مسیرساز
در گفت وگو با مسیرساز مطرح شد

توقف فعالیت خیلی از مشاغل ساختمانی به علت كرونا

توقف فعالیت خیلی از مشاغل ساختمانی به علت كرونا

به گزارش مسیرساز نایب رییس كانون عالی انجمن های صنفی كارگران ساختمانی با اشاره به توقف فعالیت خیلی از مشاغل ساختمانی به سبب كرونا، اظهار داشت: باوجود آنكه خیلی از مشاغل و رسته شغل های بخش ساختمان از شیوع ویروس كرونا تاثیر پذیرفته اما شغلی از بین نرفته است.


هادی ساداتی در گفتگو با ایسنا، درباره مشاغل ساختمانی كه تحت تأثیر كرونا صدمه دیده اند، اظهار داشت: اغلب شغل ها درگیر شدند و روند فعالیت شان كند یا متوقف شده ولی شغلی به علت كرونا از بین نرفته است.
وی ادامه داد: بیشتر رسته شغل های بخش ساختمان همچون گچكار، بنا، نجار، كاشیكار و جوشكار و همه گروه ها به علت گسترش كرونا از اسفند سال قبل تابحال گرفتار توقف فعالیت شده اند و این امر باعث شد كارگران شاغل در این بخش ها پروتكل های بهداشتی را برای حفظ سلامت خود و خانواده هایشان رعایت نمایند.
نایب رییس كانون عالی انجمن های صنفی كارگران ساختمانی در پاسخ به این پرسش كه آیا از آغاز سال پروژه های عمرانی شروع شده است یا نه؟ اظهار داشت: پروژه ها در حد محدود و با فشار كارگران شروع شده است، چون كارگران ساختمانی روزمزد هستند و برای امرار معاش ناچارند كه سر ساختمان و پروژه ها حاضر شوند.
وی اظهار داشت: هم اكنون به جز مشاغلی كه وجود آنها در جامعه لزوم دارد بسیاری از مشاغل هنوز راكد هستند و تحرك بازار را به آن صورت شاهد نیستیم.
ساداتی به كاهش معاملات مسكن از اواخر سال قبل تابحال اشاره نمود و اظهار داشت: صرفنظر از شیوع ویروس كرونا، به علت آنكه قدرت خرید مردم كاهش یافته و نقدینگی از بازار جمع شده است با كاهش معاملات مسكن روبرو می باشیم، از طرفی قیمت برخی مواد اولیه و مصالح ساختمانی هم بالا رفته كه در این حوزه بی تأثیر نبوده است.
به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، به دنبال شیوع بیماری كرونا در كشور خیلی از مشاغل و كسب و كارها صدمه دیدند. فعالیت كارگران ساختمانی هم متاثر از این مورد به علت توقف كارهای عمرانی و پروژه های ساختمانی از اسفند سال قبل تابحال با وقفه روبرو شده است.
منبع:

1399/01/29
22:59:37
5.0 / 5
3062
تگهای خبر: بازار , ساخت , كسب و كار , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی