مسیرساز

اعلام شرایط پرداخت وام كرونا به متقاضیان فاقد بیمه

اعلام شرایط پرداخت وام كرونا به متقاضیان فاقد بیمه

مسیرساز: وزارت كار شیوه نامه پرداخت تسهیلات كرونا به كسب و كارهای فاقد بیمه را با هدف حفظ اشتغال فعالان اقتصادی و بنگاه هایی كه فاقد پرونده بیمه ای یا كد كارگاهی در سازمان تامین اجتماعی هستند اما از شیوع ویروس كرونا به شدت لطمه دیده اند، اعلام نمود.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، از روز دوشنبه ۱۶ تیرماه سامانه کارا با هدف پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا به متقاضیان خویش فرمایی، متقاضیان فاقد بیمه و بنگاههای رسمی، فعال شده و امکان ثبت نام برای کلیه شاغلین و صاحبان کسب و کارهای فاقد بیمه و لطمه دیده از کرونا که متقاضی استفاده از وام و تسهیلات حمایتی کرونا هستند، فراهم گشته است.
ارسال پیامک اطلاع رسانی و دعوت متقاضیان فاقد بیمه و مشمولان دریافت وام کرونا از پنجشنبه گذشته توسط وزارت کار شروع شده و بر این اساس افراد بعد از دریافت پیامک می توانند با مراجعه به سامانه کارا به آدرس https: //corona-kara.mcls.gov.ir درخواست وام خودرا به ثبت برسانند.
معاونت اشتغال وزارت کار بمنظور شناسایی مشمولان فاقد بیمه، راستی آزمایی و احراز هویت متقاضیان از دستگاه های تخصصی و وزارتخانه های مختلف همچون وزارت کشور، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت راه و شهرسازی، وزارت جهاد کشاورزی و سازمان بهزیستی و فنی و حرفه ای دعوت کرده و هماهنگی های لازم برای ارائه اطلاعات متقاضیان صورت گرفته است.
عیسی منصوری ـ معاون اشتغال وزیر کارـ در این زمینه به ایسنا می گوید: پرداخت هرگونه تسهیلات به بنگاههای اقتصادی و کسب و کارهای ذیل ۱۴ رسته مصوب که دارای کد بیمه تامین اجتماعی یا فهرست بیمه ای نیستند پس از شناسایی و اعلام دقیق مشخصات این واحدها در حوزه کارفرمایی و خویش فرمایی و کدملی کارفرما و شاغلین آن و اعلام به وزارت کار جهت ثبت و پایش در سامانه کارا امکانپذیر خواهد بود.
بگفته وی مبلغ وامی که به اشخاص حقیقی خویش فرما یا خود اشتغال تعلق می گیرد، شش میلیون تومان، برای واحدهای کسب و کاری که امکان اثبات رابطه کارفرما- کارکن وجود ندارد، شش میلیون تومان فقط به کارفرما و برای بنگاه ها و واحدهای کسب و کاری که امکان اثبات رابطه کارفرما- کارکن وجود دارد، مبلغ هشت میلیون تومان به ازای هر شاغل خواهد بود.
آنطور که معاون اشتغال وزارت کار می گوید نرخ سود تسهیلات پرداختی از طرف مؤسسات عامل به مشمولان، ۱۲ درصد و حداکثر زمان پرداخت تا اختتام تیرماه ۱۳۹۹ تعیین شده و مدت بازپرداخت تسهیلات کرونا با احتساب دوره تنفس، ۲۴ ماهه و از شروع آبان ماه ۱۳۹۹ است.
مشمولان فاقد بیمه متقاضی تسهیلات کرونا برای دریافت این تسیهلات باید فعال بوده و مجوز فعالیت از دستگاه مربوطه را داشته باشند مگر آنکه بنا به لزوم و تصویب ستاد ملی مقابله با کرونا گرفتار توقف فعالیت شده باشند.
مطابق دستورالعمل پرداخت تسهیلات به فعالیتها و واحدهای کسب و کار بیمه نشده لطمه دیده از ویروس کرونا، تسهیلات کرونا تا سقف ۱۶ میلیون تومان نیازمند ارائه سفته فرد متقاضی یا چک به تشخیص بانک، تسهیلات ۱۶ تا ۴۸ میلیون تومان، نیازمند سفته فرد متقاضی یا چک به تشخیص بانک به همراه یک ضامن، تسهیلات ۴۸ تا ۱۶۰ میلیون تومان، سفته فرد متقاضی یا چک به تشخیص بانک به همراه دو ضامن، بییش از ۱۶۰ میلیون تومان تا ۲۰۰ میلیون تومان، سفته فرد متقاضی یا چک به تشخیص بانک به همراه سه ضامن و بالاتر از ۲۰۰ میلیون تومان وام نیازمند ارائه تضمین صادره از طرف صندوق های ضمانت یا ارائه وثایق متعارف بنا به تشخیص بانک خواهد بود.
به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، طبق اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تابحال بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از شاغلان فاقد بیمه متقاضی وام شناسایی و احراز هویت شده و پیامک اطلاع رسانی به آنها ارسال شده است.

منبع:

1399/04/19
23:49:21
5.0 / 5
2540
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی