مسیرساز
در صحن شورا به تصویب رسید؛

انتشار عمومی اطلاعات املاك و مستغلات شهرداری تهران

انتشار عمومی اطلاعات املاك و مستغلات شهرداری تهران

مسیرساز: برمبنای مصوبه شورای شهر، شهرداری تهران موظف خواهد شد تمامی اطلاعات درباب املاك و مستغلات شامل معاونتها، مناطق، سازمانها، شركت ها و موسسات تابعه آنرا ظرف سه ماه بطور عمومی منتشر كند.


به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، در یكصد و هشتاد و ششمین جلسه شورا بررسی یك فوریت الحاق یك بند به مصوبه ساماندهی اسناد املاك و و مستغلات شهرداری تهران و موسسات تابعه در دستور قرار گرفت.

حجت نظری در بیان و تشریح دلیلهای این امر اظهار داشت: ضرورت شفافیت در همه بخش های شهرداری همچون املاك و مستغلات، نظارت مستقیم مردم بر عملكرد مدیریت شهری در دوره پنجم شورای شهر، دسترسی سهل و سریع به اطلاعات املاك و مستغلات شهرداری تهران و نظارت دقیق و مستمر شورای شهر بر املاك و مستغلات شهرداری همچون دلیلهای یك فوریت این امر می باشد.

نظری در ادامه با اشاره به ماده واحده این طرح اظهار داشت: در مقام تسهیل اجرای وظایف نظارتی شورای اسلامی شهر تهران در بند ۸ ماده ۸۰ قانون تشكیلات، وظایف و انتخابات شوراها و هم چنین با عنایت به حق دسترسی اشخاص به اطلاعات عمومی در ماده ۲ قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات و نیز وظیفه موسسات عمومی در انتشار انواع و اشكال اطلاعاتی كه در آن موسسات نگهداری می شود و در امتداد شفافیت نظام اداری و دارایی های شهرداری تهران و فراهم نمودن امكان نظارت عمومی بر امور شهرداری تهران بند ۱۰ الحاقی به مصوبه مذكور اضافه می شود.

وی در تشریح این بند اضافه كرد: در این راستا شهرداری تهران موظف است تمامی اطلاعات درباب املاك و مستغلات متعلق به شهرداری شامل معاونت ها، مناطق ۲۲ گانه، سازمانها، شركت ها و موسسات تابعه آنرا ظرف سه ماه بطور عمومی منتشر و به صورت برخط منتشر كند.

در ادامه یك فوریت این طرح به رأی گذاشته شد و بدون مخالف به تصویب رسید.


منبع:

1398/10/11
23:58:40
5.0 / 5
4430
تگهای خبر: شركت , شهردار , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی