مسیرساز
مدیركل مسافری سازمان راهداری خبر داد

پرداخت وام كرونایی به راننده های بین شهری

پرداخت وام كرونایی به راننده های بین شهری

به گزارش مسیرساز مدیركل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: تابحال بیشتر از ۴۵ درصد رانندگان بین شهری برای دریافت تسهیلات شش میلیون تومانی ستاد ملی مقابله با كرونا ثبت نام خویش را تكمیل كردند و تا اوایل تیرماه این تسهیلات به آنها پرداخت خواهد شد.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، رانندگان بین شهری مسافری (اتوبوس، مینی بوس و سواری کرایه پلاک عمومی) در روزهای شیوع کرونا بیشترین صدمه را در بین دیگر بخش های اقتصادی دیده اند چون که سفرها طی ماه های گذشته به حداقل ممکن رسید و مردم تلاش کردند تا با کاهش ترددهای بین شهری و استفاده کمتر از وسایل حمل و نقل عمومی زنجیره انتقال ویروس کرونا را بشکنند.
حدود دو هفته گذشته عبدالهاشم حسن نیا -رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای- درباره تصویب تسهیلات برای رانندگان مسافری بین شهری از جانب ستاد ملی مقابله با کرونا، به ایسنا اظهار داشته بود: برای ۱۱۳ هزار و ۵۱ نفر راننده مسافری بین شهری حدود ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده که آنها می توانند از خط اعتباری که ستاد ملی مقابله با کرونا برای شان اختصاص داده، بهره برده و این وام های شش میلیون تومانی را دریافت نمایند.
داریوش باقرجوان - مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای - در گفتگو با ایسنا درباره آخرین وضعیت و جزئیات پرداخت تسهیلات شش میلیون تومانی به رانندگان مسافری بین شهری اظهار نمود: ۶۲۸ میلیارد تومان برای پرداخت تسهیلات مصوب شده در ستاد ملی مقابله با کرونا به ۱۱۳ هزار و ۵۱ راننده مسافری بین شهری اختصاص پیدا کرده و رانندگان در حال ثبت نام و تکمیل اطلاعات در سایت کارا هستند.
وی ادامه داد: تابحال بیشتر از ۴۵ درصد معادل حدود ۴۷ هزار نفر راننده مسافری بین شهری اطلاعات تکمیلی شان را در سایت کارا بارگذاری کرده اند که بعد از طی مراحل اداری و بررسی ادارات کل استان های در رابطه با رانندگان، مراحل پرداخت این تسهیلات شروع می شود.
باقرجوان با اشاره به اینکه برپایه توافقات صورت گرفته رانندگانی که تابحال اطلاعات خویش را تکمیل کرده اند تا ابتدای تیرماه تسهیلات شش میلیون تومانی خویش را دریافت می کنند، اضافه کرد: بعضی از رانندگان در حال تکمیل اطلاعات خود هستند و برخی دیگر با مشکلاتی در این حوزه مواجه گشتند که پیشنهاد می نماییم به ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خود مراجعه نموده و مشکل شان را حل کنند چون که همه رانندگان مسافری بین شهری که در سایت کارا اطلاعات شان را تکمیل کرده و کد رهگیری دریافت نمایند مشمول این وام می شوند.
مدیرکل مسافری سازمان راهداری با اشاره به اینکه تا زمانی که همه رانندگان مسافری بین شهری تسهیلات خویش را دریافت نمایند پیگیری های سازمان راهداری ادامه خواهد داشت، افزود: تسهیلات شش میلیون تومانی مورد نظر با سود ۱۲ درصد و مهلت بازپرداخت ۲۴ ماهه است که چهار ماه از آن تنفس و ۲۰ ماه مدت بازپرداخت به حساب می آید.
وی با اشاره به اقساط حدود ۲۸۰ هزار تومانی این تسهیلات برای رانندگان اظهار داشت: آن هایی که در مرحله اول تسهیلات شان را دریافت نمایند از آغاز آبان ماه بازپرداخت اقساط شان شروع می شود اما همه رانندگان مطمئن باشند که این تسهیلات را دریافت خواهند کرد چون که خط اعتباری بوجود آمده از راه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای همه آنها در نظر گرفته شده است. همینطور یکی دیگر از کارهایی که برای تسهیل در دریافت این وام در نظر گرفته ایم در ارتباط با تضامین است که برپایه توافقات صورت گرفته رانندگان می توانند تنها با چک یا سفته تسهیلات مورد نظر خویش را دریافت نمایند.1399/03/23
15:07:46
5.0 / 5
2478
تگهای خبر: تردد , حمل و نقل , سایت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی