مسیرساز
برای خانه دار شدن

كارگران تا پنجشنبه فرصت دارند

كارگران تا پنجشنبه فرصت دارند

به گزارش مسیرساز کارگران تا آخر وقت روز پنج شنبه ۲۵ دیماه فرصت دارند برای ثبت نام در طرح مسکن ملی و خانه دار شدن اقدام نمایند.به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، امکان ثبت نام کارگران در سامانه جامع اقدام ملی مسکن به دنبال امضای تفاهم نامه ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی برای کارگران و بازنشستگان فراهم گشته است که دیماه سال قبل میان وزارت کار و وزارت راه و شهرسازی منعقد شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این خصوص اعلام نمود که از ظرفیت شهرکهای صنعتی در این پروژه استفاده خواهد شد تا کارفرمایان با استناد به ماده ۱۴۲ قانون کار در این طرح مشارکت داده شوند وظرفیت جامعه کارگری هم به منظور تأمین زمین و مسکن کارگران به کار گرفته خواهد شد.

در راستای تفاهم نامه مذکور، تفاهم نامه سه جانبه ای هم میان وزارت کار، شرکت عمران شهرهای جدید و اتحادیه اسکان به امضا رسید که به باعث آن، اتحادیه تعاونی های مسکن کارگران (اسکان) مدیریت ساخت ۳۰ هزار واحد مسکونی را برعهده گرفته و ۱۰ هزار واحد آن حداکثر ظرف مدت ۳۶ ماه در ۱۲ شهر جدید و در استان های آذربایجان شرقی، البرز، اصفهان، تهران، سمنان، بوشهر، خراسان رضوی، فارس، مرکزی و سیستان و بلوچستان راه اندازی خواهد شد.

محمد جعفر کبیری ـ معاون امور تعاون وزارت کارـ در گفتگو با ایسنا درباره نحوه ثبت نام کارگران در طرح مسکن ملی می گوید: کارگران می توانند هم در طرح مسکن ملی ثبت نام کنند و هم به عضویت تعاونی های مسکن درآیند. به باعث این طرح زمین در اختیار تعاونی مسکن کارگری قرار می گیرد و از زمینهای جوار شهرکهای صنعتی که امکان ساخت در آنها وجود دارد، استفاده می شود.

وی می افزاید: هم اکنون بیشتر کارگران یا عضو تعاونی ها هستند یا تشکل کارگری دارند و می توانند از راه آنها برای ثبت نام در طرح مسکن ملی یا عضویت در تعاونی مسکن اقدام نمایند ولی چنانچه عضو هیچ تعاونی مسکن یا تشکل کارگری نباشند می توانند درخواست خویش را به کارفرمایان عرضه کنند و یک تعاونی مسکن تشکیل دهند و در نهایت از راه سامانه جامع هوشمند بخش تعاون بدون رجوع حضوری تعاونی خویش را به ثبت برسانند.بر اساس اعلام معاونت امور فرهنگی و اجتماعی وزارت کار، مهلت واریز آورده در سامانه جامع اقدام ملی مسکن برای کارگران و بازنشستگان تا ۳۰ دیماه تمدید شده و وزارت تعاون بعد از تجزیه و تحلیل اطلاعات متقاضیان موجود در سامانه جامع اقدام ملی مسکن و بانک های اطلاعاتی این وزارتخانه، مشخصات کارگران و بازنشستگان بعنوان گروههای هدف، کدملی، دهک بندی متقاضیان و بررسی وضعیت فرم ج آنها را که در سامانه جامع اقدام ملی مسکن ثبت نام کرده اند به تفکیک هر استان و شهر تابعه احصا کرده است.

کارگران می توانند هم در طرح مسکن ملی ثبت نام کنند و هم به عضویت تعاونی های مسکن درآیند و از راه تشکل کارگری خود برای ثبت نام اقدام نمایند.

آنطور که صادقی فر گفته کارگران برای بهره مندی از تسهیلات حمایتی لازم است ضمن افتتاح حساب، در فرصت باقی مانده نسبت به تکمیل موجودی خود و مبلغ آورده اقدام نمایند چون که تسهیلات حمایتی وزارت تعاون در طرح مسکن ملی به افراد و گروههایی تعلق می گیرد که پرداخت اولیه و واریز آورده از جانب آنها کامل شده باشد.

پیش از این اعلام شده بود آن دسته از مشمولین که در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام و بعد از تأیید و احراز شرایط، آورده اولیه خویش را واریز کرده باشند در اولویت واگذاری هستند و در فاز بعد، تعاونی های مسکن واحدهای تولیدی و صنعتی در اولویت قرار می گیرند.

ثبت نام در طرح مسکن ملی از ماهها قبل شروع شده و دور جدید ثبت نام که فاز سوم این طرح است، از بامداد روز پنج شنبه ۱۸ دیماه به مدت یک هفته در ۱۸۳ شهر جدید از ۱۹ استان شروع شده که با احتساب شهرهای ثبت نام شده در مراحل گذشته، جمعا در ۷۷۰ شهر ظرفیت سازی لازم صورت گرفته که فرصت مناسبی جهت تأمین مسکن و سرپناه برای متقاضیان بخصوص کارگران است.

به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، در مورد کارگرانی که در مراحل قبل و پیش از این در طرح مسکن ملی ثبت نام کرده بودند، مهلت واریز آورده تا آخر دیماه تمدید شده است و کارگران متقاضی مسکن که هنوز اقدامی نکرده اند تا آخر وقت روز پنجشنبه ۲۵ دیماه فرصت دارند به سامانه https: //tem.mrud.ir رجوع و مراحل ثبت نام خویش را جهت خانه دار شدن دنبال کنند.
1399/10/20
19:20:34
0.0 / 5
947
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی