مسیرساز

كرونا در پرواز خالی نادیده گرفته شد؟!

كرونا در پرواز خالی نادیده گرفته شد؟!

به گزارش مسیرساز درحالی كه با افزایش نسبی سفرها، پروازهای داخلی با رونق بیشتری در جریان است، لزوم رعایت نكات بهداشتی در سفرها بیشتر از پیش جدی است، اما به نظر می آید در بعضی موارد این نكات رعایت نمی گردد.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، پرواز بامداد امروز تهران-مشهد که حدودا با ظرفیتی کمتر از یک سوم انجام شد، بدون رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک توسط برخی مسافران انجام شد که به قول سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری رعایت کردن الزامات پروتکل های بهداشتی ضروریست و در صورت تخلف با شرکت های هواپیمایی برخورد می شود.
بامداد امروز ساعت ۸: ۵۰ دقیقه پرواز ایران ایرتور به شماره ۹۶۰ فرودگاه مهرآباد را به سمت مشهد ترک کرد و در حالیکه در این هواپیما تعداد کمی مسافر حضور داشت و بیشتر از دو سوم کابین پرواز خالی بود، فاصله اجتماعی از جانب کروی پروازی برای مسافران رعایت نشد و برخی مسافران هم با وجود اینکه بسته های بهداشتی در اختیار آنها قرار داده شده بود چندان اهمیتی به استفاده از ماسک در طول پرواز ندادند. برای پیگیری این مشکلات که مورد اعتراض مسافران قرار گرفته بود به سراغ شرکت هواپیمایی مورد نظر و سازمان هواپیمایی کشوری رفتیم تا علت را جویا شویم.


رضا رضایی - مدیر روابط عمومی شرکت هواپیمایی ایران ایرتور- درباره علت رعایت نکردن پروتکل ها در این پرواز به ایسنا اظهار داشت: هیچ دستورالعملی از جانب سازمان هواپیمایی کشوری و انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (یاتا) درباره رعایت فاصله گذاری اجتماعی در صندلی های هواپیما به ما ابلاغ نشده است اما درباره استفاده از ماسک باید بگویم که در همه پروازها پروتکل ها رعایت می شود و همه لوازم بهداشتی مورد نظر همچون ماسک، دستکش، الکل و... را به مسافران می دهیم اما اگر مسافری نسبت به رعایت پروتکل ها بی توجه باشد، تذکرات لازم به او داده می شود.


وی ادامه داد: یکی از دلایلی که سفارش ای درباره رعایت فاصله گذاری اجتماعی در کابین هواپیما نشده، این است که مرکز ثقل هواپیما باید رعایت شود و چینش مسافران بر این اساس صورت می گیرد.
این اظهارات در حالی صورت گرفت که رضا جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در گفتگو با ایسنا تاکید کرد که شرکت های هواپیمایی و تمامی ذینفعانی که شیوه نامه سازمان هواپیمایی کشوری را درباره رعایت پروتکل های بهداشتی مقابله با کرونا دریافت کرده اند موظف به رعایت آن هستند و انجام اقدامات پیشگیرانه برای ورود به کابین هواپیما مانند استفاده از ماسک الزامی است.
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اضافه کرد: همه عوامل مربوطه همچون گروه پروازی باید در داخل کابین هواپیما نظارت کافی بر رعایت این موضوعات داشته باشند، در غیر این صورت رعایت نکردن اقدامات پیشگیرانه می تواند منجر به ایجاد محدودیت ها و برخوردهای دیگر با متخلفان شود.
جعفرزاده افزود: اگر شرکت هواپیمایی و یا هر ذینفعی در حوزه صنعت هوانوردی اقدامات پیشگیرانه و پروتکل های بهداشتی ابلاغ گردیده را رعایت نکند در ابتدا به او تذکر می دهیم و اگر در مراحل بعد بر انجام آن تخلفات اصرار کند در وهله نخست محدودیت ها برای انجام فعالیت ها و پروازهایش اعمال می شود و نهایتا امکان دارد برخوردهای دیگری در انتظار متخلفان باشد.
وی با تاکید بر اینکه رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا در شرایطی که کشور به موفقیت های قابل توجهی در مهار این ویروس دست پیدا کرده امکان دارد سلامت تک تک افراد را به خطر بیاندازد، اظهار داشت: مردم مسلما تابحال ثابت کرده اند که رعایت کردن الزامات بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا برایشان اهمیت دارد کما اینکه طی این ایام ضمن کاهش پروازها و لغو بلیت سفرهایشان خیلی از آنها در خانه ماندند اما اگر بعضی این موارد را رعایت نکنند مسلما با تذکر و سفارش از جانب کروی پروازی موارد را رعایت خواهند کرد.
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به سوال دیگری در خصوص اینکه فاصله گذاری اجتماعی در کابین پرواز چگونه در دستورالعمل ها آورده شده و به شرکت های هواپیمایی ابلاغ گردیده است، اظهار نمود: اگر هواپیما با لود پرواز پایین و صندلی های خالی مواجه باشد کروی پروازی و شرکت هواپیمایی مورد نظر موظف می باشند که فاصله اجتماعی را در کابین برای مسافران رعایت نمایند چون که اقدامات پیش از ورود به هواپیما از نظر ما اهمیت بسیاری دارد.1399/03/04
23:04:33
5.0 / 5
2576
تگهای خبر: حمل و نقل , سفر , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی