مسیرساز

بررسی پرونده باغات در شورا روی دور تند

بررسی پرونده باغات در شورا روی دور تند

مسیرساز: اعضای شورای اسلامی شهر تهران امروز پرونده چند پلاك ثبتی مختلف را درباب باغ بودن یا نبودن مورد بررسی قرار دادند.به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، اعضای شورای اسلامی شهر تهران امروز چندین پرونده بررسی باغ بودن یا نبودن پلاك های ثبتی املاك مختلف را بررسی كردند.
پیش از این محسن هاشمی اعلام نموده بود به سبب افزایش پرونده های باغات و بلاتكلیف بودن مالكان آنها، سه شنبه ها یكی درمیان تمام وقت جلسات شورا به بررسی پرونده باغات اختصاص خواهد یافت. یكی از پرونده های مورد بررسی در جلسه امروز پلاكی به مساحت هزار و ۱۹۸ متر مربع در خیابان نیاوران در منطقه یك بود كه محمد سالاری رئیس كمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران اظهار داشت: كاربری قدیم این پلاك ثبتی مسكونی بوده و هم اكنون در پهنه M۱۱۲ قرار دارد. با وجود ۴۳ اصله درخت كمیسیون ماده ۷ رای به باغ بودن آن داده اما كمیسیون معماری اعتقادی به باغ بودن ندارد.
نژاد بهرام در این رابطه توضیح داد: ۵ ملاك به جهت اینكه ملكی باغ است یا نه وجود دارد كه باید برمبنای همین مستندات درباب پلاك های ثبتی تصمیم گیری نماییم.
زهرا صدراعظم نوری رئیس كمیسیون محیط زیست و سلامت شورا در مخالفت با تصمیم كمیسیون معماری و شهرسازی اظهار داشت: قبل از این در مورد این پرونده رای صادر شده بدین سبب باید همان روال همیشگی در چنین مواردی طی شود كه سرانجام اعضا باردیگر این پرونده را به كمیسیون شهرسازی ارجاع دادند.
پلاك ثبتی دیگری در منطقه نیاوران امروز مورد بررسی اعضا قرار گرفت. این پلاك مساحتی سه هزار و ۸۲ متر مربع داشت كه در گذشته كاربری آن آموزشی بود و در پهنه A۱۲۲ قرار داشت كه كمیسیون ماده ۷ به سبب وجود ۵۷ اصله درخت رای به باغ بودن آن داده بودند و كمیسیون شهرسازی نیز به سبب درختان انبوه و باارزش آن ملك را باغ تشخیص داد كه اعضا پیشنهاد كمیسیون معماری و شهرسازی را با ۱۲ رای تصویب رساند. همین طور باغی در منطقه ۲۱ به مساحت ۱۷ هزار و ۵۹۷ متر مربع برمبنای رای كمیسیون ماده ۷ و كمیسیون شهرسازی رای به باغ نبودن داده بودند كه اعضا با ۷ رای موافق و ۷ رای مخالف نظر كمیسیون ها را رد و این زمین باغ تشخیص داده شد.
یكی دیگر از زمین هایی كه در جلسه امروز مورد بررسی قرار گرفت پرونده باغی ۵ هزار و ۲۰۰ متر مربعی در منطقه ۳ و در تقاطع آرارات و سئول بود كه از طرف سالاری اعلام گردید قسمتی از ملك در اختیار شهرداری و بخش دیگر در اختیار یك مجتمع قضایی است كه محسن هاشمی اعلام نمود نباید در جریان پرونده باغات اسمی از مالك آورده شود.
رسولی نیز در ارتباط با این پرونده اظهار داشت: این ملك فاقد پروانه است و غیرمجاز ساخته شده و تعداد محاسبه درختان درست نیست.
میرلوحی هم در ادامه سخنان رسولی اظهار داشت: متاسفانه كسانی در این ملك ساخت و ساز كردند كه باید ناظر باشند و درخواست نمود این ملك را باغ اعلام نماییم.
محسن هاشمی درخواست نمود در جریان بررسی پرونده باغات مواردی كه به سوژه باغ بودن ارتباطی پیدا نمی كند را وارد پرونده نكنند تا جوسازی نشود.
صدراعظم نوری درباره این ملك اظهار داشت: قبل از این مجوز ساخت و ساز در این زمین داده شده و هم اكنون زمین نوعیت باغ بودن را ندارد.
در نهایت اعضا به باغ بودن این ملك رای دادند.


منبع:

1398/10/17
22:39:58
5.0 / 5
4558
تگهای خبر: ساخت , شهردار , شهرداری , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی