مسیرساز

نرخ بیكاری كشورهای اسكاندیناوی چقدر است؟

نرخ بیكاری كشورهای اسكاندیناوی چقدر است؟

مسیرساز: در سه ماهه منتهی به دسامبر، نرخ بیكاری در سوئد كاهش و در نروژ افزایش پیدا كرد.


به گزارش مسیرساز به نقل از تریدینگ اكونومیكس، نرخ بیكاری نروژ در سه ماهه منتهی به دسامبر در شرایطی به چهار درصد رسیده است كه در مقایسه با سه ماهه منتهی به سپتامبر، نرخ بیكاری در این كشور ۰.۳ درصد افزایش یافته است. این نرخ بیكاری كه بالاتر از برآورد قبلی كارشناسان است، بالاترین نرخ بیكاری ثبت شده در این كشور طی یك سال اخیر نیز شمرده می شود.
طی این مدت شمار بیكاران نروژی با ۷۰۰۰ نفر كاهش به ۱۱۳ هزار نفر رسیده و این در حالیست كه با افزایش ۱۲ هزار نفری شمار شاغلان، ۲ میلیون و ۷۳۳ هزار نفر در این كشور شاغل هستند.
متوسط نرخ بیكاری در نروژ در بازه زمانی ۱۹۹۷ تا ۲۰۱۹ معادل ۳.۶۶ درصد بوده است كه بالاترین نرخ بیكاری ثبت شده مربوط به ژانویه ۲۰۱۶ با ۵.۱ درصد و پایین ترین نرخ ثبت شده نیز متعلق به اكتبر ۲۰۰۷ با ۲.۴ درصد بوده است.
از طرف دیگر نرخ بیكاری در بزرگ ترین اقتصاد منطقه اسكاندیناوی یعنی سوئد كاهشی بوده است و نرخ بیكاری تا اختتام ۱۲ ماه منتهی به دسامبر با ۰.۱ درصد كاهش در مقایسه با مدت مشابه ماه گذشته به شش درصد رسیده است. كاهش نرخ بیكاری سوئد می تواند خبر خوبی برای دولت این كشور باشد كه در هفته های اخیر به سبب سقوط كم سابقه ارزش كرون در مقابل دلار و یورو، به شدت تحت انتقاد قرار گرفته است.
طی این مدت شمار افراد بیكار سوئدی با هزار نفر كاهش به ۳۲۹ هزار نفر رسیده و این در حالیست كه با افزایش ۳۲ هزار نفری شمار شاغلان، حالا ۵ میلیون و ۱۱۵ هزار نفر در این كشور شاغل هستند.
در همین مدت نرخ مشاركت در بازار كار بدون تغییر نسبت به ماه قبل در سطح۷۲.۳ درصد باقی مانده و نرخ اشتغال با ۰.۱ درصد افزایش در سطح ۶۸ درصد قرار گرفته است.
متوسط نرخ بیكاری سوئد در بازه زمانی ۱۹۸۰ تا ۲۰۱۹ معادل ۵.۹۵ درصد بوده است كه بالاترین نرخ بیكاری ثبت شده طی این مدت مربوط به ژوئن سال ۱۹۹۷ با ۱۰.۵درصد و كمترین نرخ ثبت شده نیز مربوط به ژوئیه ۱۹۸۹ با ۱.۳ درصد بوده است.
منبع:

1398/11/06
22:20:51
5.0 / 5
4107
تگهای خبر: بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی