مسیرساز
تفاهم وزارت جهاد كشاورزی و وزارت راه و شهرسازی برای حفاظت از اراضی ملی

اسلامی: اقدام نشدن بهنگام، باعث دست اندازی های بزرگ به انفال و بیت المال شده است

اسلامی: اقدام نشدن بهنگام، باعث دست اندازی های بزرگ به انفال و بیت المال شده است

به گزارش مسیرساز در اجرای قانون زمین شهری و مصوبات دومین جلسه شورایعالی مسكن مورخ ۲ دیماه سال گذشته، قوانین و مقررات به منظور تسهیل، تعیین تكلیف و حفاظت از اراضی ملی و دولتی در محدوده و حریم شهرها و همینطور در جهت تكالیف و مأموریت های محوله بین وزارت جهاد كشاورزی و وزارت راه و شهرسازی ظهر امروز تفاهم نامه ای به امضا رسید.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی در امضای تفاهم نامه میان وزارت جهاد کشاورزی و وزارت راه و شهرسازی، اظهار داشت: خارج شدن از فضای بخشی نگری اتفاق میمونی بوده و این خروج به نفع منافع کشور، آیندگان و فرزندانمان در این سرزمین است.
وی مدیریت یکپارچه اراضی و حفاظت از آنها را از مهم ترین دغدغه های موجود در کشورمان عنوان نمود و اضافه کرد: دغدغه مسکن هم از دیگر دغدغه های مردم است که با همکاری سایر وزارتخانه ها با وزارت راه و شهرسازی سبب کاهش هزینه سبد خانوار خواهد شد.
عدم مبادرت به هنگام، باعث دست اندازی های بزرگی به انفال و بیت المال شده است
محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی هم در امضای تفاهم نامه میان وزارت جهاد کشاورزی و وزارت راه و شهرسازی، با اشاره به مسئولیت در مورد انفعال و توسعه، اظهار داشت: اساسا بدون هماهنگی، وحدت رویه و یکپارچگی نمی توانیم مأموریتمان را به سرانجام برسانیم.
وی افزود: نگاه تعاملی و هماهنگی یک لزوم همیشه پابرجا می باشد و امیدوارم این مهم بین وزارت جهادکشاورزی و وزارت راه و شهرسازی همواره پابرجا باشد.
اسلامی با تاکید بر اینکه باید پشتیبان پیشرفت ملی و لزوم های توسعه باشیم، اظهار داشت: صیانت از انفال و پیشگیری از دست اندازی ها یک لزوم است؛ چونکه خیلی از دوگانگی ها و عدم مبادرت به هنگام، باعث دست اندازی های بزرگی به انفال و بیت المال شده و شاهد زمین خواری های بزرگی هستیم.
اسلامی خاطرنشان کرد: عدم وجود سند در وزارتخانه های جهاد کشاورزی و راه و شهرسازی سبب می شود تا افراد سودجو مبادرت به تهیه سند کنند و ما نتوانیم در محاکم قضایی دفاع نماییم.
وی بابیان اینکه اتحاد، یکپارچگی و همبستگی ۲ وزارتخانه سبب رفع این نقیصه تاریخی خواهد شد، افزود: تقاضا دارم تا در شورایعالی شهرسازی یک نماینده وزارت جهاد کشاورزی به ۲ نماینده افزایش یابد.1399/05/13
12:03:49
5.0 / 5
1878
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی