مسیرساز
معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

احتمال ثبت نام مجدد مسكن ملی در آذرماه

احتمال ثبت نام مجدد مسكن ملی در آذرماه

به گزارش مسیرساز معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینكه اگر شرایط بهداشتی اجازه دهد آذرماه در بعضی استانها امكان ثبت نام مجدد طرح اقدام ملی مسكن فراهم می شود اظهار داشت: سند واحدهای اقدام ملی به نام متقاضی اولیه صادر می شود و خریداران از این بابت به دردسر می افتند.


محمود محمودزاده در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: پرونده برخی متقاضیان طرح اقدامات ملی مسکن ایراداتی دارد که دائما در حال رفع آنها هستیم. همین طور باید به اعتراضات رسیدگی نماییم که این موارد زمانبر است. بدین سبب برای کسانی که اطلاع رسانی نشده بودند مهلت بیشتری دادیم.
وی ادامه داد: کسانی که پرونده شان نیمه تکمیل است انشاءالله در آذرماه اگر شرایط بهداشتی اجازه دهد در استانهایی که اعلام ظرفیت جدید داشته باشند و شهرهایی که بتوانند تامین زمین کنند یا پروژه هایی که ظرفیت خالی دارند برای ثبت نام مجدد تصمیم می گیریم.
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی درباره مساله فروش امتیاز مسکن ملی گفت: این مساله را دنبال می نماییم و در حال رسیدگی به این مساله هستیم که معاملات غیررسمی قابلیت پیگیری قضایی نداشته باشد؛ برای اینکه بارها اعلام نموده ایم فروش امتیاز واحدهای طرح اقدام ملی مسکن برخلاف قانون است و نهایتا امکان ضرر خریدار بسیار زیاد است.
محمودزاده اشاره کرد: در طرح اقدام ملی مسکن پیرو سیاستهای اعلامی در حال تلاش هستیم تا موضوع ساخت و ساز مستمر را عملیاتی نماییم تا این از حالت صف و انتظار، بحثهای غیررسمی و بازار سیاه بیرون رود. بدین سبب تلاش می نماییم همه کسانی که واجد شرایط هستند جا نمانند.
وی با اعلان اینکه به خریداران سفارش می نماییم با خرید امتیاز مسکن ملی خودرا به دردسر نیندازند اظهار داشت: ما اصلا برای متقاضیان برگه ای صادر نمی نماییم و مشخص نیست فروشنده دقیقا چه چیزی را می فروشد. نهایتا سند واحد به نام کسی دیگر صادر می شود و کسی که ریسک خرید را بپذیرد گرفتار چالش خواهد شد.
مسکن ملی در یک نگاه
شهریوماه ۱۳۹۸ طرح اقدام ملی مسکن با حضور رئیس جمهور کلنگ زنی شد. نخستین واحدها از این پروژه ۴۰۰ هزار واحدی به تعداد ۱۱ هزار و ۵۶۰ واحد در روز یکم آبان ماه ۱۳۹۹ به دستور رئیس جمهور افتتاح شد. این پروژه بوسیله آورده متقاضیان و ۱۰۰ میلیون تومان وام بانکی با نرخ سود ۱۸ درصد ایجاد می شود.
آورده متقاضیان در مرحله اول حدود ۴۰ میلیون تومان است. میانگین قیمت این واحدها در کل کشور طبق آخرین برآورد از هزینه های تابستان ۱۳۹۹ به متری ۲.۷ میلیون تومان می رسد. ثبت نام مرحله اول به انتها رسیده و متقاضیان واجد شرایط برای بارگذاری مدارک خود باید به سامانه tem.mrud.ir مراجعه کنند.
مهلت بارگذاری مدارک و افتتاح حساب، اختتام مهر ماه اعلام شده بود که تمدید شده است. در صورت عدم واریز وجه یا انصراف متقاضیان اولیه، افرادی از فهرست رزرو جایگزین آنها می شوند.
منبع:

1399/08/30
16:34:49
5.0 / 5
1064
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی