مسیرساز

مهندسان صاحب مسكن ملی می شوند

مهندسان صاحب مسكن ملی می شوند

بر مبنای تفاهم نامه ای که به امضای مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید و رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان رسیده مقرر است در شهرهای جدید پرند، هشتگرد، صدرا، گلبهار، سهند و ایوانکی به مهندسان واجد شرایط عضو نظام مهندسی، مسکن ملی واگذار شود.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، تفاهمنامه همکاری در ساخت واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی مسکن و سایر با هدف استفاده از ظرفیت سازمان نظام مهندسی و انجمن صنفی انبوه سازان روز یکشنبه ۳۰ آذرماه ۱۳۹۹ با حضور حبیب الله طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی و احمد خرم رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان به امضا رسید.
همینطور مقرر شد برای تأمین مسکن مهندسین واجد شرایط که در سازمان نظام مهندسی عضو یا شاغل هستند واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی در شهرهای جدید راه اندازی شود. کمک به راه اندازی پروژ ه های طرح اقدام ملّی مسکن، راه اندازی سایر پروژه های تجاری و خدماتی در چارچوب مشارکت، در شهرهای جدید کشور و همکاری برای مطالعه و مکان یابی جهت راه اندازی شهرک های جدید همچون موضوعات مطرح شده در مفاد این تفاهمنامه به شمار می روند.
حبیب الله طاهرخانی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در این خصوص به ایسنا اظهار داشت: در حوزه اقدام ملی هم یکی از جوامع هدف، مجموعه های حرفه ای هستند که سازمان نظام مهندسی همچون بزرگترین آنها است. این سازمان اعلام آمادگی کرده بود در چارچوب طرح اقدام ملی و با تولی گری خودشان برای اعضا مسکن تهیه کنند.
وی ادامه داد: ما زمین را با کنترل افرادی که معرفی می گردند در اختیار سازمان نظام مهندسی قرار می دهیم. البته هم اکنون در شهرهای پرند، هشتگرد، صدرا، گلبهار، سهند و ایوانکی این امکان وجود دارد. اجرای پروژه را نظام مهندسی انجام می دهد ولی کنترل شرایط متقاضیان با ما است. در این طرح مهندسان جوان فاقد مسکن می توانند خانه دار شوند. سازمان نظام مهندسی هم مقرر است کمکهای مالی را به جامعه هدف داشته باشد.
به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، طبق این تفاهمنامه تأمین و تخصیص زمین قابل ارتهان و بدون معارض مورد نیاز سازمان نظام مهندسی کشور به ترتیب در شهرهای جدید پرند، هشتگرد، صدرا، گلبهار، سهند و ایوانکی، همکاری و تأمین زمین در چارچوب ساخت پروژه های تجاری و خدماتی مطابق قوانین شهرهای جدید به صورت مشارکتی، اعمال نظارت عالیه بر اجرای ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری در ساخت و ساز واحدهای مسکونی و سایر پروژه ها و آماده سازی زمین، موافقت با ترهین زمین و اعیان محل پروژه به نفع بانک عامل معرفی شده از جانب سازمان نظام مهندسی جهت دریافت تسهیلات بانکی مورد نیاز و تهیه طرح های آماده سازی زمین پروژه و پیگیری سیر مراحل اداری تصویب آن از جانب مراجع ذیربط از تعهدات تعیین شده برای شرکت عمران شهرهای جدید اعلام و در مقابل سازمان نظام مهندسی ساختمان هم متعهد شده است ضمن ارسال لیست متقاضیان مسکن واجد شرایط دارای فرم "ج" سبز، همراه با توزیع شهری آن بعد از توافق با شرکت مادر، به معاونت مسکن وساختمان وزارت متبوع جهت ثبت در سامانه طرح اقدام ملی مسکن، اقدام نماید.
این سازمان همینطور موظف است بعد از احراز شرایط متقاضیان معرفی شده در سامانه طرح اقدام ملی مسکن نسبت به دریافت زمین متناسب با تعداد متقاضیان از شرکت عمران اقدام و بعد از دریافت پروانه ساخت، نسبت به شروع عملیات اجرایی مطابق دستورالعمل و قیمت مصوب معاونت محترم مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی اقدام نماید.
گفتنی است استفاده از شیوه های جدید و روش های ساخت نوین به منظور تسریع در فرآیند ساخت، افزایش سهم راه اندازی مسکن به روش صنعتی سازی و ارتقاء کیفیت صنعت ساختمان، پیگیری و تأمین خدمات زیر بنایی شامل: آب، برق و گاز در پروژه های مبحث این توافقنامه از دیگر تعهدات سازمان نظام مهندسی ساختمان در این تفاهمنامه به شمار می روند.
منبع:

1399/10/01
13:54:39
5.0 / 5
742
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی