مسیرساز
معاون وزیر راه و شهرسازی:

آماده دریافت فهرست خبرنگاران برای واگذاری مسكن ملی هستیم

آماده دریافت فهرست خبرنگاران برای واگذاری مسكن ملی هستیم

به گزارش مسیرساز معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: پیش نویس تفاهم نامه ساخت مسكن برای خبرنگاران به امضا رسیده و آماده دریافت تعداد افراد تحت پوشش هر استان و شهر از جانب وزارت ارشاد هستیم.


محمود محمودزاده در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: پیش نویس تفاهم نامه ساخت مسکن برای خبرنگاران در چارچوب طرح اقدام ملی را برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فرستادیم و نظراتشان را هم اعلام نمودند. ما آماده هستیم تا وزارت ارشاد تعداد تحت پوشش در هر استان و شهر را اعلام نماید و ما در حد بضاعتی که در تأمین زمین داریم مساعدت لازم را انجام می دهیم.
او همینطور در پاسخ به این سؤال که آیا سقف تسهیلات ۱۶۰ میلیون تومانی مسکن یکم افزایش می یابد، اظهار داشت: فعلا تصمیم جدیدی در حوزه وزارت راه و شهرسازی اتخاذ نشده و اگر در حوزه بانکی تصمیمی بگیرند ما اطلاعی از آن نداریم.
پیشرفت ۵۵ درصدی مسکن ملی تهرانسر
معاون وزیر راه و شهرسازی درمورد آخرین وضعیت پروژه اقدام ملی مسکن در تهرانسر اظهار داشت: این پروژه به صورت مشارکتی بین شریک بخش خصوصی و دولت اجرا می شود و زمانی که به ۶۰ تا ۷۰ درصد پیشرفت نرسد امکان تعیین سهم طرفین وجود ندارد.
محموزاده خاطرنشان کرد: هم اکنون نیروهای اجرایی با تمرکز زیاد روی پروژه کار می کنند و تابحال پیشرفت خوبی داشته است. الان در مرحله تیغه چینی وسفت کاری است و امیدواریم زودتروارد مراحل نازک کاری شود. فکر می کنم حداقل ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی افزود: با وجود اینکه پروژه دارای پروانه ساخت بود مباحثی را با شهرداری داشتند که وقفه ای در طرح ایجاد کرد و پس از اینکه حل شد با سه شیفته کار کردن توانستند فرصت از دست رفته را جبران کنند.
معاون وزیر راه و شهرسازی همینطور تعداد واحدهای طرح اقدام ملی مسکن در شهر جدید پردیس را ۲۶۰۰ واحد اعلام و تصریح کرد: در پردیس واقعا ظرفیت بیشتر از این تعداد وجود ندارد و اگر امکان داشت مثل بقیه شهرها حتما در سبد ثبت نام قرار می گرفت.
به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، بهمن سال ۱۳۹۸ از سوی وزارت راه و شهرسازی پیش نویسی به منظور ساخت مسکن برای اصحاب رسانه و فرهنگ به وزارت ارشاد فرستاده شد که هنوز تفاهمنامه وارد مرحله اجرا نشده است. روز دوشنبه ۲۰ مرداد ماه محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه ساخت مسکن خبرنگاران حتمی است، اظهار داشت: این امر منوط بر این است که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این حوزه همکاری لازم را داشته باشد.
منبع:

1399/09/01
16:09:09
5.0 / 5
921
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی