مسیرساز

كاهش نرخ بیكاری در كانادا

كاهش نرخ بیكاری در كانادا

نرخ بیكاری سومین اقتصاد بزرگ قاره آمریكا در آستانه تك رقمی شدن قرار گرفت.


به گزارش مسیرساز به نقل از رویترز، به دنبال بازگشایی بخش بزرگی از کسب و کارها در نتیجه کاهش سرعت شیوع کرونا، نرخ بیکاری کانادا در ماه آگوست با ۰.۷ درصد کاهش در مقایسه با ماه قبل به ۱۰.۲ درصد رسید. این نرخ بیکاری که کمترین نرخ بیکاری سه ماه اخیر شمرده می شود بعد از آن رقم خورد که در ماه آگوست ۲۴۵.۸ هزار نفر دیگر شاغل شدند که از این تعداد، ۲۰۵ هزار شغل تمام وقت و ۴۰ هزار شغل پاره وقت بوده است.
طی این مدت نرخ مشارکت در بازار کار به ۶۴.۴ درصد رسیده که ۰.۳ درصد بیشتر از رقم ثبت شده برای ماه قبل بوده است. هم چنین نرخ بیکاری جوانان که شمار افراد فاقد شغل ۲۰ تا ۲۴ سال را اندازه می گیرد با ۰.۸ درصد کاهش نسبت به ماه قبل به ۲۷.۶ درصد رسیده است.
متوسط نرخ بیکاری کانادا در بازه زمانی ۱۹۶۶ تا ۲۰۱۹ معادل ۷.۶۱ درصد بوده که پایین ترین رقم ثبت شده مربوط به ژوئن ۱۹۶۶ با ۲.۹ درصد و بالاترین رقم ثبت شده مربوط به دسامبر ۱۹۸۲ با ۱۳.۱ درصد بوده است.
در میان مشاغل مختلف، بیشترین اشتغال زایی مربوط به بخش خدمات با ۲۱۸ هزار مورد بوده است و بعد از آن نیز بخش آموزش با ۵۱ هزار فرصت شغلی و صنایع غذایی با ۴۹ هزار فرصت بوده است. به تفکیک استانی نیز در ماه آگوست بیشترین اشتغال زایی مربوط به استان اونتاریو بوده است. کبک و بریتیش کلمبیا نیز در رده های بعدی قرار دارند.
بطور متوسط در بازه زمانی ۱۹۷۶ تا ۲۰۱۹، اقتصاد کانادا در هر ماه ۱۸ هزار و ۱۰ فرصت شغلی به وجود آورده است که بالاترین اشتغال زایی ماهانه مربوط به اوریل ۲۰۱۹ با ۱۰۶ هزار و ۵۰۰ مورد و کمترین اشتغال زایی نیز مربوط به ژانویه ۲۰۰۹ با منفی ۱۲۴ هزار و ۸۰۰ فرصت شغلی بوده است.1399/06/14
08:33:10
5.0 / 5
1896
تگهای خبر: بازار , خدمات , كسب و كار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی