مسیرساز

متقاضیان مسكن ملی تا 14 تیر امكان ویرایش اطلاعات دارند

متقاضیان مسكن ملی تا 14 تیر امكان ویرایش اطلاعات دارند

مسیرساز: وزارت راه و شهرسازی، مهلت ویرایش اطلاعات متقاضیان طرح اقدام ملی مسكن را 14 تیرماه و ثبت اعتراض به رد درخواست را 13 تیرماه اعلام نموده است.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، امکان ویرایش اطلاعات متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن شامل مرحله اول، مرحله دوم و ثبت نام پیامکی که استعلامات آنها مورد بررسی قرار گرفته و در وضعیت در انتظار بررسی قرار گرفته اند تا ۱۴ تیرماه برقرار است.
متقاضیان می توانند با مراجعه به بخش «مشاهده درخواست متقاضی» در سامانه طرح اقدام ملی مسکن به آدرس tem.mrud.ir نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام نمایند.
بر اساس اعلام معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، ویرایش اطلاعات سایر متقاضیان که استعلامات آنها مورد بررسی قرار نگرفته به مرور انجام می شود و نگرانی از این ناحیه متوجه ثبت نام کنندگان طرح اقدام ملی مسکن نیست.
همچنین متقاضیانی که هم اکنون در وضعیت رد درخواست قرار گرفته اند تا ساعت ۲۴ روز جمعه ۱۳ تیرماه فرصت دارند با مراجعه به بخش مشاهده درخواست متقاضی در سایت مذکور، اعتراض خودرا ثبت کنند.

رقم آورده نقدی متقاضیان مسکن ملی اعلام شد
روز گذشته نیز نادر قاسمی سرپرست بانک مسکن از افتتاح ۱۱ هزار حساب پس انداز طرح ملی مسکن در این بانک آگاهی داد و اظهار داشت: متقاضیان واجد شرایط دریافت مسکن در این طرح، آورده نقدی ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومانی در این حساب ها واریز کرده اند.
پیش از این هم قیمت هر مترمربع از واحدهای طرح اقدام ملی مسکن ۲.۵ تا ۳.۵ میلیون تومان، رقم آورده اولیه متقاضیان ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان و تسهیلات بانکی ۱۰۰ میلیون تومان با نرخ سود ۱۸ درصد اعلام شده بود.
فروش اقساطی زمینهای طرح اقدام ملی مسکن نیز بدون بهره با دو سال تنفس اولیه و مدت بازپرداخت ۵ ساله خواهد بود که طبق پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی به دولت مقرر است این زمان به ۱۰ سال افزایش پیدا کند. معاون وزیر راه و شهرسازی می گوید که اگر با پیشنهاد اقساط ۱۰ ساله موافقت شود قیمت زمین برای متقاضیان در حد رایگان تمام خواهد شد.
به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، طرح اقدام ملی تولید و عرضه ۴۰۰ هزار واحد مسکونی، شهریور ۱۳۹۸ با حضور رئیس جمهور شروع شد. البته در بعضی از مناطق از اختتام سال ۱۳۹۷ کلید خورده بود. در چارچوب این طرح تا نیمه اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ برای ۳۰۰ هزار واحد تامین زمین شده و ۲۳۰ هزار واحد مراحل اجرایی را طی می کند.
بر اساس اعلام اسلامی وزیر راه و شهرسازی، نخستین واحدهای مسکن ملی در بعضی مناطق کشور، خرداد یا تیرماه امسال تحویل می شود. قبل از این هم محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی به ایسنا گفته بود که ۱۷ هزار و ۵۰۰ واحد در شهرهای کوچک آماده واگذاری است. همین طور روز ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ طاهرخانی، مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید دستور داد که ۲۰۰۰ واحد مسکن ملی پرند تا پیش از هفته دولت (شهریور ماه) امسال به متقاضیان تحویل داده شود.
منبع:

1399/04/09
13:35:59
5.0 / 5
2375
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی