مسیرساز
معاون وزیر راه در ستاد خدمات سفر مطرح كرد:

آمادگی ایران برای پهلوگیری كروز

آمادگی ایران برای پهلوگیری كروز

به گزارش مسیرساز مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی اعلام نمود: اسكله ها و بنادر ایران برای پهلوگیری كشتی های كروز آماده است.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، چهل و چهارمین نشست ستاد مركزی هماهنگی خدمات سفر امروز (چهارشنبه ۲۷ آذرماه) در ساختمان آموزش سازمان بنادر و دریانوردی با حضور اعضای این ستاد برگزار گردید كه به طرح برخی چالش های سفر و گردشگری دریایی پرداخته شد. محمد راستاد ـ معاون وزیر راه و شهرسازی ـ در این نشست به ظرفیت كشور برای پهلوگیری كشتی های كروز اشاره نمود و اضافه كرد: در اواخر دهه ۷۰ و اوایل دهه ۸۰ زیر ساخت و امكانات در چهار بندر همچون قشم، كیش و شهید باهنر برای پذیرش كشتی های كروز ۵ ستاره حامل گردشگران آمریكایی، اروپایی و روس، فراهم بود. یقینا امروز هم این ظرفیت وجود دارد و برخی بنادر برای پهلوگیری كروزها آماده هستند.
وی افزود: تورهای كروز هم اكنون در خلیج فارس برقرار است ما خیلی سعی كردیم شركت های وابسته آنها را متقاعد نماییم كه قشم و كیش را به برنامه سفر خود اضافه كنند ولی عمده سهامداران این كروزها آمریكایی ها هستند. اگر با آنها به جمع بندی برسیم هیچ محدودیتی برای كشتی های كروز نداریم و سازمان بنادر آمادگی حمایت دارد.
راستاد اظهار داشت: جهت استفاده كروزها از بنادر چابهار هم به تازگی مذاكراتی با وزیر مربوطه در كشور عمان انجام شده است. مانعی از جانب ایران وجود ندارد چون كه در چابهار پایانه مناسبی داریم كه كیفیت آن از فرودگاه این منطقه بالاتر است، ما حتی حاضریم خدمات مجانی در ارتباط با كروزها عرضه دهیم. فقط بخش خصوصی و شركت های كشتیرانی باید این مسیر را برقرار كنند.
معاون وزیر راه و شهرسازی درباره درخواست قطر برای تردد شناورهای تفریحی اش به جزیره كیش، توضیح داد: قطر تمایل دارد كشتی های تفریحی اش به كیش تردد داشته باشد ما از وزارت خارجه خواسته ایم توافق دو جانبه ای با قطر داشته باشد تا شناورهای تفریحی كیش هم به دوحه تردد كنند.مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به ظرفیت بالای سفرهای دریایی و بی توجهی به آن، از حمایت سازمان بنادر و دریانوردی از سرمایه گذاران گردشگری اطلاع داد و اظهار داشت: گردشگری دریایی برای كار ظرفیت زیادی دارد، ولی متاسفانه با قایق های فایبرگلاس به مسافران دریا خدمات عرضه می شود كه كیفیت و ایمنی پایینی دارند.
او سپس به نمونه های موفقی در جزیره قشم اشاره نمود كه زیرساخت گردشگری دریایی در آن بهبود یافته و در ادامه اظهار نمود: با ارتقاء زیرساخت گردشگری دریایی در جنگل حرا و دیگر مناطق ساحلی قشم، ضریب اشتغال در این منطقه به ۱۰۰درصد و آمار بیكاری به صفر رسیده است.
راستاد با وجود نقدهای كه به وضعیت زیر ساخت گردشگری در آب های ایران داشت اما شرایط را رو به رشد ارزیابی كرد و اظهار داشت: اگر وضعیت را از آن چه هست ارتقا دهیم می توانیم امیدوار باشیم هموطنانمان جهت استفاده از ظرفیت های دریایی به كشورهای اطراف سفر نكند و اگر الگوی گردشگری دریایی كه در جزیره كیش اجرا شده به سایر سواحل و جزایر كشور تعمیم داده شود حتما ارزش افزوده، اشتغال و درآمدزایی بیشتری ایجاد می شود.
او همینطور از معاونت گردشگری بعنوان دبیر ستاد مركزی هماهنگی خدمات سفر درخواست نمود مصوبه این جلسه كه به مبحث گردشگری دریایی اختصاص دارد به تعیین متولی صدور مجوزهای كلوپ های گردشگری و باشگاه های تفریحات آبی اختصاص یاید كه در نهایت ولی تیموری، رئیس این ستاد با آن موافقت نمود.
منبع:

1398/09/27
18:27:37
5.0 / 5
4190
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی