مسیرساز

تاخیر در پرداخت بیمه بیكاری كرونا به جاماندگان

تاخیر در پرداخت بیمه بیكاری كرونا به جاماندگان

مسیرساز: در صورتیکه قرار بود واریز مقرری بیمه بیکاری کرونا به جاماندگان طی هفته های اخیر صورت گیرد، بنظر می رسد این امر با تاخیر همراه شده و اعتبار لازم از طرف خزانه هنوز پرداخت نشده است.به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، برمبنای آخرین آمارها، مقرری ایام بیکاری کرونا در ماههای اسفند ۹۸ و فروردین و اردیبهشت ۹۹ برای یک میلیون و ۸۲ هزار نفر با مساعدت دولت پرداخت شده و تنها ۹۱ هزار نفر موفق به دریافت بیمه بیکاری ایام کرونا نشده اند.

پیش از این اعلام شده بود که در دو مرحله فهرست این افراد به سازمان برنامه و بودجه ارسال شده و قرار بود در هفته های اخیر بیمه بیکاری کرونا برای ۹۱ هزار نفر از جاماندگان واریز شود که این اتفاق نیفتاده است.

آنطور که رئیس گروه بیمه بیکاری امور فنی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی گفته فهرست ۹۱ هزار نفر از کسانی که به سبب تبعات کرونا شغل خودرا از دست داده و بیمه بیکاری دریافت نکرده اند به سازمان برنامه و بودجه ارسال و دستور تامین اعتبار برای پرداخت مقرری بیکاری کرونا نیز برای این عده صادر گردیده است.

وی از تاخیر در واریز مقرری آگاهی داده و می گوید با وجود آنکه ۲۷ دی ماه دستور تامین اعتبار از طرف ریاست سازمان برنامه و بودجه داده شده هنوز پرداختی از جانب خزانه انجام نگرفته و تاخیر در واریز مقرری از جانب سازمان تامین اجتماعی نیست.

هادی ابوی ـ دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران، در گفت و گو با ایسنا می گوید: خیلی از کارگران صنوف و مشاغل خدماتی که از کرونا لطمه دیده اند نیازمند حمایتهای اجتماعی و پرداخت بیمه بیکاری ایام کرونا هستند.

او می گوید: بیشتر مشاغل درگیر کرونا مثل مراکز اقامتی و گردشگری، زائرسراها و هتل ها همچنان با رکود و تعطیلی مواجهند و کارگران و نیروهای کار شاغل در این بخشها عمدتا خانه نشین شده و به لحاظ درآمد در مضیقه اند که لازم است برای کمک به بهبود وضع زندگی و به خطر نیفتادن معیشت این گروهها اقدامات لازم صورت گیرد.

پیش از این حدود ۱۵ هزار نفر از متقاضیان به سبب ایراد در اطلاعات خود موفق به دریافت بیمه بیکاری نشده بودند و فهرست آنها برای رفع اشکال از طرف سازمان برنامه و بودجه به سازمان تامین اجتماعی برگشت خورده بود که قرار شد تا وزارت کار برای اصلاح اطلاعات به این افراد اعلام کند.

به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، افرادی که پس از خرداد ماه همچنان بر سر کار نرفته و بیکاری آنها تداوم داشته مشمول بیمه بیکاری قرار گرفته و سازمان تامین اجتماعی مقرری ایام کرونا را به آنها پرداخت کرده است؛ همین طور ۱۵ هزار نفری که مقرری بیمه بیکاری سه ماه اسفند ۹۸ و فروردین و اردیبهشت ۹۹ را دریافت نکرده و بیکاری آنها از خرداد امسال کماکان استمرار داشته مشمول دریافت بیمه بیکاری قرار دارند که بعد از رفع اشکال اطلاعات، پرداختی به آنها نیز صورت خواهد گرفت.

منبع:

1399/11/01
18:08:56
0.0 / 5
1044
تگهای خبر: خدمات , وزارت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی