مسیرساز

آزمون های استخدامی بخش خصوصی شروع شد بعلاوه جزئیات

آزمون های استخدامی بخش خصوصی شروع شد بعلاوه جزئیات

به گزارش مسیرساز چهارمین دوره آزمون های استخدامی بخش خصوصی در 9 رشته شغلی به دلیل شیوع كرونا به صورت كاملا مجازی و آنلاین برگزار می گردد. اولین آزمون تخصصی این دوره با دسته شغلی «بازاریابی و فروش» امروز ۷ مهرماه جاری برگزار گردید.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، در چهارمین دوره آزمون های استخدامی بخش خصوصی برای موفقیت بیشتر و راحتی حال داوطلبانی که در دو دسته شغلی شرکت کرده اند، آزمون اینترنتی دسته های شغلی تفکیک شده اند و هر دسته شغلی در روزی مجزا برگزار می گردد. نخستین آزمون تخصصی با دسته شغلی «بازاریابی و فروش» در روز دوشنبه ۷ مهرماه شروع می شود.
بر اساس اعلام دبیرخانه برگزاری این آزمون، داوطلبان برای انجام آزمون اینترنتی باید روز برگزاری آزمون، در بازه زمانی ساعت ۹ الی ۱۰ بامداد وارد صفحه کاربری خود شوند و برای شروع آزمون آماده باشند. داوطلبان توجه داشته باشند در صورتیکه در ساعتی غیر از بازه زمانی ذکر شده وارد صفحه کاربری خود شوند، امکان شروع و انجام آزمون اینترنتی وجود ندارد. تاریخ و ساعت این آزمون ها قابل تغییر نیست.
با توجه به اخبار و اطلاعیه های پیشین، سنجش و ارزیابی داوطلبان در چهارمین آزمون استخدام بخش خصوصی بر مبنای مشاغل و شایستگی های شغلی است و سوالات آزمون اینترنتی هر داوطلب از شایستگی های شغلی الزامی و سایر شایستگی های شغلی انتخابی توسط داوطلب طراحی شده است.
در این فراخوان آمده است که آزمون دسته شغلی «بازاریابی و فروش» دوشنبه هفتم، «سلامت» پنج شنبه دهم، «فنی و اجرایی» یکشنبه سیزدهم، «فناوری اطلاعات» سه شنبه پانزدهم، «مالی، اداری و حقوقی» یکشنبه بیستم، «کارشناسی و عرضه خدمات» یکشنبه بیست و دوم، «مدیریتی» دوشنبه بیست و هشتم، «مهندسی» چهارشنبه سی ام مهرماه و «هنر، رسانه و آموزش» سه شنبه ششم آبان ماه برگزار می گردد.
مدت زمان انجام آزمون با عنایت به شایستگی های شغلی الزامی و انتخابی برای داوطلبان، متغیر است و این زمان برای هر داوطلب متفاوت خواهد بود.
داوطلبان با در اختیار داشتن یک دستگاه کامپیوتر متصل به اینترنت با سرعت مناسب، می توانند از هر مکانی نسبت به انجام آزمون خود اقدام نمایند. همینطور تاکید می شود که برای پیشگیری از بروز مشکلات احتمالی، داوطلبان از انجام آزمون از راه دستگاه های تلفن همراه جدا اجتناب کنند.
بر اساس اطلاعیه شماره 5 و ه شماره 8 که پیش از این انتشار یافته است، منبعی از سوی دبیرخانه آزمون معرفی نمی گردد و صرفاً سوالات از شایستگی های شغلی الزامی و انتخابی توسط داوطلب طرح می شود. داوطلبان در نظر داشته باشند که برخی شایستگی ها به صورت پیش فرض برای مشاغل انتخاب شده است که آنها شایستگی های الزامی آزمون تخصصی هستند و داوطلبان ملزم به شرکت در آزمون این شایستگی ها هستند.
داوطلبان لازم است که در زمان باقی مانده تا آزمون تخصصی، روی مهارت ها و شایستگی های شغلی الزامی و انتخابی خود تمرکز کرده و دانش خویش را بالا برند. حتما چند روز پیش از شروع آزمون وارد صفحه کاربری خود شده و دسترسی به صفحه کاربری خویش را بررسی نمایند.
همه داوطلبان باید مشخص کنند که برای آزمون دادن از کامپیوتر شخصی استفاده می نمایند یا به کافی نت رجوع می کنند؟ سپس تمامی سخت افزارها و نرم افزارهای موردنیاز را پیش از شروع آزمون بررسی نمایند.
داوطلبان لازم است پیش از آزمون اینترنت خویش را چک کنند و دقت داشته باشند که پیش از شروع آزمون به اینترنتی با سرعت مناسب متصل هستند. برای پیشگیری از بروز مشکلات احتمالی، داوطلبان از انجام آزمون از راه دستگاه های تلفن همراه جدا اجتناب کنند.
مدیریت زمان از مهم ترین نکات در آزمون اینترنتی است. حداقل زمان لازم برای پاسخگویی به سوالات هر شایستگی شغلی ۱۵ دقیقه است. این زمان با عنایت به نوع شایستگی، شغل مربوطه و میزان سختی سوالات در هر شایستگی شغلی متغیر است و افزایش می یابد. ازاین رو لازم است داوطلب برای زمان خود برنامه ریزی کند و مدت زمان پاسخگویی به هر سوال را مدیریت کند.
ساعت شروع آزمون اینترنتی تمامی دسته های شغلی از ساعت ۹ الی ۱۰ بامداد است. داوطلبان باید در این ساعت وارد صفحه کاربری خود شوند. در صورتیکه دیرتر از این بازه زمانی وارد شوند، هیچ گونه سوالی در اختیار آنها قرار نمی گیرد. هر شایستگی شغلی الزامی یا انتخابی داوطلب دارای یک دفترچه ۱۵، ۲۰ یا ۲۵ سوالی است.
داوطلبان در طول آزمون به ساعت توجه نمایند و اگر نیاز دارند که از قبل، از اتمام زمان آزمون آگاه شوند، اخطار تلفن همراه خویش را تنظیم کنند تا چند دقیقه پیش از اتمام زمان آزمون به او اخطار دهد که زمانتان رو به اتمام است.
داوطلبان بعد از آنکه آغاز به آزمون کردند، سوالات آزمون در یک فایل pdf در اختیارشان قرار می گیرد. آنها لازم است حتما پاسخ خویش را داخل پاسخ نامه ای که در صفحه آزمون موجود است، وارد کنند تا ثبت گردد.
همچنین برای دسترسی راحتتر سوالات و پاسخ ها می توانند داخل یک کاغذ، فایل ورد و... پاسخ های خویش را وارد کرده و تا پیش از اتمام زمان پاسخ های خویش را سریعا وارد پاسخ نامه سایت کنند و یا همزمان با خواندن سوالات پاسخ خویش را وارد پاسخ نامه سایت کنند. بعد از اتمام زمان، امکان ارسال پاسخ به هیچ وجه وجود نخواهد داشت. موارد فوق بعنوان پیشنهاد بوده و داوطلبان به هر صورت که تمایل دارند می توانند نسبت به پاسخگویی به سوالات اقدام نمایند.
اگر داوطلبی در حین انجام آزمون اینترنتی از صفحه خود بیرون برود، در صورتیکه از زمان پاسخگویی به سوالات دفترچه شایستگی شغلی اش باقی مانده باشد، می تواند باردیگر وارد صفحه آزمون شده و به باقی سوالات آن دفترچه پاسخ دهند. اما اگر زمان پاسخگویی به سوالات به پایان رسیده باشد، امکان ورود به صفحه آزمون، دیگر ممکن نیست.
اگر داوطلبی در حین انجام آزمون با مشکلاتی همچون عدم دانلود سوالات، عدم بارگذاری صفحه آزمون، عدم نمایش صفحه پاسخنامه و مشکلاتی از این قبیل مواجه گردید، سریعا به info@inre.ir ایمیل ارسال نماید.

منبع:

1399/07/07
23:44:54
5.0 / 5
1379
تگهای خبر: بازار , خدمات , دستگاه , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی