مسیرساز

كمبود منابع مالی برای راه اندازی مگا ICU بیمارستان امیرالمومنین اراك

كمبود منابع مالی برای راه اندازی مگا ICU بیمارستان امیرالمومنین اراك

مرکزی رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک از کمبود منابع مالی برای راه اندازی مگا ICU بیمارستان امیرالمومنین اراک اطلاع داد و بر لزوم تأمین منابع مالی لازم برای ساخت این مرکز تاکید نمود.


سید محمد جمالیان بیستم دیماه در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان مرکزی بیان نمود: دانشگاه از ابتدا با عرضه ماسک در اماکنی غیر از داروخانه موافق نبود چون نظارت بر این مراکز کار سختی بود.
وی خاطرنشان کرد: بهرحال باید امروز به فکر روز آخر کرونا هم باشیم که مسلما در آن زمان با سرمایه گذارانی مواجه میشویم که با کاهش تولید و تقاضا مواجه می شوند.
وی با اشاره به اینکه خرید ماسک برای دانشگاه باید از تولیدکنندگان دارای کد irc باشد، اظهار داشت: هم اکنون داروخانه ها بازدید شده اند، سه مرکز خلاف ضوابط عمل کرده اند که به تعزیرات معرفی گشتند. لازم است که تمام ماسک هایی که در اماکنی غیر از داروخانه عرضه می شوند توسط اصناف و سازمان صمت تحت نظارت قرار گیرند.
وی ضمن اشاره به گشت مشترک با سازمان صمت، اضافه کرد: برای این گشت های مشترک دانشگاه امکان و نیروی لازم را ندارد و البته در حیطه وظایف دانشگاه هم نیست، اما موارد و الزامات لازم را به سازمان صمت اعلام نموده ایم.
جمالیان اضافه کرد: برگزاری هرگونه اجتماعات و مراسم ممنوع می باشد، البته برای برگزاری نمایشگاه ضوابطی لحاظ شده است و دانشگاه این ضوابط را کتبا به شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اعلام نموده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک ضمن اشاره به ساخت مگا ICU بیمارستان امیرالمومنین و کمبود منابع مالی در این راستا اظهار داشت: هزینه راه اندازی این مرکز ۲.۵ میلیارد تومان است و قرار شد که از محل دیگری تزریق شود، اما شورای نظارتی استان مباحثی را مطرح کرده که لازم است ستاد کرونا مجوز لازم را با عنایت به اهمیت مبحث صادر کند.
به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک هم با عرضه جزئیات شیوع بیماری کرونا از اسفندماه ۹۸ تا ۱۹ دیماه ۱۳۹۹ بیان نمود: در اسفندماه پیک اول بیماری را شاهد بودیم که در اردیبهشت ماه تحت کنترل قرار گرفت.
دکتر علی علیمحمدی ضمن اشاره به آغاز پیک دوم از خردادماه ۹۹، اظهار داشت: پیک سوم از هفته دوم و سوم شهریورماه شروع شد و تا اواخر آبانماه هم ادامه یافت و در هفته اول و دوم آذرماه به علت اعمال محدودیت ها و تعطیلی ها بیماری سیر نزولی به خود گرفت.
وی خاطرنشان کرد: نقطه اوج بیماری در زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی اراک که البته استان هم از این الگو تبعیت می کرد، در ارتباط با هفته سوم آبانماه می شود.
علیمحمدی با تکیه بر اینکه هفته گذشته استان مرکزی بهترین شرایط را از نظر مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا از اسفندماه ۹۸ تابحال پشت سر گذاشته است، اظهار داشت: در هفته گذشته ۳۸۱ مورد مثبت در استان مرکزی شناسایی شده است که نسبت به هفته دوم دیماه با ۳۹۰ مورد مثبت، شاهد کاهش دو درصدی موارد مثبت و مبتلا شدن به کرونا هستیم.
وی با اشاره به اینکه ۳۸ مورد بستری در استان به ۴۸ مورد رسیده است که حاکی از افزایش شمار موارد بستری در ساوه و خمین است، اضافه کرد: در موارد سرپایی هم ۳۵۲ مورد در هفته دوم دیماه به ۳۳۵ مورد در هفته سوم رسیده است که نشان از کاهش ۵ درصدی موارد سرپایی دارد.
علیمحمدی با اشاره به اینکه ۲۱۸ مورد سرپایی در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی اراک به ۱۹۹ نفر و، ۱۰۵ نفر در دانشگاه علوم پزشکی ساوه به ۱۰۰ نفر رسیده است، اما ۲۹ مورد سرپایی در خمین به ۳۶ مورد افزایش یافته است، اظهار داشت: موارد فوتی دراستان در هفته گذشته نسبت به هفته دوم دیماه ۵۰ درصد کاهش یافته است، به صورتی که ۳۶ مورد فوت به ۱۳ نفر رسیده است. در شهرستان های تابعه دانشگاه علوم پزشکی اراک موارد فوتی ۳۹ درصد، در ساوه ۶۷ درصد و در خمین ۱۰۰ درصد کاهش داشته است.
سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک افزود: تابحال ۳۲۴۳ تست سریع انجام شده است که ۴۱۷ مورد مثبت در جریان این تست ها شناسایی شده است.
منبع:

1399/10/20
16:46:52
0.0 / 5
996
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
دوستان مسیرساز
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی