مسیرساز
حناچی در پاسخ به تذكر حبیب زاده خبر داد

ابلاغ بخشنامه نظارت بر تعرفه های مصوب پاركینگ های عمومی

ابلاغ بخشنامه نظارت بر تعرفه های مصوب پاركینگ های عمومی

مسیرساز: شهردار تهران از ابلاغ بخشنامه نظارت كامل بر رعایت تعرفه های تصویب شده برای پاركینگ های عمومی به مناطق 22 گانه خبرداد.


به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، پیروز حناچی در نامه ای و در پاسخ به تذکر افشین حبیب زاده پیرامون عدم رعایت نرخ مصوب ورود و توقف خودرو ها در پارکینگ های عمومی اعلام نمود: شهرداری تهران همه ساله نسبت به تهیه لایحه «تعیین نرخ حق توقف و همین طور تعیین ضوابط واگذاری و بهره برداری از پارکینگ های عمومی شهرداری تهران» و ارائه آن به شورای اسلامی شهر تهران اقدام و با نظارت کامل، پیاده سازی تعرفه های تصویب شده را در پارکینگ های در اختیار خود اعمال می کند. شهردار تهران افزود: باتوجه به پراکندگی و تعداد بالای پارکینگ های عمومی متعلق به شهرداری در سطح مناطق و بمنظور نظارت مضاعف و مستمر بر فعالیت پارکینگ های مورد اشاره طی بخشنامه ای به مناطق ۲۲ گانه ابلاغ گردید. وی ادامه داد: تعیین سازوکار لازم برای مدیریت یکپارچه پارکینگ های عمومی متعلق به شهرداری تهران در دستور کار قرار دارد که متعاقباً به مراجع ذی ربط ارائه خواهد شد. حناچی درباب تبصره هفتم ذیل ماده یکم مصوبه تعیین نرخ عوارض پارک حاشیه ای در سال ۱۳۹۹ و تعیین ضوابط واگذاری بهره برداری از پارکینگ عمومی شهرداری تهران اظهار نمود: مصوبه فوق الذکر مورخ ۹۸/۱۲/۰۷ به این شهرداری برای اجرا ابلاغ شد؛ اما با توجه به اینکه مصوبه مشتمل بر ۲ بخش «تعیین نرخ ورودیه و حق توقف وسایل نقلیه در پارکینگ های عمومی شهر تهران» و «تعیین نرخ عوارض پارک حاشیه ای» بوده و طبق ماده پانزدهم قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی مصوب ۱۳۹۸، تصویب نرخ حق توقف پارک های مجاز حاشیه ای بر عهده وزارت کشور است که این مساله طی نامه ای به استانداران تفویض اختیار شده است که بر این اساس موضوع از طرف فرمانداری تهران به استانداری تهران جهت تصویب و تأیید ارجاع داده شد. وی افزود: باتوجه به مراتب فوق الذکر و ارجاع مصوبه به استانداری تهران، این شهرداری درباب نحوه اقدام در رابطه با قسمت نخست مصوبه که ماهیت بهای خدمات داشته و مطابق بند ۲۶ ماده هشتادم «قانون تشکیلات، وظایف و اختیارات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران»، تصویب بهای خدمات فقط در صلاحیت شورای اسلامی شهر بوده، طی نامه هایی از شورای اسلامی شهر تهران استعلام کرده که نهایتاً مصوبه درباب پارکینگ های عمومی لازم الاجرا اعلام گردید.
شهردار تهران اشاره کرد: ماده دوم این مصوبه نیز درباب نرخ عوارض پارک حاشیه ای باتوجه به نامه مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران بعد از تایید استاندار تهران لازم الاجرا خواهد بود. حناچی در آخر درباره تدوین دستورالعمل رسیدگی به تخلفات صورت گرفته در پارکینگ های عمومی شهرداری تهران نیز اعلام نمود: بر طبق تبصره هفتم ذیل ماده یکم این مصوبه موظف شده ظرف مدت دو ماه از تاریخ لازم الاجرا شدن این مصوبه، دستورالعمل رسیدگی به تخلفات صورت گرفته در پارکینگ های عمومی شهرداری تهران را تهیه و به تصویب کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران برساند که این مساله در دستور کار قرار داشته و دستورالعمل مورد بحث در مهلت قانونی به آن شورای شهر تقدیم خواهد شد.


منبع:

1399/06/18
13:35:04
5.0 / 5
1457
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی