مسیرساز

روسازی محورهای اصلی بندرشهید رجایی شروع شد

روسازی محورهای اصلی بندرشهید رجایی شروع شد

مسیرساز: هرمزگان مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان اظهار داشت: اجرای پروژه «روسازی بتنی معابر و تقاطعات» اراضی پشتیبانی و محورهای اصلی بندر شهیدرجایی به منظور ارتقای کیفیت عبور و مرور وسایل نقلیه سنگین در بندر شهید رجایی عملیاتی شده و الان با جدیت درحال اجرا است.علی رضا محمدی کرجی ران بامداد امروز(۲۹ دی ماه) ضمن اشاره به انجام پروژه «روسازی بتنی معابر و تقاطعات» اراضی پشتیبانی و محورهای اصلی بندر شهیدرجایی اظهارداشت: این پروژه در جهت ارتقای کیفیت عبور و مرور وسایل نقلیه سنگین در بندر شهید رجایی عملیاتی شده و الان درحال انجام است.

وی درمورد تکنیک بکار رفته در اجراو علل انتخاب این روسازی « بتنی غیرمسلح درز دار» بیان نمود: از آنجائیکه بندر شهید رجایی دارای بیشترین تردد بارهای سنگین در بین بنادر کشور بوده و از سویی به علت آب و هوای گرم بندر و ریزش مواد خورنده و حلال قیر، با مطالعات دقیق، روسازی بتنی بهترین گزینه انتخابی برای اجرا در بندر تشخیص داده شد.

مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان بابیان اینکه با یک پایش دقیق و مبتنی بر اصول تخصصی مدیریت روسازی، سطح خدمت دهی روسازی آسفالتی موجود بندر مورد ارزیابی قرار گرفت خاطرنشان کرد: این ارزیابی به صورت جزء به جزء بررسی شده و بر مبنای سطوح خدمت (پی سی آی) مبادرت به اولویت بندی جهت تغییر روسازی از آسفالت به بتنی شد.

محمدی کرجی ران به مقایسه هزینه های اجرای این نوع روسازی با روسازی های متداول هم اشاره ای داشت و اظهار داشت: هزینه اجرای این نوع روسازی تنها کمی بیشتر از روسازی های آسفالتی است اما عمر مفید آن فقط با احتساب نگهداری سالیانه خیلی کم هزینه و به ۲۵ سال می رسد.

وی افزود: این مورد سبب می شود که این نوع روسازی در دراز مدت بسیار مقرون به صرفه تر از روسازی آسفالتی باشد.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی اظهار داشت: این پروژه در فاز اول خود بیشتر از ۱۸ کیلومتر از معابر اصلی و ۲۵ هزار متر مربع از تقاطعات را شامل می شود.

وی ابراز امیدواری کرد: عملیات تعمیرات اساسی سایر معابر و تقاطعات بندر شهید رجایی به طول ۲۲ کیلومتر به روش فوق در اولویتهای بعدی قرار داشته که در سال آینده شروع می شود.
1399/10/29
17:24:55
0.0 / 5
956
تگهای خبر: تردد , كیفیت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی