مسیرساز
رئیس سازمان آتش نشانی اهواز:

اهواز با كمبود ۸ ایستگاه آتش نشانی مواجه می باشد

اهواز با كمبود ۸ ایستگاه آتش نشانی مواجه می باشد

به گزارش مسیرساز رئیس سازمان آتش نشانی اهواز اظهار داشت: اهواز برمبنای استانداردها باید 23 ایستگاه آتش نشانی داشته باشد که حالا با کمبود هشت ایستگاه مواجه می باشد.به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، ابراهیم قنبری شامگاه یکشنبه در حاشیه آئین رونمایی از ۵۰ خودرو سنگین و سبک و تجهیزات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز در جمع خبرنگاران اظهار نمود: این کار در نوبه خود بی نظیر است و از اعضای شورای شهر، استاندار خوزستان و شهردار که موجب جبران عقب ماندگی ۲۰ ساله شدند، تقدیر و تشکر می کنم.
وی با اشاره به اینکه هرچند هنوز هم در شهر کم و کسری وجود دارد ولی دیگر دغدغه تجهیزات نجات و خودروی سنگین اطفای حریق را نداریم، اضافه کرد: امیدوارم همه شهروندان راه ایمنی را جدی بگیرند و سازمان نیز در این راه جدی ایستاده است.
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز با اشاره به اینکه خرید خودرو های جدید تحول عظیمی در این سازمان و شهر صنعتی و با حاشیه و پراکندگی بسیار بالای شهر اهواز به وجود آورده است، اشاره کرد: تجهیزات نجات، ست هیدرولیک نجات، ۵۰ خودروی عملیاتی سبک و سنگین، تجهیزات امداد و نجات، ۲۰ عدد دستگاه تنفسی، ۴۶۰ دست لباس عملیات حریق، ۴۶۰ دست لباس امداد و نجات و همین طور ۴۰۰ جفت کفش ایمنی حریق خریداری شده است.
قنبری با اشاره به اینکه تجهیزات خریداری شده بین ۱۵ ایستگاه آتش نشانی سازمان توزیع می شود که قسمتی از کسری ها را پوشش می دهد، اظهار داشت: سازمان یک استانداردهایی دارد که برمبنای جمعیت یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفری شهر اهواز باید ۲۳ ایستگاه آتش نشانی، ۸۶۰ نیرو و ۱۸۴ خودرو داشته باشد.
وی افزود: آتش نشانان اهوازی در ۳۰ سال قبل با ۲۶ خودرو امداد و نجات می کردند که امروز قسمتی از کاستی ها در مدیریت شهری جبران شده و با رمز یا زهرا (ع) به ایستگاه ها اعزام می شوند.
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز خبر داد: در این سازمان طبق استانداردها باید ۸۶۰ نیرو داشته باشیم که هم اکنون ۴۶۰ نفر نیرو داریم.


منبع:

1399/10/22
17:03:47
0.0 / 5
979
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی