مسیرساز
مراسم بهره برداری از ۱۳ پروژه در حوزه حمل و نقل

روحانی: دولت خبیث آمریكا باعث شد كه نوسازی ناوگان حمل و نقل كند شود

روحانی: دولت خبیث آمریكا باعث شد كه نوسازی ناوگان حمل و نقل كند شود

رئیس جهور اظهار داشت: خباثت دولت آمریكا باعث شد نوسازی ناوگان حمل و نقل كشور كند شود. دولت آمریكا تلاش زیادی كرد راه های اصلی ترانزیت منطقه از ایران عبور نكند.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی بامداد امروز در مراسم افتتاح پروژه های وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه افتتاح آزادراه برای صنعت حمل و نقل اهمیت زیادی دارد، اظهار نمود: حمل و نقل یکی از ابزارهای جهش تولید است. اگر حمل و نقل نباشد تولید، توزیع، مصرف، صادرات و واردات گرفتار مشکل می شود. حمل و نقل یکی از ارکان بسیار مهم برای توسعه و تولید و ارتباط با جهان بوده که در زمینه گردشگری هم نقش بسیار اساسی دارد. در آینده واکسن و داروی کرونا تولید می شود و در آن شرایط گردشگری برای ما اهمیت زیادی می یابد.
روحانی ضمن اشاره به ژئوپولتیک ایران تصریح کرد: ایران برای اتصال شمال به جنوب و شرق به غرب منطقه جایگاه بسیار مهمی دارد. ایران است که می تواند خلیج فارس و دریای عمان و اقیانوس هند را به آسیای مرکزی، روسیه و اروپای شمالی و همینطور شرق و غرب منطقه را به هم متصل کند. راه آهن خواف - هرات هفته آینده افتتاح می شود و پروژه های دیگری هم در این حوزه در دست اجرا است.
روحانی افزود: ترانزیت از شمال به جنوب و از شرق به غرب برای اقتصاد و سیاست خارجی ما مهم می باشد اما یکی از شقاوت ها و توطئه های آمریکا این بوده که راه های ترانزیت منطقه از ایران عبور نکند. در این حوزه هم تلاش زیادی کردند اما موفقیت زیادی به دست نیاوردند. هم اکنون روزانه ۱۴ هزار پرواز از آسمان ایران انجام می شود.
رئیس جمهور با بیان اینکه پروژه هایی که امروز راه اندازی شد ۳ هزار میلیارد تومان ارزش دارد خاطرنشان کرد: این پروژه ها برای محیط زیست، حمل و نقل و سلامت مردم اهمیت دارد. چونکه ایجاد بزرگراه سبب تأمین سلامت مردم و صرفه جویی در وقت می شود.
روحانی با بیان اینکه دولت یازدهم و دوازدهم در زمینه حمل و نقل از تکنولوژی های جدید و شرکتهای دانش بنیان بهره برد اظهار داشت: در گذشته یک کامیون از بندر بار می آورد و خالی برمی گشت و گاهی کالاهای مثل میوه فاسد می شد چون وسیله برای حمل و نقل آنها وجود نداشت اما با استفاده از شرکتهای دانش بنیان می توان کالاها را در نقاط مختلف شناسایی کرد تا دیگر کامیون با بار خالی بازنگردد. یکی از کارهای بسیار مهم برای دولت که تا روز پایانی دنبال می کرد دیجیتال کردن اقتصاد، دولت الکترونیک و فعال کردن شرکتهای دانش بنیان است.
رئیس جمهور ضمن اشاره به نیاز حمل و نقل کشور به نوسازی تصریح کرد: بعد از توافق هسته ای حرکت خوبی در نوسازی هوایی آغاز و قراردادهای خوبی امضا کردیم. ۱۶ هواپیمای نو هم وارد کشور شد و اگر این دولت خبیث اخیر آمریکا نبود ده ها فروند دیگر هم آماده بود. در زمینه ریل اقدام بزرگی انجام شده است. در ساخت واگن بخش اعظم لوکوموتیو و ریل به خودکفایی رسیده ایم. قصد ما این بود که تمام ناوگان حمل و نقل مسافری و باری را نوسازی نماییم و قرار بود از اوایل دولت دوازدهم تمام کامیون ها را نوسازی نماییم. خریدهای خارجی و کارخانه های داخلی مشخص شده بود اما خباثت دولت آمریکا باعث شد اجرای این طرح کند شود البته این طرح از راه دیگر در حال انجام می باشد، اما نه با سرعتی که مدنظر ما است.
رئیس جمهور در انتها با بیان اینکه مساله حمل و نقل برای ما مهم می باشد اظهار نمود: دولت در زمینه ترانزیت، ریل، و نوسازی ناوگان هوایی اقدامات مهمی انجام داده است و ۹ پروژه بزرگ آزادراهی سال جاری و سال آینده در دستور کار دولت قرار دارد.1399/08/29
21:25:19
5.0 / 5
1313
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی