مسیرساز
در گفتگو بامهر عنوان شد

مترو برای افتتاح ماهی یك ایستگاه اعتبارات غیر نقد دارد

مترو برای افتتاح ماهی یك ایستگاه اعتبارات غیر نقد دارد

به گزارش مسیرساز رئیس شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: مترو برای افتتاح هر ماه یك ایستگاه پول دارد و باید بتواند بودجه غیرنقدی خودرا محقق و صرف توسعه خطوط كند.محسن هاشمی در گفت و گو با خبرنگار مهر، در پاسخ به این پرسش كه مدیرعامل مترو تاخیر در تحقق وعده افتتاح ماهی یك ایستگاه را به سبب مشكلات اعتباری و عدم پرداخت بهای اوراق مشاركت توسط یكی از بانك ها عنوان كرده است و اظهار داشت: مترو اعتبارات دیگری نیز برای جبران اعتبارات مورد نیاز خود دارد هم اكنون ۶۰۰ میلیارد تومان بودجه غیرنقد از محل مجتمع های ایستگاهی برای توسعه مترو پیش بینی شده كه تابحال یك ریال از این محل نقد نشده است. مترو اعتبار دارد و مدیریت آن باید این قابلیت نقد كردن این اعتبارات را داشته باشد، نباید به سبب عدم توانایی تحقق بودجه غیرنقد اعلام نماییم نمی توانیم ماهی یك ایستگاه را افتتاح نماییم و باید این مساله پیگیری شود.
محسن هاشمی در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص اینكه شنیده شده مسئولان برگزاری نمایشگاه كتاب باردیگر با برگزاری این نمایشگاه در مجموعه شهر آفتاب مخالفت كرده اند، اظهار داشت: این مخالفت تنها به عدم تكمیل زیرساخت های مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب باز نمی گردد، ما رقیبی برای این نمایشگاه داریم و آن علاقه مندی بالای مسئولان مصلی تهران به برگزاری این نمایشگاه است همین طور خود ناشران نیز علاقمند هستند كه نمایشگاه در داخل شهر اجرا شود و معتقدند رفت و آمد برای مردم در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب دشوار است و عنوان می كنند به خاطر عدم دسترسی مناسب استقبال كمتر می شود و بعد از آن موضوع زیرساخت ها را مطرح می كنند.
وی افزود: در كنار این رقابت ها و نگاه ناشران، وجود دو ایستگاه مترو در مصلی نیز سبب شده این مكان محبوب تر برای شهروندان باشد چون دسترسی های بهتری دارد. بدین سبب دلیلهای اصلی مخالفت همین موضوع است.
وی در پاسخ به این پرسش كه احتمال دارد باردیگر شهر آفتاب در فهرست فروش املاك شهرداری قرار گیرد، اظهار داشت: این احتمال برای همه اموال شهر وجود دارد اما هم اكنون شهرداری برای تحقق بودجه غیرنقد خود ضعیف عمل می كند و همین موضوع سبب شده خیلی از مسائل پیگیری نشود.


منبع:

1398/11/04
22:28:53
5.0 / 5
4185
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی