مسیرساز

مورد عجیب شهرداری خرمشهر

مورد عجیب شهرداری خرمشهر

به گزارش مسیرساز شهرداری خرمشهر در حالیكه گزینه جدید تصدی آن از جانب شورای شهر به استانداری خوزستان به منظور صدور حكم معرفی شده حالا با مورد عجیبی روبرو شده است.به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، داوود دارابی شهردار سابق خرمشهر كه از جانب اعضای شورای شهر استیضاح (قانونی یا غیرقانونی) شده بود، چرا بار دیگر به شهرداری خرمشهر بازگشت وقتی شورا با بازگشتش موافق نیست؟ آمده كه بماند یا بودنش موقتی است؟ آیا انتخاب شهردار جز به خواست شوراست یا مقرر است شهردار شهری را قوه قضائیه انتخاب كند؟ این سؤال ها، سؤال های پرتكرار این روزهای خرمشهر است و دامنه آنها از زمانی گسترش یافت كه تصویر خودروی شهردار سابق با اسكورت نیروهای انتظامی بعنوان ضابطان قضائی وارد ساختمان شهرداری خرمشهر و در فضای مجازی دست به دست چرخید.
داوود دارابی آذر ۹۶ با كسب پنج رأی موافق از هفت عضو، شهردار خرمشهر شد. دوره ای كه به زعم برخی ها دستاوردش اجرایی نشدن پروژه ای خاص و حتی متوقف شدن پروژه های آغازشده ازجمله پروژه بلوار ساحلی بود كه بنا به قول وی ردیف اعتباری اش حذف گردیده است و در زمان تصدی سمت توسط ساعدی اندكی پیشرفت از خود نشان داد؛ اما این ها دلیل بركناری وی نبودند.
برخی اعضای شورای شهر خرمشهر عدم سكونت دارابی در خرمشهر را عاملی در بركناری اش دانستند و شورا به دنبال كش وقوس های فراوان در جلسه ای پرحاشیه، با چهار رأی، عدم سكونتش را احراز كرد و عزیز ساعدی را بعنوان سرپرست برگزید.
تصمیمی كه در ابتدا با مخالفت سازمان منطقه آزاد اروند مواجه گردید. این تصمیم به دنبال اعتراض ها به دیوان عالی عدالت اداری منعكس و حكم به صحت آن داده شد و از آن پس و پس از به انتها رسیدن ظاهری ماجرا، انتخاب شهردار جدید در دستور كار شورا قرار گرفت.
یك ماه و ۲۰ روز بعد از عزل دارابی، در ۲۰ آبان، محمود دلف لویمی با ۶ رأی موافق و یك رأی ممتنع بعنوان شهردار خرمشهر انتخاب گردید و به منظور صدور حكم به استانداری خوزستان معرفی شود تا پرونده پرتنش شهرداری خرمشهر بسته شود.
موسی مطور جزیره ۲۴ آذر در گفتگو با خبرنگار مهر از شروع به كار لویمی در آینده ای نزدیك اطلاع داد. اتفاقی كه نیفتاد و تاریخی كه هم زمانی آن با بارندگی به كمرنگ شدن آن انجامید و حالا و با فروكش آب های سطحی و فاضلاب از شهر خبر جدیدی طغیان كرد كه حكایت از بازگشت باردیگر دارابی داشت.
خبری كه به سرعت نقل محافل شد. داود دارابی به دنبال شكایت و پیگیری هایش، به حكم دیوان عدالت اداری بازهم شهردار خرمشهر شد. حكمی كه رئیس شورای شهر در گفتگو با خبرنگاران از اعتراض به آن اطلاع داده بود.
موسی مطور جزیره با بیان ایرادهای وارد به این حكم از تعیین وكیلی برای رسیدگی به این پرونده در تهران اطلاع داد و در ادامه از مشخص نبودن موقت یا دائم بودن حكم دیوان اشاره كرده بود.
هم زمان با ادامه دار بودن این اماواگرها و نارضایتی ها، داود دارابی روز گذشته در معیت خودروی نیروی انتظامی وارد ساختمان شهرداری خرمشهر شد تا بازگشت مقتدرانه خویش را به صندلی داغ شهرداری خرمشهر اعلام نماید.
خبری كه بنا به قول برخی اعضای شورا با ابلاغ دادستانی انجام گرفته و لازم الاجرا است. رئیس شورای اسلامی شهر خرمشهر اما در گفت وگوی رسانه ای به موقت بودن این بازگشت تاكید می كند و می گوید: حكمی كه حالا توسط دیوان عدالت اداری ابلاغ گردیده، موقت است به این معنا كه قطعی نیست و امكان رفتن دارابی وجود دارد.
موسی مطور جزیره در ادامه می گوید: دارابی كه حالا به صورت موقت شهردار خرمشهر است باید به صورت كامل به مردم خدمت كند، شورا باكسی تعارف ندارد و با كسی هم عهد اخوت نبسته است و هدف اصلی شهر و مردم است و همه باید خادم مردم باشند.
بنا به مشاهدات عینی، دارابی چهارشنبه به خرمشهر بازگشت. بازگشتی كه هنوز برای خیلی ها معلوم نیست تا به كی ادامه داشته باشد و چه سرنوشتی به دنبال این آمدن بی دعوت انتظار شهری را می كشد كه هنوز رد خسارت های باران اخیر بر چهره آن باقی مانده است.

1398/10/12
23:58:24
5.0 / 5
4494
تگهای خبر: ساخت , شهردار , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی