مسیرساز
مدیرعامل شركت بهره برداری متروی تهران و حومه اعلام كرد

استفاده 95 درصدی مسافران مترو از ماسك

استفاده 95 درصدی مسافران مترو از ماسك

مسیرساز: مدیرعامل شركت بهره برداری متروی تهران و حومه اظهار داشت: بر مبنای نتایج پایش مركز نظارت تصویری انجام شده، ۹۵ درصد مسافران مترو از ماسك استفاده می نمایند.


به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، به دنبال اظهارات استاندار تهران در مورد استفاده تنها ۳۰ درصد مسافران مترو از ماسک، فرنوش نوبخت هم در این خصوص اظهار داشت: شرکت بهره برداری متروی تهران از آغاز شیوع کرونا در ارتباط با اجرای پروتکل های وزارت بهداشت و مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا اقدام نموده و تمامی سیاست های اجرایی را بر مبنای ابلاغیه های اعلام شده انجام می دهد. وی با اشاره به اینکه متروی تهران با بکارگیری و استفاده از تمامی ظرفیت ناوگان در ایام تعطیل و غیر تعطیل به شهروندان و مسافران مترو در حال خدمات رسانی است خاطرنشان کرد: از آغاز شروع نرمال سازی فعالیتهای اجتماعی که از ۱۱ فروردین ماه سالجاری شروع شد استفاده از ماسک در شبکه مترو سفارش شده و با الزامی شدن این طرح از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا اقدامات لازم جهت استفاده از ماسک توسط مسافران با تأمین ماسک و اختصاص فضای مناسب به فروشندگان ماسک در ایستگاه های خطوط هفتگانه مترو و اطلاع رسانی به مسافران و جلوگیری از ورود مسافرانی که فاقد ماسک هستند اقدام نموده ایم. مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه اضافه کرد: از روزی که ستاد ملی مبارزه با کرونا الزامی شدن استفاده از ماسک را در حمل و نقل عمومی ابلاغ نمود هر روز گروه های مختلف خبری از صداوسیما در ایستگاه ها حضور داشته و گزارش هایی تهیه می کنند که نشان داده است اغلب مسافران از ماسک استفاده می نمایند. وی تصریح کرد: عده ای از مسافران که استفاده از ماسک را جدی نمی گیرند و به سفارش های همکاران ما توجه ای ندارند اما ما تمامی تلاش خویش را می نماییم تا افراد را نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی ترغیب نماییم. وی تصریح کرد: استفاده از ماسک در شبکه مترو جنبه سلامت عمومی دارد در صورت کافی نبودن اقدام شرکت بهره برداری متروی تهران از حضور پلیس و سایر اقدامات پشتیبانی برای پیشگیری از ورود مسافران بدون ماسک استقبال کرده و همکاری خواهیم کرد تا ابلاغیه ستاد مقابله با کرونا هر چه بهتر صورت گیرد. نوبخت خاطرنشان کرد: برای اجرا شدن صد درصدی مصوبات ستاد ملی کرونا از جلوگیری پلیس برای ورود مسافرانی که به تذکر کارکنان مترو توجه نمی کنند، استقبال می کنیم
گفتنی است آمار ۳۰ درصدی اعلام شده بر خلاف آماری که طبق نظرسنجی انجام شده توسط بازرسی و روابط عمومی شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه به دست آمده مغایرت داشته و طبق مستندات ۹۵ درصد مسافران مترو از ماسک استفاده می نمایند. مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه اظهار داشت: ما در شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از آغاز شیوع کرونا طبق دستورالعمل های ابلاغی روزانه در چند نوبت مبادرت به ضد عفونی و شستشوی ایستگاه ها و قطارهای خطوط هفتگانه می نماییم و در بیشتر از صد روز گذشته اقدام های مختلفی در حوزه های آموزشی و اطلاع رسانی همچون تولید خبر، کلیپ، چاپ بنر، پوستر و برچسب های اخطار دهنده در مورد جلوگیری از انتشار ویروس کرده است. نوبخت اضافه کرد: در این روزها با تمام مشکلاتی که داشتیم توانستیم سرفاصله حرکت قطارها را در خط سه از ۷ دقیقه به ۶ دقیقه و در خط دو از ۳/۵ دقیقه به ۳ دقیقه کاهش دهیم. این اقدام بسیار سختی برای شرکت بهره برداری متروی تهران بود اما با همراهی پرسنل در بخش های مختلف به آن دست یافتیم.

1399/03/23
19:42:17
5.0 / 5
2278
تگهای خبر: تولید , حمل و نقل , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی