مسیرساز
مدیركل دفتر امور بین الملل وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی: ۹۳ هزار تعاونی در كشور وجود دارد ،

۳۰ درصد از درآمد بازنشستگان صرف دارو و درمان می شود

۳۰ درصد از درآمد بازنشستگان صرف دارو و درمان می شود

به گزارش مسیرساز ایسنا/لرستان مدیر كل دفتر امور بین الملل وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: ۹۳ هزار تعاونی در كشور وجود دارد و این درحالیست كه پیش از انقلاب تعداد این تعاونی ها ۴۰۰۰ مورد بوده است.


علی حسین شهریور امروز در آیین افتتاح شركت تعاونی رفاه بازنشستگان شهرستان بروجرد كه در محل این شركت برگزار شد، اضافه كرد: از تعداد ۹۳ هزار تعاونی كشور ۵۰ درصد در بخش تولیدی و ۲۸ درصد خدماتی هستند و این درحالیست كه هفت درصد اقتصاد كشور متعلق به تعاونی هاست.
وی افزود: در لرستان ۳۶۰۰ تعاونی فعال وجود دارد كه سهم استان از مجموع تعاونی های كشور چهار درصد است.
دبیركل خانه تعاونگران كشور اظهار داشت: شهرستان بروجرد دارای ۳۵۰ تعاونی فعال است كه اكثرا در بخش های تولیدی فعالیت دارند.
شهریور هدف از راه اندازی تعاونی رفاه بازنشستگان را ارتقاء منزلت و كاهش دغدغه خانواده بازنشستگان عنوان نمود و با اشاره به اینكه هشت میلیون بازنشسته تأمین اجتماعی و بازنشستگان كشوری در ایران داریم كه این تعداد بخشی از جمعیت قشر صدمه پذیر جامعه هستند، بیان نمود: ۳۰ درصد از درآمد بازنشستگان صرف دارو و درمان می شود.
مدیر كل دفتر امور بین الملل وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی افزود: بخش تعاونی می تواند به كمك دولت بیاید و گره گشای مشكلات بازنشستگان باشد.
وی یكی از اشكالات اساسی بازنشستگان را مسئله اقتصادی و كاهش قدرت خرید دانست و با اشاره به اینكه باید به افزایش قدرت خرید بازنشستگان توجه گردد و بهبود وضعیت معیشت این قشر در دستور كار قرار گیرد، اظهار داشت: بازنشستگان ظرفیت عظیمی هستند كه ۶۰ درصد آنها كه به سن بازنشستگی می رسند سالمند نیستند و می شود برای رشد اقتصادی از تجربه و استعداد آنان بهره برد.
مدیر كل دفتر امور بین الملل وزرات تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینكه تعاونی ها می توانند به افزایش قدرت خرید بازنشسته ها كمك كنند، اظهار داشت: نظام بانكی كشور باید به تعاونگران كمك نماید تا شاهد رشد روزافزون آنان باشیم.1398/11/25
14:29:56
5.0 / 5
4105
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی