مسیرساز

اصلاح مصوبه دستمزد كارگران به جریان افتاد

اصلاح مصوبه دستمزد كارگران به جریان افتاد

مسیرساز: سازمان بازرسی كل كشور از مذاكره با وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی برای برگزاری نشست شورای عالی كار با موضوع افزایش حداقل دستمزد و حق مسكن كارگران آگاهی داد.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، به دنبال دستور رئیس قوه قضاییه به سازمان بازرسی کل کشور جهت بررسی مصوبه دستمزد 1399، مقرر شد جلسه ای با حضور اعضای شورای عالی کار اجرا شود که بدین منظور با حضور نمایندگان کارگران در شورای عالی کار دوشنبه هفته گذشته جلسه ای تشکیل و مدارک و مستندات مربوطه توسط آنها ارائه شد. تا این که وزارت کار روز شنبه 20 اردیبهشت ماه از تشکیل جلسه بررسی مولفه های مزدی حق مسکن کارگران در روز چهارشنبه آگاهی داد و نمایندگان کارفرمایان و کارگران را جهت شرکت در این جلسه فراخواند.
به دنبال انتشار خبر برگزاری نشست شورای عالی کار، رئیس سازمان بازرسی کل کشور امروز در دیدار رئیس قوه قضاییه با تعدادی از مسئولان عالی قضایی به پیگیری های این سازمان درباب مطالبه افزایش دستمزد کارگران در سال 1399 اشاره نمود.
آن طور که رئیس سازمان بازرسی گفته بر طبق پیگیری های صورت گرفته و گفت و گو با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مقرر شده شورای عالی کار در هفته جاری تشکیل جلسه دهد و موضوع افزایش حداقل دستمزد و افزایش حق مسکن کارگران در دستور کار قرار گیرد.
در همین راستا ناصر چمنی، نماینده کارگران در شورای عالی کار در گفت و گو با ایسنا، با تایید برگزاری نشست روز چهارشنبه اظهار نمود: دعوت نامه ها از طرف وزارت کار ارسال شده و از اعضای شورای عالی کار جهت شرکت در جلسه روز چهارشنبه دعوت به عمل آمده است.
وی با بیان این که از نظر پرونده، دستمزد سال 1399 هنوز بسته نشده است، اظهار داشت: ما معتقدیم که قانون درباب دستمزد کارگران اجرا نشده است و باتوجه به ورود مقام معظم رهبری به این قضیه و فرمایشات ایشان در ایام اخیر در جلسه روز چهارشنبه درباب حداقل های قانون صحبت و مذاکره خواهیم کرد.
رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران در عین حال درباره جلسه بررسی حق مسکن کارگران که قبل از این وزارت کار از تشکیل آن در روز چهارشنبه آگاهی داده بود، اظهار داشت: نباید با طرح موضوع افزایش حق مسکن نشست دستمزد را به حاشیه ببریم و این طور وانمود نماییم که جلسه تنها جهت بررسی حق مسکن برگزار می گردد. وقتی رئیس سازمان بازرسی از گفت و گو با وزیر کار برای برگزاری نشست افزایش حداقل مزد خبر می دهد بدین سبب جلسه تنها به بحث حق مسکن نمی پردازد.
چمنی تصریح کرد: مذاکره اصلی ما روی حداقل مزد و اجرای قانون که مورد تاکید مقام معظم رهبری است، خواهد بود. با این وجود آمادگی داریم که روز چهارشنبه به بحث افزایش حق مسکن نیز ورود نماییم.
به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، وزارت کار طی روزهای اخیر از اعضای شورای عالی کار جهت شرکت در جلسه چهارشنبه این هفته دعوت کرده اما موضوع گفت و گو را بررسی مولفه های مزدی حق مسکن عنوان کرده است که باتوجه به صحبت های امروز رئیس سازمان بازرسی به نظر می آید که این جلسه تنها به مبحث حق مسکن نمی پردازد و به احتمال زیاد اصلاح و بازبینی مصوبه دستمزد سال 1399 و افزایش حداقل مزد نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت.
منبع:

1399/02/23
14:13:03
5.0 / 5
2730
تگهای خبر: شركت , مسكن , وزارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی