مسیرساز
مدیركل محیط زیست و توسعه پایدار خبر داد

اجرای طرح نانوایی دوستدار محیط زیست در سطح مناطق ۲۲گانه

اجرای طرح نانوایی دوستدار محیط زیست در سطح مناطق ۲۲گانه

مدیركل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران اظهار داشت: یكی از اقدامات شهرداری تهران برای كاهش مصرف پلاستیك، اجرای طرح ˮنانوایی دوستدار محیط زیستˮ در سطح مناطقه ۲۲گانه است.


به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، شینا انصاری مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با اشاره به رویکرد اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار اظهار داشت: به دنبال مصوبه اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۸ شورای اسلامی شهر تهران در خصوص کاهش استفاده از کیسه پلاستیکی و ظروف یک بار مصرف و جایگزین کردن مواد قابل بازیافت غیرپلاستیکی در مجموعه شهرداری تهران، اقدامات گوناگونی در سال های اخیر صورت گرفته است. وی افزود: این اقدامات با هدف آگاه سازی شهروندان از مضرات محیط زیستی و بهداشتی پلاستیک و لزوم کاهش استفاده از کیسه های پلاستیکی، تغییر الگوی مصرف کیسه های پلاستیکی در فروشگاه های زنجیره ای، میادین میوه و تره بار و اصناف، جایگزینی مواد مناسب و زیست تجزیه پذیر با کیسه ها و مواد پلیمری و همینطور نهادینه نمودن این موارد در تصمیم گیری ها و سیاست گذاری ها انجام شده است.
مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار اظهار نمود: یکی از مهمترین اقداماتی که در جهت کاهش مصرف کیسه های پلاستیکی صورت گرفته، اجرای طرح " نانوایی دوستدار محیط زیست" در سطح مناطق ۲۲ گانه است. انصاری اضافه کرد: بدین منظور، کیسه های پارچه ای در برخی از نانوایی های سطح مناطق ۲۲ گانه شهر تهران توزیع شده و فرهنگ سازی استفاده از آنها بعنوان جایگزین مناسب کیسه های پلاستیکی، از راه کانون محیط زیست محلات به صورت مستمر در حال اجرا می باشد. او همینطور بهره گیری از ظرفیت خیرین محیط زیست و همینطور کارآفرینان را از دیگر محورهای این طرح برشمرد. مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار خاطرنشان ساخت: تابحال با پیگیری های مستمر کارشناسان محیط زیست در مجموعه شهرداری تهران و دیگر حوزه های اجتماعی و فرهنگی، تعداد ۱۴۶ نانوایی در سطح مناطق ۲۲ گانه به صورت فعال در حال اجرای این طرح هستند.

1399/04/03
15:30:16
5.0 / 5
2235
تگهای خبر: ساخت , شهردار , شهرداری , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی