مسیرساز
هاشمی عنوان كرد؛

پیشنهاد شورا برای كاهش حضور شهروندان در شهر

پیشنهاد شورا برای كاهش حضور شهروندان در شهر

مسیرساز: رئیس شورای شهر تهران پیشنهاد نمود برای كنترل حضور شهروندان در سطح شهر بر طبق شماره كارت ملی شهروندان روزانه یكدهم شهروندان اجازه حضور داشته باشند.به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در آخر جلسه علنی روز یكشنبه شورای شهر تهران با اشاره به جزئیات جلسه هم اندیشی بامداد امروز شورا با شهردار تهران اظهار داشت: در این هم اندیشی شهردار گزارش مبسوطی درباب اقدامات مدیریت شهری برای مقابله و پیش گیری از ویروس كرونا ارائه داد. همین طور به سبب دو هفته تعطیلی دل اعضای شورا نیز پر بود و تذكراتی نیز در صحن ارائه كردند.
هاشمی با اشاره به نطق قبل از دستور خزانه دار شورای شهر اظهار داشت: در این نطق درخواست شده بود به سبب نحوه تامین درآمدها و هزینه ها در شرایط كرونایی، بودجه مورد بازبینی قرار گیرد و نگرانی وجود داشت كه هزینه های شهر با اولویت كرونا نباشد.
رئیس شورا با اشاره به بررسی دو فوریت برگزاری جلسات مجازی شورا در زمان های اضطراری اشاره كرد: بر طبق بخشنامه هیئت دولت امكان برگزاری مجازی جلسات شورا وجود ندارد و تصمیم گیری ها باید در صحن شورا انجام گیرد كه تصمیم بر این شد در ضمن نامه ای به هیئت وزیران درخواست شود در صورت اضطرار امكان برگزاری جلسات علنی مجازی قانوناً برای شورا وجود داشته باشد. همین طور لایحه ای از طرف شهرداری درباب تشكیلات شهرداری ارائه شد كه كلیات آن به تصویب رسید.
هاشمی افزود: موضوع طرح حفاظت از میراث قله توچال كه توسط كمیسیون فرهنگی رد شده بود در صحن علنی رأی نیاورد و قرار بر این شد این طرح به سه كمیسیون محیط زیست و سلامت، معماری و شهرسازی و فرهنگی و اجتماعی برگشت زده شود.
رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص اینكه قرار بود درباب هزینه های كرونا در جلسه شورا بررسی شود، اظهار داشت: قرار بر این شد جلساتی در كمیسیون برنامه و بودجه با حضور شهردار اجرا شود و پیشنهادات تبدیل به لایحه و طرح شده و در صحن درباب آن تصمیم گیری شود.
وی اضافه كرد: تصمیمات كرونایی دیگر در شورا تبدیل به مصوبه نمی گردد و ستاد ملی كرونا و ستادكرونا در تهران درباب آن تصمیم گیری می كنند و شورا با رئیس جمهور، وزیر بهداشت و آقای زالی كه در تهران این مسئولیت را دارند، تصمیمی نخواهد گرفت.
هاشمی درباب تعطیلی ساخت و ساز در تهران و مشكلات معیشتی كارگران اظهار داشت: درباب شروع به كار كارگاه های ساختمانی، شورا تصمیمی نمی گیرد برای اینكه ممكنست هر تصمیمی خارج از كمیته ملی كرونا گرفته شود سو تفاهماتی ایجاد شود. پیشنهادات ما به صورت مكتوب به شهردار تهران كه در این ستاد حضور دارد ارائه می شود و شهردار آنرا مطرح خواهدنمود.
رئیس شورای شهر تهران درباب اینكه چه راهكاری برای كاهش حضور شهروندان در شهر پیشنهاد می گفت، گفت: بر طبق مصوبه ستاد ملی باید یك سوم كارمندان در محل كار خود حاضر باشند اما برای پیگیری كارهای اداری توسط مردم محدودیتی ایجاد نشده بدین سبب یكی از پیشنهادات این است كه بر طبق كارت ملی شهروندان به ۱۰ دهك تقسیم شوند و بر طبق تقسیم بندی هر روز امكان یك دهم حضور شهروندان در شهر برای پیگیری كارهای اداری وجود داشته باشد. در این حالت طرح ترافیك نیز برداشته می شود، حمل و نقل تعطیل می شود و مردم می توانند با خودرو های شهری بدون ایجاد ترافیك در شهر حضور داشته باشند.
وی در پاسخ به این پرسش خبرنگاران كه حضور مردم برای پیگیری كارهای اداری نیست بلكه مشكلات معیشتی است؟ اظهار داشت: برای آن نیز می توان حضور مردم را نوبت گذاری كرد و با فشار و جریمه و سفارش همانند سایر شهرهایی كه توانستند با موفقیت این مساله را كنترل كنند، رفتار شود.
هاشمی تاكید كرد: باید تست گیری به جهت اینكه متوجه شویم چه تعداد از شهروندان به ویروس كرونا مبتلا شده، افزایش یابد. دما گیری به جهت اینكه متوجه شویم كسی مبتلا شده یا نه اصولی نیست. در تهران سفر و رفت و آمد بالاست و باید وزارت بهداشت با كمك شهرداری تست كرونا را افزایش دهد و فردی كه تستش مثبت است قرنطینه شود و یا در بیمارستان ها و سالن هایی كه به این علت تجهیز شده اند، بستری شوند. این پیشنهادات باید در ستاد كرونا گردنگیر قانونی پیدا كند تا بتوانیم در مبارزه با این ویروس موفق شویم تا رصد بیماران و جداسازی آنان از جامعه انجام نشود، نمی توان امیدوار بود به این زودی از این بحران خارج شویم. رئیس شورای شهر تهران درباب كمبود كیت های تست كرونا اشاره كرد: مدعی شده اند كه كیت هایی تولید شده كه سه ساعته جواب می دهد. تولید این كیت ها باید افزایش یابد و ادعاهای تلویزیونی كافی نیست.


منبع:

1399/01/17
16:26:48
5.0 / 5
2945
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی