مسیرساز
تذكر خداكرمی به حناچی؛

تماشاگر از دست رفتن مردم نباشیم

تماشاگر از دست رفتن مردم نباشیم

عضو شورای شهر تهران اظهار داشت: شهرداری بعنوان مدیر پایتخت می تواند در ایپدمی كرونا فعال تر عمل كند تا همه با هم تلاش كنند تا بیشتر از این جان مردم از دست نرود.


به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، ناهید خداکرمی، رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران در جلسه دویست و چهل و چهارم شورای شهر تهران در چارچوب تذکری عنوان کرد: طبق تبصره ۴ و ۱۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها، انتظار می رفت که شهرداری کلیه امکانات خود نظیر فرهنگسراها، سراهای محلات و کانون محلات را برای توسعه فرهنگ زندگی شهروندان در شرایط اپیدمی متمرکز کرده و با کمک بسیج محلات، شورایاری ها و سمن ها و خیرین به کمک نیازمندان ساکن در محلات کم برخوردار بشتابد. به خصوص برای قرنطینه افراد مشکوک به ابتلای تحت درمان سرپایی، با کمک شهرداری می توان ایستگاه های توزیع ماسک و مواد شوینده در سرای محلات ایجاد کند. وی با اشاره به اینکه سازمان فرهنگی هنری و زیباسازی شهرداری، باید فعال تر برای توانمندسازی شهروندان و یادآوری علایم و خطرات بیماری در فضای شهر و به خصوص در محلات اقدام نماید. اظهار داشت: شهردار در ستاد مقابله با کرونا، تدوین پروتکل های صنفی زندگی با کرونا را همراه با اتحادیه صنفی پیشنهاد دهند، تا هر صنفی بتواند بعد از تعطیلی و همزمان با بازگشایی مجدد دستورالعمل های خویش را اجرا نماید تا به جای مداخلات تک به تک، به یک رفتار سازمانی و همزمان برسیم. وی ادامه داد: شهرداری می تواند از سایر سازمان ها و نهادها شهرداری دعوت کند، به خصوص آنها که از بودجه عمومی مثل سازمان تبلیغات اسلامی استفاده می نمایند و همچنین بنیادهای مختلف مثل بنیاد مستضعفان، تا بخشی از بودجه و فعالیت خویش را به پیشگیری از گسترش این بیماری مردم در حال جان سپردن هستند و نهادها و سازمان ها تماشاگر این اتفاق هستند.
خداکرمی اظهار داشت: شهرداری بعنوان مدیر پایتخت می تواند فعال تر عمل کند تا همه با هم تلاش کنند تا بیشتر از این جان مردم از دست نرود.

1399/07/29
23:02:06
5.0 / 5
1128
تگهای خبر: شهردار , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی