مسیرساز
الویری:

نظارت شورای نگهبان بر انتخابات شوراها جای تعجب دارد

نظارت شورای نگهبان بر انتخابات شوراها جای تعجب دارد

رئیس كمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران، اظهار داشت: تعجب می كنم كه نظارت بر انتخابات شوراها كه در اختیار مجلس است را می خواهند به شورای نگهبان واگذار كنند.به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، مرتضی الویری، در نطق قبل از دستور در دویست و سی چهارمین جلسه شورای شهر تهران، تصریح کرد: طرح قانونی نظارت بر انتخابات کشور که مجلس نظارت بر آنرا به یک کمیسیون هفت نفره واگذار کرده است و دبیرخانه آن هم در شورای نگهبان تشکیل خواهد شد جای تأمل دارد. در اصل ۹۹ قانون اساسی حوزه نظارت شورای نگهبان در انتخابات مشخص شده است با عنایت به این که در زمان تدوین قانون اساسی این امر به این نهاد واگذار نشد.
وی اضافه کرد: با عنایت به نظارت شورای نگهبان بر انتخابات ریاست جمهوری که نهایتاً ده کاندیدا دارد، این نهاد چگونه می خواهد به انتخاباتی مانند شوراها با نیم میلیون کاندیدا نظارت کند.
الویری اضافه کرد: تعجب می کنم که نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نظارت بر انتخابات شوراها که در اختیار مجلس شورای اسلامی است را می خواهند به شورای نگهبان واگذار کنند.
وی اظهار داشت: طرح حذف یک درصد مالیات ارزش افزوده که در مجلس شورای اسلامی تصویب شده سبب کاهش درآمدهای شهرداری ها خواهد شد که با عنایت به بحران مالی شهرداری ها تقاضا دارم که در این طرح بازبینی شود.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران افزود: همینطور لایحه درآمدهای پایدار که ثمره چهار دهه بررسی کارشناسی است و در مجلس و دولت تصویب شده، برای تأیید به شورای محترم نگهبان فرستاده شد و باید این مورد مورد اهمیت قرار گیرد که یک بدنه وسیع در سطح کشور از همین عوارض وضع شده در لایحه درآمدهای پایدار تأمین می شود بنابراین انتظار داریم که مورد عنایت بیشتر قرار گیرد.
وی اضافه کرد: در مورد طرح مجانی شدن برق اگر بخواهیم این طرح را اجرا نماییم باید بتوانیم منابع آنرا تأمین نماییم که هنوز محل تأمین منابع مالی معلوم نیست و همینطور این طرح مشترکین را به مصرف بیشتر تشویق می کند.

1399/06/17
12:37:29
5.0 / 5
1636
تگهای خبر: شهردار , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی