مسیرساز

قیمت مسكن ملی در پرند اعلام گردید

قیمت مسكن ملی در پرند اعلام گردید

به گزارش مسیرساز مدیرعامل شركت عمران شهر جدید پرند با بیان این كه قیمت هر متر مربع طرح ملی مسكن در شهر جدید پرند حدود 3.5 میلیون تومان خواهد بود، اظهار داشت: به محض آغاز ثبت نام در استان تهران آمادگی نام نویسی برای 2500 واحد داریم.


محسن وطن خواهی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: سهمیه شهر جدید پرند در طرح اقدام ملی مسكن ۲۶ هزار واحد است كه ۵۰۰۰ واحد با پیشرفت حدود ۵۰ درصد در حال ساخت است. ۷۴۰۰ واحد نیز در مرحله آماده سازی زمین قرار دارد كه بزودی وارد عملیات اجرایی می شود. به محض این كه در استان تهران ثبت نام آغاز شود ۲۵۰۰ واحد در مرحله اول ثبت نام خواهیم كرد.
وی درباره قیمت واحدهای طرح اقدام ملی در شهر جدید پرند اظهار داشت: درباب قیمت ها تابع وزارتخانه هستیم كه اعلام نموده اند باید برمبنای قیمت تمام شده باشد. هنوز قیمت نهایی اعلام نشده اما در شهرهای اطراف تهران قیمت ها حدود متری ۳.۵ میلیون تومان برآورد می شود كه ۱۰۰ میلیون تومان آن وام با نرخ سود ۱۸ درصد است و مابقی احیانا در چند مرحله از متقاضیان دریافت خواهد شد.
امتناع برخی متقاضیان از تحویل واحدهای مسكن مهر
مدیرعامل عمران پرند با ابراز گلایه از كسانی كه نسبت به تحویل واحدهای مسكن مهر خود اقدام نمی كنند اظهار داشت: هم اكنون ۲۳۰۰ واحد آماده داریم كه صاحبان حدود ۷۰۰ واحد آن از تحویل خودداری می كنند؛ برای اینكه برای تحویل باید مابه التفاوت را بپردازند و كارت قسط بگیرند. هیچ پول اضافه ای درخواست نشده و برمبنای دستورالعمل ها اعلام كردیم مازاد را بپردازند. بهایی كه متقاضیان باید بپردازند بسیار كمتر از قیمت روز نصبیات است. بطور مثال در پروژه كوزو متقاضیان باید حدود هشت تا ۱۰ میلیون تومان مابه التفاوت بپردازند، در صورتیكه یك پكیج كولر همین حدود قیمت دارد كه نصب شده و نهایتا پیمانكار مبالغ اضافی را از شركت عمران طلب می كند ولی ما هیچ فشاری به متقاضیان وارد نكردیم. با این وجود خیلی از متقاضیان بابت تعهدات قانونی خود دست ما را خالی گذاشته اند.
وطن خواهی مشكل دیگر تحویل واحدها را عمل نكردن دستگاه های خدمات رسان به تعهداتشان دانست و اضافه كرد: مشكل اساسی ما به نبود خدمات و انشعابات مربوط می شود كه دستگاه های مربوطه همكاری لازم را انجام نمی دهند. بنا بر این تفاهم نامه ای با آبفای جنوب غرب تهران امضا كردیم و گفتیم ۱۰ میلیارد تومان نقد می دهیم و ۲۴ میلیارد تومان بوسیله تهاتر پرداخت می نماییم. اما مثل پیمانكاران بخش خصوصی به ما می گویند سهم ۱۰ میلیارد تومان را بپردازید تا پیمانكار بگیریم. مسكن مهر كه فقط مربوط به وزارت راه و شهرسازی نیست. پس انتظار داریم دستگاه های خدمات رسان تعامل بهتری از خود نشان دهند.
وی افزود: بخش عمده واحدهای مسكن مهر پرند را كه معارض ندارند انشاءالله با تكمیل انشعابات تا آخر سال تحویل می دهیم.
مدیرعامل شركت عمران شهر جدید پرند، مساله دیگر را كمبود آسانسور دانست و اظهار داشت: حدود ۴۰۰۰ واحد معطل آسانسور هستند و با عنایت به نوسانات نرخ ارز، قیمت آسانسور بسیار بالا رفته است. دو مناقصه برای نصب آسانسور گذاشتیم كه كسی شركت نكرد. با این وجود قرارداد آسانسور را تا یك ماه آینده نهایی می نماییم و آسانسورها را در بلوك ها نصب خواهیم كرد تا بخش عمده ای از مردم بتوانند ساكن شوند.
حدود ۱۲ هزار واحد را تا آخر سال تحویل می دهیم
وطن خواهی با بیان این كه كل واحدهای باقی مانده مسكن مهر پرند ۱۶ هزار واحد است كه ۴۰۰۰ واحد آن دارای معارض و مساله حقوقی است، اظهار داشت: حدود ۱۲ هزار واحد تا آخر سال تحویل می شود. البته این را تاكید می كنم كه مردم باید پای كار بیایند. مراجعه به كارگزاری خیلی كم است. با عنایت به رأفت اسلامی كه ما بعنوان دولت نشان می دهیم خیال متقاضیان ازعدم تحویل واحدهایشان به افراد دیگر راحت است. اگر بخش خصوصی بود دو اظهارنامه می فرستاد و بعد واحد را به كسی دیگر می دادند. ولی ما كسانی كه بدقولی می كنند را نهایتا جابجا می نماییم. البته آگهی می دهیم اگر مجبور شویم و برایمان محرز شود كه واحدها دست دلالان است آنها را حذف خواهیم كرد.
وی درباره آخرین وضعیت پروژه های شهر جدید پرند اظهار داشت: بخش عمده ای از خیابان های شهر آسفالت شده است. باند شمالی كنار گذر شمالی شهر را كه یك بانده بود را دوبانده كرده ایم كه آسفالت آنرا روز گذشته شروع كردیم و انشاءالله تا ۲۲ بهمن به پایان می رسد.
مدیرعامل عمران پرند افزود: آتش نشانی و چندین پارك را ساخته ایم. ۴۳ را تكمیل كرده ایم و چهار مدرسه در حال ساخت داریم كه تا مهرماه به بهره برداری می رسد. همچون كمبودهای شهر، درمانگاه است كه با سپاه در این زمینه قرارداد بسته ایم. زمین درمانگاه را ظرف هفته آینده تحویل سپاه می دهیم كه برای نیروهای مسلح یك درمانگاه مجهز بسازند. هم اكنون نیز یك ساختمان آماده به مساحت حدود ۱۰۰۰ متر در اختیار لشگر ۲۰ رمضان گذاشتیم كه تا ماه آینده به شكل درمانگاه عمومی راه می افتد و بزرگترین درمانگاه پرند می شود.
وطن خواهی درباره آخرین وضعیت مترو پرند پرند اظهار نمود: مترو فرودگاه امام (ره) تا شهر جدید پرند به طول ۱۹ كیلومتر در دستور كار قرار دارد كه با عنایت به نوسانات نرخ ارز، كار مترو با مشكل برخورد اما ان شاءالله بزودی عملیات اجرایی آن شروع می شود. چند روز قبل با حضور مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید جلسه ای در این زمینه داشتیم. مبلغی را به شركت مترو پرداخت كرده ایم اما عملیات اجرایی را شروع نكرده اند. اگر تاخیر كنند مثل مترو هشتگرد عمل می نماییم و شركت عمران با قرارگاه خاتم كار را شروع می كند. پس از این كه به بهره بردرای رسید تحویل مترو تهران بعنوان بهره بردار خواهیم داد.
منبع:

1398/09/07
12:17:01
5.0 / 5
4121
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی