مسیرساز
رخشانی مهر عنوان كرد:

مشاركت ۳۰ درصدی خیرین در عرصه مدرسه سازی

مشاركت ۳۰ درصدی خیرین در عرصه مدرسه سازی

مركزی معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: امروز با افزایش مشاركت مردم در امر مدرسه سازی، میزان مشاركت خیران در این امر در سطح كشور به 30 درصد رسیده است.


مهراله رخشانی مهر روز پنجشنبه ۲۲ آبان در آیین افتتاح متمرکز ۱۵۵۰ پروژه آموزشی، تربیتی، رفاهی در سراسر کشور در قالب ۱۴۲۲ پروژه آموزشی، ۲۴ پروژه تربیتی و ۴ پروژه رفاهی که به صورت ویدئو کنفرانس با رئیس جمهور برگزار شد، اظهار نمود: مدرسه امروز تنها یک ساختمان نیست، بلکه ویترین وضعیت علمی و فرهنگی و نماد هویت ملی از مرکز تا دورافتاده ترین نقاط مرزی است، با همین رویکرد مدرسه را کانون تربیت تمام ساحتی نسل آینده می دانیم و در اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش برآنیم تا مدارس علاوه بر دارا بودن استانداردهای بین المللی واجد خاصیت های معماری ایرانی اسلامی مناسب برای تعاملات فرهنگی با محله، دوستدار محیط زیست و مجهز به تکنولوژی های جدید یادگیری باشند.
وی اضافه کرد: تبدیل مدارس به کانون مدیریت بحران در حوادث طبیعی مانند زلزله و سیل های اخیر ما را در این راه مصمم تر کرد و اعتقاد ما بر این است که در این راه بیشتر از آنکه نیازمند مدرسه سازی باشیم نیازمند توسعه فرهنگ مدرسه سازی هستیم.
معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش اشاره کرد: امروز با افزایش مشارکت مردم در امر مدرسه سازی، این میزان مشارکت در کشور به ۳۰ درصد رسیده است، همین طور امروز اهتمام و توجه دولت در پشتیبانی از برنامه های ایمن سازی فضاهای آموزشی در تاریخ مدرسه سازق کم نظیر بوده است.
رخشانی مهر بیان کرد: امیدواریم تامین ۱۰ هزار میلیارد از محل فروش سهام برای ایمن سازی مدارس هرچه سریعتر محقق شود.
وی افزود: امروز در امتداد اجرای طرح آجر به اجر در کوتاه مدت بیش از۱۵۰ هزار نفر با کمک های خرد در این طرح شرکت کرده اند. همین طور سازمان نوسازی مدارس کشور توانسته از سال ۹۲ تا حالا روزانه حدود ۲ هزار و ۵۰۰ پروژه آموزشی را با حدود ۱۵ هزار کلاس درس با زیربنایی بیش از دو میلیون مترمربع و اعتباری حدود هفت هزار میلیارد تومان به بهره برداری برساند.
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس افزود: از سال ۹۲ تا حالا روزانه ۲۷ کلاس درس تحویل و ۸۴ کلاس به سیستم گرمایشی و سرمایشی مجهز شده و مدارس خشتی و گلی از ادبیات فضاهای آموزشی حذف و روزانه ۱۰ کلاس درس ناایمن تخریب و بازسازی یا مقاوم سازی شده است. برای این مهم بطور متوسط روزانه بیش از ۸.۴ میلیارد تومان اختصاص داده شده است.
رخشانی مهر اضافه کرد: ۱۰ استان کشور همچون تهران و سیستان و بلوچستان با کمترین سرانه و بیشترین فضای تخریبی کماکان نیازمند توجه ویژه از طرف دولت هستند.
به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، در این آئین مدرسه ۱۲ کلاسه استثنایی حاج محسن نقوی سنجانی با زیرینای ۲۲۳۹ مترمربع و ۱۹۰۴ متر محوطه سازی با اعتبار ۴۰ میلیارد ریال از محل اعتبار مشارکتی، در اراک با حضور معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش به بهره برداری رسید.
۱۵ طرح با اعتبار ۵۰۰ میلیارد ریال از مجموع ۱۵۵۰ پروژه یاد شده، سهم استان مرکزی است.1399/08/22
14:05:15
5.0 / 5
1410
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی