مسیرساز

افزایش ۲۰۰۰ میلیاردی سهم تهران از مالیات بر ارزش افزوده

افزایش ۲۰۰۰ میلیاردی سهم تهران از مالیات بر ارزش افزوده

به گزارش مسیرساز رئیس شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: با مصوبه امروز مجلس، سهم شهرداری تهران از مالیات بر ارزش افزوده ۲۰۰۰ میلیارد افزوده می شود.به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، محسن هاشمی در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران كه به بررسی پرونده باغات اختصاص داشت، مدیریت جلسه را به ابراهیم امینی داد و در حاشیه صحن امروز، به پرسش خبرنگاران پاسخ داد.
وی در مورد جزئیات جلسه امروز هم اندیشی اعضای شورای شهر اظهار داشت: جلسه هم اندیشی بامداد امروز به مبحث «بررسی لایحه متمم بودجه در كمیسیون تلفیق» اختصاص داشت. این هفته كلیات لایحه متمم و بخش درآمدی به تصویب رسیده بود و یكشنبه هفته آینده هم بخش هزینه ای آن در صحن مورد بررسی قرار می گیرد. در جلسه هم اندیشی، بحث های لازم در مورد این بخش انجام شد.
رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به پرسشی در مورد پیشنهاد ۳۰۰۰ میلیاردی برای خرید اتوبوس تصریح كرد: در لایحه متمم بودجه، یكی از تبصره ها به همین مبحث اختصاص یافت و شهرداری موظف است حتما تا آخر سال برای خرید ۱۵۰۰ اتوبوس، این میزان درآمد را وصول كند. هم اكنون این موضوع، بخشی از تبصره های لایحه متمم بودجه است.
هاشمی در پاسخ به پرسش خبرنگاری درباره عملكرد شورای نگهبان در رد بعضی از داوطلبان حضور در انتخابات مجلس اظهار داشت: ما در جلسه امروز شورای شهر تهران، به پرونده باغات رسیدگی كردیم و این مورد در دستور كار شورای شهر تهران نبود!
وی در پاسخ به پرسش دیگری در مورد نقطه نظرات متفاوت اعضای شورا در مورد پرونده باغات بیان نمود: باغات هم جنبه عمومی دارد و هم جنبه خصوصی ازاین رو برای رعایت این حقوق، بخصوص حقوق عمومی، نیاز است اعضا با دقت و حساسیت در مورد آن بحث كنند كه حقوق شهر گرفتار مشكل نشده و رأی به اشتباه داده نشود ازاین رو این حساسیت ها در مورد آرای باغ، خوب است.
رئیس شورای شهر تهران در ادامه درباره مشكلات مالی شهرداری و حمایت هایی مانند پشتیبانی از سیل زدگان استان سیستان و بلوچستان و جشنواره ملی فیلم فجر اضافه كرد: من در این رابطه پاسخ دادم اما جشنواره فیلم فجر، یك جشنواره كشوری است كه برای انقلاب اهمیت ویژه ای دارد و شهرداری تهران هم برای تبلیغ فعالیتهای فرهنگی مانند پسماند، فعالیتهای اجتماعی از این جشنواره حمایت می كند؛ درست نیست در این عرصه بخصوص از جانب اهالی فرهنگ، تخریبی برخورد شود.
هاشمی در پاسخ به پرسشی در مورد میزان افزایش درآمد شهرداری بعد از افزایش سهم مالیات بر ارزش افزوده شهرداری ها اظهار داشت: این مصوبه مجلس می تواند تا ۲۰ هزار میلیارد تومان درآمد كل شهرداری های كشور را بالا ببرد و احتمالاً سهم تهران هم ۲۰۰۰ میلیارد افزایش پیدا خواهد نمود.
وی در ارتباط با آخرین وضعیت لایحه اصلاح ساختار هم توضیح داد: پیشنهاد شهرداری از ۹ معاونت به ۷ معاونت است، نظر اكثریت شورا از ۶ به ۹ معاونت و نگاه من از ۹ معاونت به ۵ معاونت است، اما این مورد هنوز در كمیسیون ها در حال بررسی است و بزودی در نوبت طرح در صحن علنی قرار خواهد گرفت.
هاشمی در مورد خرید تجهیزات تشخیص بوی نامطبوع در تهران اظهار داشت: این دستگاه ها باید همانند پایش آلودگی هوا در نقاط مختلف شهر قرار بگیرند.
وی افزود: تجهیزات تشخیص بو، تجهیزات گرانی نیست و بهتر است این دستگاه های پایش بو در نقاط مختلف قرار گیرند چونكه طی چند ماهه اخیر، این بو چندین بار تكرار شده است و باید از راه این تجهیزات دنبال نماییم كه منشأ هر بو در تهران چیست.
رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به پرسشی در خصوص اینكه آیا منظور شما از «منشأ بو متفاوت است»، منشأ سیاسی هم است؟ به شوخی پاسخ داد: منظور من هم بوی سیاسی و هم طبیعی است و باید مشخص شود هر كدام از این بوها چه منبعی دارند.

1398/11/01
19:21:42
5.0 / 5
4076
تگهای خبر: تخریب , دستگاه , ساخت , شهردار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی