غرب به خیابان شهیدان، از جنوب به خیابان قزوین و از شرق به بزرگراه نواب صفوی منتهی می شود.
منطقه ۱۴ از مناطق محبوب قشر متوسط و پایین بشمار می رود. میانگین قیمت مسکن در منطقه ۱۴ الان ۱۹ میلیون و ۶۰ هزار تومان در هر متر مربع است. این منطقه در دیماه سال جاری رتبه پنجم را از نظر تعداد معاملات در میان مناطق ۲۲ گانه شهر تهران به خود اختصاص داد که ۲۳۵ فقره قرارداد خرید و فروش مسکن در آن به ثبت رسید و البته نسبت به دیماه سال قبل ۸۹ درصد رشد یافت. از محله های گران قیمت منطقه ۱۴ می توان به پرستار، ابوذر، نبی اکرم و شهدای گمنام اشاره نمود و البته در محله های دولاب و دلگشا قیمت مسکن مناسب تر است.
همچون دیگر محله های مورد نظر اقشار متوسط می توان به منطقه ۷ شهر تهران اشاره نمود که رتبه ششم را از نظر تعداد معاملات به خود اختصاص می دهد. دیماه ۱۳۹۹ تعداد ۱۹۳ معامله مسکن در منطقه ۷ انجام شده که کاهش ۶۶ درصدی را نسبت به دیماه سال قبل نشان داده است. هم اکنون متوسط قیمت مسکن در منطقه ۷ که محله هایی همچون عباس آباد، نظام آباد، بهار، سهروردی، حشمتیه، قصر، کاج و امجدیه را در بر گرفته ۲۵ میلیون و ۸۴۹ هزار تومان است که از افزایش ۱۰۳ درصد در مقایسه با دیماه سال قبل حکایت دارد.
تقاضا برای خرید مسکن در منطقه ۸ تهران هم نسبتا بالا است. در میان مناطق ۲۲ گانه شهر تهران منطقه ۸ هشتمین منطقه از نظر تعداد معاملات مسکن در دیماه سال جاری بوده که ۱۸۹ فقره قرارداد خرید و فروش خانه در این منطقه به ثبت رسیده است؛ هرچند نسبت به ۶۵۰ معامله دیماه سال قبل کاهش ۷۱ درصد را نشان داده است. میانگین قیمت هر متر خانه در منطقه ۸ طبق معاملات دیماه ۱۳۹۹ بالغ بر ۲۵ میلیون و ۲۹ هزار تومان بوده که در مقایسه با دیماه سال گذشته ۹۶ درصد افزایش یافته است.
قیمت مسکن در تهران متری ۲۷.۴ میلیون تومان
ازاین رو گزارش، دی سال جاری متوسط قیمت هر متر مسکن در شهر تهران ۲۷ میلیون و ۳۹۰ هزار تومان بوده که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۱.۸ و ۹۸.۳ درصد افزایش دارد. طبق اعلام بانک مرکزی همینطور تعداد معاملات انجام شده در دیماه سال ۱۳۹۹ معادل ۳.۵ هزار فقره بود که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۶۷.۱ درصد کاهش و در مقایسه با ماه قبل ۳۷.۶ افزایش را نشان داده است.1399/11/14
02:54:13
0.0 / 5
979
تگهای خبر: بازار , بزرگراه , ساخت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی