مسیرساز
واكنش ایرلاین ها به توقف افزایش قیمت بلیت هواپیما؛

ایرلاین ها به دنبال افزایش قیمت و فشار بر مردم نیستند

ایرلاین ها به دنبال افزایش قیمت و فشار بر مردم نیستند

به گزارش مسیرساز دبیر انجمن شركت های هواپیمایی به دنبال توقف افزایش قیمت بلیت هواپیما تا هفته آینده، اظهار داشت: ایرلاین ها هم به دنبال افزایش قیمت نیستندچرا كه هرقدر نرخ بلیت هواپیما بیشتر شود، تقاضا از طرف مسافران كمتر شده و در این شرایط فشار بیشتری به مردم وارد می شود.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، به دنبال توقف افزایش قیمت بلیت هواپیما که از طرف تورج دهقانی زنگنه- رئیس سازمان هواپیمایی کشوری- اعلام گردید. مقصود اسعدی سامانی –دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی – در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: مقرر شده شرکت های هواپیمایی صورت های مالی سال های اخیرشان را در جلسات بعدی به وزیر راه و نمایندگان کمیسیون عمران مجلس ارائه نمایند تا تصمیم های لازم دراین زمینه گرفته شود. اگر دولت بتواند برنامه ای برای جبران هزینه های ما عرضه نماید و به ایرلاین ها کمک نماید، ما نیز اصراری بر افزایش نرخ بلیت هواپیما نداریم.
وی اضافه کرد: شرکت های هواپیمایی هم موافق افزایش نرخ بلیت هواپیما نیستند چونکه هزینه سفر را برای مردم می افزاید و از طرف دیگر سبب می شود مسافر کمتری داشته باشیم. اما اگر دولت هزینه های ما را که از محل افزایش نرخ ارز و رعایت ظرفیت ۶۰ درصدی هواپیما بر ایرلاین ها وارد شده، جبران نکند، تاب آوری شرکت های هواپیمایی کم و کمتر خواهد شد مجبور هستیم تا قیمت بلیت هواپیما را افزایش دهیم.
اسعدی سامانی افزود: در این راستا و برای جبران هزینه های تحمیل شده به شرکت های هواپیمایی، پیشنهاداتی به وزیر راه و شهرسازی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی داده ایم چونکه اگر می خواهیم حمل و نقل پایداری داشته باشیم یا باید هزینه ها برای ایرلاین ها افزایش پیدا نکند یا اینکه اجازه افزایش قیمت به آنها داده شود.
دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی اظهار داشت: بعضی از این هزینه ها عوارض های مختلفی مانند عوارض شهرداری، هلال احمر و... است که تا ۱۰ درصد و گاهی بیشتر روی قیمت تمام شده بلیت هواپیما تاثیر می گذارد و این مسئله ربطی به افزایش نرخ ارز هم ندارد. از طرف دیگر نیز دولت اگر بتواند ارز مورد نیاز ایرلاین ها را با نرخی مناسب برای ما تامین کند می توانیم قیمت بلیت هواپیما را پایین نگه داریم چونکه ما هم راضی به افزایش فشار روی اقشار مختلف مردم نیستیم.
منبع:

1399/07/30
22:27:29
5.0 / 5
1424
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی