مسیرساز
مدیرعامل بانك مسكن به مسیرساز اعلام كرد

طرح وام مستاجران باردیگر تهیه شد

طرح وام مستاجران باردیگر تهیه شد

به گزارش مسیرساز طرح بانك مسكن برای تسهیلات اجاره بها به مستاجران كه قبل از این ایراداتی از جانب بانك مركزی به آن وارد شده بود، بار دیگر تهیه شده و بعد از تایید نهایی به بانك مركزی ارسال خواهد شد.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، بانك مسكن حدود شش ماه قبل از طرحی برای عرضه تسهیلات به مستاجران برای تامین ودیعه مسكن اطلاع داد كه در گزارش این بانك دو شیوه برای اجرای آن در نظر گرفته شده بود كه قرار بود با بررسی نهایی، ساز و كار اصلی این طرح مشخص شود.
راه اندازی صندوق پشتیبانی از مستأجران بعنوان یكی از روش های اجرای این طرح در بانك مسكن بود كه بنابر اعلام این بانك، منابع این صندوق بدون اتكا به منابع دولتی و از محل پس اندازهای مردمی تأمین خواهد شد و اعطای تسهیلات برای پرداخت تمام یا بخشی از ودیعه (مبلغ رهن) واحدهای مسكونی به مستأجران واجد شرایط و سپرده گذاران این صندوق صورت خواهد گرفت.
روش دیگری كه مورد بررسی و مطالعه قرار گرفت، افتتاح حساب برای متقاضیان به منظور استفاده از امكاناتی همچون دریافت سود سپرده گذاری با هدف توانمندسازی مالی به منظور افزایش توان پرداخت در بازار اجاره بود؛ به این معنا كه مستأجران بتوانند با پس انداز كردن مبالغی در بانك مسكن و دریافت سود، توانمندی مالی بیشتری برای حضور در بازار اجاره كسب كنند.
اما بعد از مدتی ابوالقاسم رحیمی اناركی، مدیرعامل بانك مسكن به ایسنا اظهار داشت كه این طرح آماده شده و به بانك مركزی رفته، اما بانك مركزی ایراداتی را به آن وارد كرده و به بانك مسكن بازگردانده تا این ایرادات برطرف شود.
به قول وی، یكی از اشكالات اصلی این پیش نویس نوع عقد در نظر گرفته شده برای تسهیلات بوده كه بانك مسكن عقد مرابحه را در نظر گرفته، اما بانك مركزی با آن مخالفت كرده است.
بر این اساس در ماه های گذشته بانك مسكن مطالعات درباره این طرح را ادامه داده تا ایرادات آنرا برطرف كند و بتواند با تصویب آن، طرح جدیدی را در این بانك به اجرا دربیاورد.
در این زمینه مدیرعامل بانك مسكن در گفتگو با ایسنا با اشاره به اینكه پیش نویس این طرح باردیگر تهیه و ایرادات آن برطرف شده است، اظهار نمود: بعد از تایید نهایی در بانك، بزودی این طرح به بانك مركزی ارسال خواهد شد.
وی ادامه داد: در پیش نویس جدید طرح مكانیزم عمل را تغییر داده ایم كه جزئیات آن بعد از نهایی شدن طرح اعلام خواهد شد.
رحیمی اناركی از عرضه جزئیات بیشتر درباره این طرح خودداری و شیوه اجرای آنرا به بعد از تایید نهایی موكول كرد.1398/09/03
23:23:23
5.0 / 5
4135
تگهای خبر: بازار , راه اندازی , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی