مسیرساز

كشتی مسافری باری بوشهر- قطر، آماده حركت

كشتی مسافری باری بوشهر- قطر، آماده حركت

به گزارش مسیرساز رئیس سازمان بنادر و دریانوردی از نهایی شدن مراحل اجرایی و عملیاتی برای حركت اولین كشتی مسافری-باری بوشهر-قطر آگاهی داد و اظهار داشت: امیدواریم این كشتی بزودی كار خودرا آغاز كند.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، شهریور ماه امسال سیاووش ارجمند زاده -مدیر كل بنادر و دریانوردی استان بوشهر- اعلام نمود كه در هفته ابتدایی همین ماه اولین كشتی مسافری-باری بوشهر- قطر حركت خویش را آغاز می كند و این كشتی می تواند 1600 نفر مسافر و حدود 2 هزار تن بار كانتینری را از ایران به مقصد دوحه منتقل كند.
وی ادامه داد: مشكلاتی برای این كشتی به وجود آمد و در درجه دوم می خواستیم مسافر را به صورت همزمان به این سفر برسانیم، ازاین رو آژانس های مسافرتی و تورهای گردشگری باید نسبت به فروش بلیت این كشتی اقدام می كردند. البته تعمیرات ترمنیال مسافرتی دوحه و تخصیص سوخت یارانه ای به این خط كشتیرانی در آب های ایران از دیگر عوامل به تاخیر افتادن حركت این كشتی است.
گرچه این وعده مجدادا تكرار شد و با گذشت بیشتر از دو ماه از این وعده ها هنوز این كشتی حركت خویش را آغاز نكرده است اما محمد راستاد -معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان بنادر و دریانوردی- در اینباره به خبرنگار ایسنا اظهار داشت: خط كشتیرانی بوشهر- دوحه و حركت اولین كشتی مسافری-باری (رورو- پسنجر) به مراحل نهایی خود رسیده است و امیدواریم این كشتی بزودی حركت خویش را آغاز كند.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص این كه چه مشكلی بر سر راه این خط كشتیرانی وجود دارد اظهار نمود: برخی مشكلات و اختلاف نظرها با قطر در مورد تعرفه های بندر دوحه و مشكلاتی كه سرمایه گذار به بخش خصوصی در این حوزه داشت سبب شد این مساله به تاخیر بیفتد اما الان همه زیر ساخت های آن آماده شده و این كشتی نخسیتن سفر خویش را به مقصد دوحه آغاز می كند.
رئیس سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینكه تعرفه های بالای بندر مقصد از نظر مالك توجیه اقتصادی ندارد، اظهار داشت: درتلاشیم تا این مشكل را با قطر و بندر دوحه حل نماییم و با عنایت به مذاكرت صورت گرفته امسال این خط كشتیرانی حركت خویش را به سمت این كشور آغاز می كند.
منبع:

1398/09/21
16:00:15
5.0 / 5
4250
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی