مسیرساز
برگزاری اولین جلسه بررسی دستمزد كارگران

چراغ سبز وزارت كار به تشكیل جلسه دستمزد 99

چراغ سبز وزارت كار به تشكیل جلسه دستمزد 99

مسیرساز: در صورتیكه نشست دستمزد كارگران طی هفته گذشته در سایه شیوع كروناویروس لغو شده بود خبرهای حاكی از آنست كه نخستین جلسه دستمزد سال 99 كارگران این هفته انجام می شود.به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، بعد از آنكه اعضای كمیته دستمزد شورای عالی كار در آخرین نشست خود روی رقم سبد معیشت كارگران به توافق رسیدند و هزینه ماهانه سبد معیشت خانوارهای كارگری را ۴ میلیون و ۹۴۰ هزار تومان اعلام كردند، مقرر شد تا نشست بررسی دستمزد كارگران، هفته گذشته در شورای عالی كار اجرا شود اما این جلسه به سبب ملاحظات ناشی از شیوع كروناویروس تشكیل نشد و مقامات كارگری از وزارت كار خواستند تا باتوجه به اندك زمان باقی مانده تا آخر سال هرچه سریع تر به موضوع دستمزد سال ۹۹ ورود كند. آنها همین طور پیشنهاد كردند كه در شرایط قرنطینه و بطور غیر حضوری نیز آمادگی چانه زنی و ورود به مذاكرات دستمزد كارگران را دارند.

با لغو جلسه دستمزد شورای عالی كار، زمزمه های موكول شدن تعیین دستمزد كارگران به سال بعد شنیده شد و این امر موجبات نگرانی نمایندگان كارگری و هشدارها نسبت به آثار و نتایج ناشی از عدم تصمیم گیری مزد را به دنبال داشت در نهایت با توجه به فرصت باقیمانده تا آخر سال و درخواست و اصرار نمایندگان كارگری برای برگزاری هرچه سریع تر جلسات با همراهی و مساعدت و نگاه مثبت وزارت كار برای تعیین تكلیف دستمزد بیش از ۱۳ میلیون كارگر ایرانی و جلوگیری از نگرانی جامعه كارگری، جلسه شورای عالی كار سه شنبه این هفته انجام می شود.

در همین حال یك عضو كانون عالی شورای اسلامی كار با تایید این خبر به ایسنا، اظهار داشت: بعد از كش و قوس های فراوان و وقفه ای كه در برگزاری جلسات دستمزد شورای عالی كار به وجود آمد، قرار شد بطور جدی به مذاكرات مزد سال ۹۹ ورود نماییم و جلسه ای در این خصوص هفته گذشته اجرا شود اما به سبب ملاحظات ناشی از انتشار ویروس كرونا این جلسه كنسل شد و مطلع شدیم كه سه شنبه این هفته نخستین جلسه بررسی دستمزد سال ۹۹ تشكیل خواهد شد.

وی اشاره كرد: این جلسه بمنظور تعیین رقم دستمزد نیست بلكه نزدیك كردن دیدگاههای شركای اجتماعی و مباحث مقدماتی است و بحث اصلی درباب هزینه سبد معیشت كارگران است كه هفته های قبل به نتیجه رسید و باید دید چه میزان از رقم ۴ میلیون و ۹۴۰ هزار تومانی كه روی آن توافق كردیم بعنوان حداقل دستمزد سال آینده تعیین می شود.

به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، اعضای كمیته دستمزد شورای عالی كار در آخرین نشست خود هزینه سبد معیشت خانوارهای كارگری را ۴ میلیون و ۹۴۰ هزار تومان اعلام نمودند كه نسبت به رقم سال قبل یك میلیون و ۲۰۰ هزار تومان افزایش داشته است. این رقم مبنای مذاكرات و گفت وگوهای میان گروه كارگری و كارفرمایی در جلسات دستمزد شورای عالی كار خواهد بود.

منبع:

1398/12/19
21:28:39
5.0 / 5
3436
تگهای خبر: هزینه , وزارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی