مسیرساز

آخرین آمار مقرری بگیران بیمه بیكاری

آخرین آمار مقرری بگیران بیمه بیكاری

به گزارش مسیرساز مدیركل پشتیبانی از مشاغل و بیمه بیكاری وزارت كار از شناسایی 1200 بنگاه دارای مشكل آگاهی داد و اظهار داشت: تعداد مقرری بگیران بیمه بیكاری با كاهش سه درصدی به 255 هزار نفر رسیده است.كریم یاوری در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: برمبنای آمارها تا اختتام شهریور ماه ۱۲۰۰ بنگاه دارای مشكل شناسایی شد و مشكلات آنها در كارگروههای استانی تسهیل و رفع موانع تولید مورد حل و فصل قرار گرفت.

وی اضافه كرد: وزارت كار صیانت از نیروهای كار شاغل در بنگاههای اقتصادی را برعهده دارد و به همین دلیل در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مشكلات بنگاهها را به دقت و با جدیت رصد و در جهت حل و فصل آنها گام برمی دارد.

حفظ ۲۰۰ هزار شغل در شش ماهه امسال

مدیركل پشتیبانی از مشاغل و بیمه بیكاری وزارت كار در عین حال از حفظ ۲۰۰ هزار فرصت شغلی در شش ماهه امسال آگاهی داد و اظهار داشت: با همراهی بنگاه های اقتصادی، كارگران و كارفرمایان و همكاری بانكها و بیمه ها و حمایت و پیگیری مسئولان استانها از ریزش ۲۰۰ هزار نیروی كار در كشور طی شش ماهه نخست امسال جلوگیری شد. وزارت كار در گام اول بر حفظ اشتغال موجود در بنگاهها و جلوگیری از خروج نیروهای كار و در گام بعد در صورت تداوم مشكل بر همكاری وزارتخانه ها و دستگاههای صادر كننده مجوز فعالیت بنگاه برای حل مشكلات تاكید دارد.

وی درباره مشكلات بنگاههای تولیدی اظهار نمود: هم اكنون نقدینگی تنها مشكل بنگاه ها نیست و مسایلی همچون بالا بودن هزینه تولیدی، انباشت محصول و برخی سوءمدیریت ها در مشكلات بنگاه اثرگذار بودها است. علاوه بر این واحدهای تولیدی با مشكلاتی همچون واردات بی رویه كالا، ركود و قاچاق كالا هم مواجهند.

پرداخت مقرری بیمه بیكاری به ۲۶۳ هزار نفر تا شهریور

یاوری درباره آخرین آمار تعداد مقرری بگیران بیمه بیكاری نیز اظهار داشت: برمبنای آمارها تا اختتام شهریور ماه ۲۶۳ هزار نفر مقرری بیمه بیكاری دریافت نمودند كه این میزان نسبت به مهر ماه امسال با كاهش حدود سه درصدی مواجه بوده و به ۲۵۵ هزار نفر رسیده است.

به گفته مدیركل پشتیبانی از مشاغل و بیمه بیكاری وزارت كار همه كارگران مشمول قانون كار و قانون تامین اجتماعی كه بدون میل و اراده خود از كار بیكار شده باشند می توانند از مزایای بیمه بیكاری بهره مند شوند.

به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، بیمه بیكاری یكی از حمایت های مهم تأمین اجتماعی در امتداد صیانت از نیروی كار كشور است تا كارگرانی كه بطور غیر ارادی بیكار می شوند به جهت اینكه از مشكلات معیشتی در امان بمانند تحت پوشش بیمه بیكاری قرار بگیرند. قبل از این تعداد مقرری بگیران بیمه بیكاری ۲۶۰ هزار نفر اعلام شده بود. پرداخت مقرری بیمه بیكاری به افراد مجرد حداقل شش ماه و حداكثر ۳۶ ماه و به افراد متاهل حداقل ۱۲ ماه و حداكثر ۵۰ ماه است.

منبع:

1398/08/27
13:31:01
5.0 / 5
4269
تگهای خبر: تولید , دستگاه , مجوز , وزارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی