مسیرساز
مدیرعامل شركت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران مطرح كرد

استعدادسنجی سگ های بلاصاحب برای كنترل بحران یا نگهبانی

استعدادسنجی سگ های بلاصاحب برای كنترل بحران یا نگهبانی

به گزارش مسیرساز مدیرعامل شركت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران با تاكید بر ضرورت استعدادسنجی سگ های بلاصاحب اظهار داشت: می توانیم برخی سگ ها را كه تربیت پذیرند برای كنترل بحران و یا نگهبانی استفاده نماییم.


به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، سید علی مفاخریان در نشست کمیته علمی کنترل حیوانات شهری با تاکید بر این که کنترل سگ ها نیاز به مدیریت چند جانبه دارد، اظهار نمود: ملاحظاتی که درباب استانداردهای محیط شهری و تغییرات در اکولوژی شهری وجود دارد موجب می شود تا رویکرد کنترل جمعیت سگ های بدون صاحب در سطح شهر اهمیت پیدا کند. وی افزود: این در حالیست که الان نظرات متناقضی درباره روش اجرایی این امر وجود دارد و این نظرات باتوجه به رویکرد اصلی پشتیبانی از حیوانات، محیط زیست شهری یا حیات وحش تقسیم بندی می شود. مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر بر ضرورت اتخاذ یک رویکرد علمی برای کنترل سگ های بدون صاحب در پایتخت اصرار کرد و اضافه کرد: ما به دنبال یک رویکرد علمی هستیم و برای این امر به کمک متخصصان موضوع نیاز داریم. در واقع به دنبال چاره ای هستیم که افزایش جمعیت سگ ها در شهر را بدون یوتانایز و به صورت کاربردی کنترل نماییم.

مفاخریان با بیان این که رسیدن به الگوی مناسب و علمی برای کنترل سگ های پایتخت می تواند الگویی برای سایر شهرهای ایران شود، اظهار داشت: این الگوی مناسب باید علاوه بر کنترل جمعیت سگ ها، به لطمه های احتمالی به محیط شهری هم توجه ویژه داشته باشد. در این راه کمیته علمی باید بازوی مشورتی شهرداری برای این مساله باشد. او در آخر به کاربرد بعضی از سگ ها اشاره نمود و اظهار داشت: هم اکنون چنین امکانی در شرکت وجود ندارد، اما می توانیم مقدمات را برای استعدادسنجی سگ ها فراهم نماییم تا بعضی از سگ ها که تربیت پذیر و مستعد هستند برای کنترل بحران یا نگهبانی و … شناسایی شوند.

1399/02/12
20:44:26
5.0 / 5
2903
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی