مسیرساز

اعلام آخرین آمار پرداخت وام كرونا به كسب وكارها

اعلام آخرین آمار پرداخت وام كرونا به كسب وكارها

مسیرساز: برابر آخرین آمارها تا حالا بیش از 7 هزار میلیارد تومان تسهیلات حمایتی كرونا از طرف دولت پرداخت شده كه بیش از 5500 میلیارد تومان از آنرا كسب و كارهای به شدت لطمه دیده از كرونا دریافت كرده اند.به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، به دنبال شیوع ویروس کرونا از اسفند سال قبل دولت پرداخت تسهیلات حمایتی به صاحبان مشاغل و کسب و کارهای لطمه دیده را در دستور کار قرار داد، به همین دلیل پرداخت تسهیلات حمایتی به فعالان اقتصادی و مشاغل لطمه دیده از کرونا از ۱۳ خرداد ماه جاری شروع شد و وزارت کار ۱۴ رسته شغلی که بیشترین لطمه از شیوع ویروس کرونا را متحمل شده و دارای فهرست بیمه در قالب کارفرمایی یا خویش فرمایی بودند، شناسایی و مشمول دریافت تسهیلات حمایتی کرونا دانست.

در همین راستا، حدود ۸۵۰ زیررسته شغلی لطمه دیده از شیوع ویروس کرونا با هماهنگی دستگاههای اجرائی شناسایی و اعلام گردید که از مجموع سه میلیون بنگاه لطمه دیده ۱.۳ میلیون واحد بیمه شده و دارای کد کارگاهی و ۱.۷ میلیون واحد، فاقد بیمه و کد کارگاهی هستند؛فارغ از رسته های شغلی، وزارت کار یک میلیون واحد اقتصادی لطمه دیده از کرونا را هم شناسایی و با ارسال پیامک، آنها را مشمول دریافت تسهیلات حمایتی کرونا اعلام نمود.

آخرین آمار پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا نشان میدهد که تا حالا ۵۵۸۳ میلیارد تومان تسهیلات به کسب و کارهای به شدت لطمه دیده از کرونا پرداخت و معادل ۱۷۸۵ میلیارد تومان اعتبار نیز از طرف شرکت های بزرگ حمل و نقل هوایی و ریلی دریافت شده است.پرداخت تسهیلات کرونا به دو گروه از بنگاه ها صورت گرفت؛ اول کارگاه هایی که مستقیم از کرونا لطمه دیده و به اجبار تعطیل شده اند که به ازای هر نیروی انسانی در این کارگاهها، مبلغ ۱۶ میلیون تومان وام اختصاص یافت و در واحدهای کسب وکاری که فعال بوده، تعطیل نشده و غیر مستقیم از کرونا لطمه دیده اند، مبلغ ۱۲ میلیون تومان تسهیلات پرداخت گردید.

مهلت ثبت نام در سامانه کارا برای دریافت وام کرونا و بهره مندی هر چه بیشتر متقاضیان نیز بیش از چند بار از طرف ستاد ملی مقابله با کرونا تمدید گردید تا در نهایت این کارگروه اختتام مهر ماه را آخرین فرصت برای ثبت نام متقاضیان اعلام نمود.

آخرین آمار پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا نشان میدهد که تا حالا ۵۵۸۳ میلیارد تومان تسهیلات به کسب و کارهای به شدت لطمه دیده از کرونا در ۱۴ رسته شناسایی شده پرداخت و معادل ۱۷۸۵ میلیارد تومان اعتبار نیز از طرف شرکت های بزرگ حمل و نقل هوایی و ریلی دریافت شده و در مجموع میزان پرداخت تسهیلات کرونائی از طرف دولت بیش از ۷۳۰۰ میلیارد تومان بوده است.

مطابق گزارش ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در سی امین جلسه کارگروه مقابله با نتایج اقتصادی کرونا تا حالا ۵۶ درصد از کل درخواستهای رسته های چهارده گانه مجموعا بیش از ۵۵۸۳ میلیارد تومان به مرحله پرداخت رسیده و ۴۴ درصد دیگر که معادل ۴۲۰۰ میلیارد تومان است، در پروسه پرداخت قرار دارد. از این مقدار، قرارداد پرداخت ۱۶۴ میلیارد تومان منعقد شده و قرارداد پرداخت ۲۵۳ میلیارد تومان نیز به تصویب رسیده که آماده انعقاد است.

همچنین ۳۵۱۲ میلیارد تومان قرارداد توسط شعب بانکی در دست بررسی می باشد که مراحل پایانی را می گذراند و علاوه بر این قرارداد تسهیلات ۳۷۳ میلیارد تومان هم مراحل اولیه تایید را در استانها طی می کند.

به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، باوجود آنکه مهلت ثبت نام در سامانه کارا تا اختتام مهرماه اعلام گردید اما پروسه پرداخت وام کرونا به متقاضیانی که مراحل ثبت درخواست خودرا تا اختتام مهر ماه تکمیل کردند تا اختتام این ماه (آبان ماه) ادامه دارد.

به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، تا اختتام کار ۹۸۸۷ میلیارد تومان وام کرونا به کسب و کارهای شدیدا لطمه دیده پرداخت خواهد شد که با احتساب تسهیلات پرداختی به شرکتهای بزرگ حمل و نقلی این رقم به بیش از ۱۱ هزار و ۶۷۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

منبع:

1399/08/26
20:11:01
5.0 / 5
1470
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی