مسیرساز
هاشمی:

شهردار تهران نسبت به تكمیل پروژه های نیمه تمام اهتمام داشته باشد

شهردار تهران نسبت به تكمیل پروژه های نیمه تمام اهتمام داشته باشد

به گزارش مسیرساز رئیس شورای اسلامی شهر تهران در آیین افتتاح پروژه های منطقه ۲۱ اظهار داشت: یكی از مصادیق عملگرایی مدیران، تكمیل پروژه های نیمه تمام است، از شهردار می خواهم نسبت به این مورد اهتمام داشته باشد.


به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران در جریان افتتاح ۴۸ پروژه مدیریت شهری در منطقه ۲۱ با یادآوری فرصت اندك باقی مانده پیش روی مدیریت شهری تصریح كرد: امروز كه در اواخر پاییز ۹۸ هستیم، ۶۰ درصد فرصت این دوره مدیریت شهری به اتمام رسیده است و باید جهت استفاده از مدت باقیمانده، برنامه عملیاتی تحقق پذیر و عملگرایانه ای داشت.

هاشمی با بیان این نكته كه وقتی صحبت از برنامه می شود، ذهنیت افراد به سمت مطالعات پیچیده می رود در صورتی كه برنامه، راه و روش رسیدن به اهداف است و برای مدیریت شهری، اهداف به خصوص در سطح منطقه و محله حدودا مشخص است، تصریح كرد: در مقابل برنامه محوری، روزمرگی قرار دارد كه بزرگترین صدمه امروز مدیریت شهری است، اینكه ما بودجه كافی نداریم یا زمان و شرایط اقدامات بزرگ و موثر در فضای فعلی وجود ندارد، توجیهات قابل قبولی برای یك مدیر اجرایی نیست.

وی افزود: با واقع گرایی و عملگرایی می توان روزمرگی و ناامیدی را به حاشیه راند، اینكه قدر فرصتها را بدانیم و خطر ناامید كردن شهروندان از بهبود شرایط و حل مسائل و مشكلات را به درستی درك نماییم سبب می شود كه در همین شرایط هم بتوانیم اهداف تحقق پذیر برای خود تعریف نماییم و با عملگرایی، نه همه مشكلات بلكه بخشی از آنها را حل نماییم.

به اعتقاد رئیس شورای شهر تهران، حل خیلی از مسائل مردم احتیاج به بودجه خاص یا زمان طولانی ندارد، بلكه اراده و جسارت مدیران را می طلبد.

وی یكی از علل محافظه كاری و روزمرگی مدیران را ترس از تشكیل پرونده برای آنان دانست و اضافه كرد: این نگرانی سبب می شود تا مدیر تصمیم گیری نكند و مسائل را برای نفر پس از خود به ارث بگذارد.

محسن هاشمی اضافه كرد: البته با سیاستهای جدید دستگاه قضایی و دستور رئیس محترم قوه قضاییه انتظار ما این است كه رویكرد پرونده سازی برای مدیران اجرایی به گره گشایی تغییر یابد و مدیران بدانند در صورتیكه با حسن نیت و برپایه مشكلات و شرایط خاص كشور تصمیمی برای حل مسائل مردم و ایجاد رونق و اشتغال گرفتند، به جای تشویق، مواخذه نمی شوند.

وی تصریح كرد: اما انتظار ما از مدیران اجرایی هم پذیرش ریسك است، اگر مدیری برای تصمیمی كه درست و به صلاح جامعه می داند، شجاعت پذیرش ریسك را ندارد، بهتر است مسئولیت اجرایی را رها كند و به فعالیت های علمی یا خصوصی بپردازد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینكه نباید رویكرد پاسكاری مسائل و فرافكنی مشكلات بین مدیران باعث سرگردانی مردم و باقی ماندن مشكلات شود، تصریح كرد: به همین خاطر از همه مدیران شهری انتظار داریم با شجاعت تصمیم درست را بگیرند و از كار مردم گره گشایی كنند.

ایشان در ادامه سخنانش خاطر نشان ساخت: یكی از مصادیق عملگرایی مدیران، تكمیل پروژه های نیمه تمام است، پایانه شرق، مجموعه فرهنگی صبا، تونل و پلازای امیركبیر نمونه هایی از پروژه های نیمه تمامی هستند كه با وجود پیشرفت بالا، نیازمند اراده و پیگیری جدی مدیران شهرداری برای تكمیل و بهره برداری هستند كه از شهردار محترم می خواهم نسبت به این مورد اهتمام داشته باشد، البته در كنار این موضوع، پروژه های موفقی هم هستند مانند همین روگذری كه امروز در جاده مخصوص كرج افتتاح می نماییم كه در همین دوره آغاز و به بهره برداری رسید كه جای تشكر از شهردار منطقه دارد.

1398/09/19
22:05:41
5.0 / 5
4254
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی