مسیرساز
در حاشیه جلسه دولت مطرح شد

اخبار وزیر كار از پرداختی های سازمان تأمین اجتماعی

اخبار وزیر كار از پرداختی های سازمان تأمین اجتماعی

شریعتمداری اظهار داشت: افزایش ۲۵ درصدی حقوق کارمندان دولت در لایحه بودجه قرار گرفته و طبیعتا در مذاکرات بین دولت و مجلس رقم نهایی مشخص می شود.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، محمد شریعتمداری در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در ارتباط با عرضه تصحیلات مربوط به قشر هنرمند، نویسنده، خبرنگاران و اصحاب رسانه قبلا در ستاد ملی کرونا، مواردی مصوب شده است. برمبنای آن مصوبات و لیستی که توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اختیارمان قرار می گیرد تسهیلاتی به اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه عرضه می شود. امروز بحث بیمه بیکاری آنان در دستور کارمان بود که البته نوبت نرسید و به جلسه بعدی موکل شده است.
وی افزود: در مورد کمک هزینه یارانه سازمان بهزیستی کشور به مراکز شبانه روزی، مراکز روزانه، نگهداری معلولین در منازل و نگهداری بیمار اوتیسم در منازل و مراکز تصمیمات جدیدی گرفته شد. در مراکز روزانه درجه یک این رقم به ۷۵۳ هزار تومان، در مراکز درجه دو به ۶۷۲ هزار تومان رسیده است. برای معلولان و سالمندان دارای بیماری روانی مزمن و در مرکز شبانه روزی، هم در مراکز درجه یک و هم در مراکز درجه دو به یک میلیون و ۱۱۰ هزار تومان رسید که از اول سال جدید قابل پرداخت خواهد بود.
شریعتمداری اظهار داشت: برای عرضه خدمات تخصصی در منزل ۲۷۶ هزار تومان برای مراقبت در منزل ۶۷۲ هزار تومان برای کارگاه های تولیدی حمایتی ۸۱۴ هزار تومان و مراکز پشتیبانی شغلی که قبلا مبلغی دریافت نمی کردند امسال ۵۳۸ هزار تومان دریافتی در نظر گرفته شده است. معلولین و سالمندان، بیماری مزمن روانی فاقد سرپرست هم یک میلیون و ۲۳۵ هزار تومان در مراکز درجه دو و یک میلیون و ۳۳۵ هزار تومان در مراکز درجه یک در اختیارشان قرار می گیرد. مابقی معلولین با نیاز های خاص در مراکز درجه یک و درجه دو یک میلیون و ۳۲۵ هزار تومان از اول سال ۱۳۹۹ در اختیارشان قرار گرفته است. این ارقام نسبت به سال قبل ۲۰ درصد رشد داشته است.
وزیر کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: ما قبل از بازنشستگان کشوری درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی با نظر کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی مصوباتی تایین، ابلاغ و اجرا کردیم. این مساله ۳۲ هزار میلیارد تومان برای دولت بار مالی داشته است. پس از آن به حوزه بازنشستگی کشوری پرداختیم. نسبت پرداختشان برابر نیست چون آنها ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر و این ها یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر هستند و هر کدام با ضوابط و مقرارت خود اجرا شده اند.
وی اشاره کرد: از همان ابتدا درباره مشاغل سخت و زیان آور که با پرداخت ۴ تا ۸ درصد از جانب کارفرما، هر خدمتشان در یک سال، یک و نیم سال شمرده می شود باید اقداماتی انجام می شد که در مصوبه ابلاغی که با نظر کانون تهیه شده بود مغقول مانده بود. مجدد این موضوات را نوشتیم، روی آن بحث شد و به تصویب هیات امنا رسید؛ البته بار مالی ۱۷۰۰ میلیارد تومانی برای سازمان تأمین اجتماعی خواهد داشت اما حق طبیعی کارگران عزیز است.
شریعتمداری در مورد افزایش ۲۵ درصدی حقوق کارمندان دولت هم اظهار داشت: این رقم پیش بینی است که در لایحه بودجه قرار گرفته است. طبیعتا در مذاکرات بین دولت و مجلس رقم نهایی مشخص می شود.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه تأمین اجتماعی مدعی است فهرست بیمه بیکاری را رد کرده است، چرا پرداخت نمی گردد اظهار داشت: ما فهرست واجدین شرایط را مقرر است ماهانه در اختیار سازمان برنامه قرار دهیم. پیش بینی شده به حساب شبای اشخاص پرداخت می شود. تردیدی در پرداخت این اعداد و ارقام نیست. شورای عالی کاری کمیته دستمزد کاری دارد.1399/09/28
12:36:25
5.0 / 5
1022
تگهای خبر: تولید , خدمات , هزینه , وزارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی