مسیرساز
معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد

آخرین آمار ساخت مسكن ملی در شهرهای جدید

آخرین آمار ساخت مسكن ملی در شهرهای جدید

به گزارش مسیرساز معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در شهرهای جدید 200 هزار واحد طرح اقدام ملی مسكن در مرحله برنامه ریزی و از این تعداد 142 هزار واحد به مرحله انعقاد قرارداد، افتتاح حساب و ساخت رسیده است.


حبیب الله طاهرخانی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: در مجموعه شهرهای جدید راه اندازی ۲۰۰ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن برنامه ریزی شده که در سه قالب مشارکت با بخش خصوصی، تفاهم نامه با دستگاههای دولتی و ثبت نام از متقاضیان انجام می شود.
وی ادامه داد: بیشترین پیشرفت را در واحدهای مشارکتی داشتیم که تابحال راه اندازی ۳۷ هزار واحد قطعی شده و ۱۸ هزار واحد انعقاد قرارداد صورت گرفته و شروع شده است.
طاهرخانی، قالب دیگر دارای پشتوانه مالی مناسب را تفاهم نامه با دستگاه های دولتی دانست و اظهار داشت: تفاهم نامه با بنیاد شهید و ایثارگران، آموزش و پرورش و نیروهای مسلح همچون این برنامه ها است که خوشبختانه منابع مالی مناسبی نیز برای آن در نظر گرفته شده است. بطور مثال تسهیلات ۱۶۰ میلیون تومانی ایثارگران با نرخ سود ۴ درصد که بمنظور ساخت ۱۲ هزار واحد پرداخت می شود می تواند کمک خوبی برای راه اندازی مسکن ایثارگران عزیز باشد.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید همین طور درباره راه اندازی مسکن برای کارکنان وزارت دفاع اشاره کرد: تسهیلات حکمت کارکنان ارتش به پروژه اقدام ملی متصل می شود. از طرف دیگر تعاونیهای ساخت مسکن وزارت دفاع بازوی قوی برای اجرای پروژه است. در این قالب نیز راه اندازی ۴۰ هزار واحد در شهرهای جدید برنامه ریزی شده که ما زمین و پروانه در اختیار وزارت دفاع قرار می دهیم و آنها افراد واجد شرایط را معرفی می کنند.
وی اظهار نمود: برنامه ساخت ۴۰ هزار واحد برای کارکنان آموزش و پرورش نیز در دستور کار قرار دارد. در این بخش به هر واحد ۷۰ میلیون تومان تسهیلات اختصاص می یابد و شرکت عمران، تامین زمین، پروانه ساخت و اجرای پروژه را بر عهده دارد.
طاهرخانی با اشاره به متقاضیان ثبت نام شده اظهار نمود: این نوع از قرارداد پروژه اقدام ملی وابستگی زیادی به آورده متقاضیان دارد که در شهرهای جدید تابحال ۱۲ هزار و ۵۴۷ نفر افتتاح حساب و ۵۷۷۹ نفر واریز وجه داشته اند. در میان ۱۸ شهر جدید که طرح اقدام ملی مسکن در آن تعریف شده بیشترین افتتاح حساب از طرف متقاضیان به ترتیب مربوط به شهر جدید صدرا با ۱۹۵۵ فقره، سهند با ۱۶۶۳ فقره و هشتگرد با ۱۴۸۲ فقره بوده است. از متقاضیان درخواست می نماییم برای پیشبرد روند ساخت واحدها نسبت به واریز بموقع آورده خود اهتمام داشته باشند.
منبع:

1399/06/20
11:34:05
5.0 / 5
1712
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی