مسیرساز
شاكری:

برای تحقق طرح ساماندهی بازار مسكن بازه زمانی معینی دیده شده است

برای تحقق طرح ساماندهی بازار مسكن بازه زمانی معینی دیده شده است

یك عضو كمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح كرد كه طرح ساماندهی بازار مسكن یك بستر و بسته كامل برای پشتیبانی از ساخت مسكن بوده و برای تحقق هركدام از بندهای آن بازه زمانی معینی در نظر گرفته شده است.


اقبال شاکری در گفت و گو با ایسنا با اشاره به جزئیات طرح رونق تولید و ساماندهی بازار مسکن، بیان نمود: هدف اصلی این طرح برنامه ریزی برای ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن برای خانواده های فاقد مسکن در ظرف چهارسال است. در این طرح تأمین زمین مجانی و تسهیلات ارزان قیمت تا حدود ۷۰ درصد قیمت مسکن دیده شده است.
ایشان در ادامه اظهار نمود: تأمین زمین رایگان، تسهیلات مناسب، مصالح با قیمت مطلوب، تأمین زیر ساخت های آب، برق و گاز و کاهش هزینه ها مربوط به امور اداری و اجرایی نظیر دریافت پروانه همچون اهداف اساسی است که در این طرح برای پشتیبانی از ساخت مسکن و ایجاد تعادل بین عرضه و تقاضا دنبال می شود.
نماینده مردم تهران در مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: برای تحقق هرکدام از بندهای این طرح یک زمان بندی معین درنظر گرفته شده است و اگر طبق زمان بندی اجرایی نشود مجلس با نظارت خود ورود خواهد نمود. این طرح یک بستر و پکیج کامل برای پشتیبانی از ساخت مسکن می باشد. تسهیلات این طرح هم برای افرادی است که هیچ گونه تسهیلاتی از دولت نگرفته باشند.
ایشان در ادامه تصریح کرد: زمانی که سالانه یک میلیون مسکن ساخته و به بازار تزریق شود با ایجاد تعادل بین عرضه و تقاضا بازار مسکن از تلاطم خارج می شود. زمانی که به اندازه نیاز مسکن وجود داشته باشد کنترل قیمت ها محقق شده و شاهد افزایش کاذب قیمت ها نخواهیم بود.

منبع:

1399/05/06
15:21:33
5.0 / 5
1997
تگهای خبر: بازار , تولید , ساخت , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی